Tak prý pracovní karanténa. Hurá, konec je blízko
Sdílet článek:
Naši vládní představitelé se chystají udělat vskutku velký krok k tomu, po čem selský rozum volá už hodně dlouho – k přijetí faktu, že covid je prostě a jednoduše nemoc a jako s takovou je třeba s ní zacházet. Nic více a nic méně. Už to vědí, jen se to zatím bojí říci naplno.

Když je člověk nemocný, tak prostě nejde do práce. Ale v případě covidu vymyslel nejen náš establishment a jeho vědečtí poradci spoustu dalších dílčích kategorií lidí, kteří nejsou nemocní, ale přesto nesmí do práce. Přestali jsme rozlišovat zdravé a nemocné. Vytvořili jsme covid-pozitivní. Dokonce covid-antigen pozitivní a covid-PCR pozitivní. Nebo třeba zvláštní kategorie osob, o nichž nevíme, jsou-li pozitivní, ale víme, že se s někým někde potkali, ten někdo byl covid-pozitivní, ale byly tam prý vysoké stropy. A podobně. Prostě těch kategorií je spousta.

A teď se naše staronová vláda zase bojí, což se jeví jako její hlavní náplň práce. Tentokrát omikronu, o němž už v takové Velké Británii ledacos vědí. Tak např. si Britové všimli, že nevhodně nastavené tzn. dlouhé karantény nešťastníků mohou slušně decimovat v podstatě celý chod státu, protože prostě nejsou lidi. A nejen státu.

Ministr zdravotnictví Válek evidentně i na základě těchto britských zkušeností představil proto cosi, čemu říká pracovní karanténa. Oficiální definice tohoto zajímavého nového termínu přijde zřejmě později. Ale už z prvních náznaků je jasné, co se tím myslí. Ministerstvo vnitra má vybrat oblasti kritické infrastruktury nezbytné pro chod státu, kde by mohli chodit do práce i lidé, kteří se dostanou do karantény, píší třeba Novinky.

Když tento návrh popíšu vlastními slovy – máme tedy jednoho zaměstnavatele, který se jmenuje Český stát s.r.o., a ten má v plánu svoje klíčové zaměstnance případně zaměstnance svých dodavatelů pustit do práce, i když budou v karanténě. Klíčoví jsou třeba řidiči, říká Válek. Nebo pradleny. Hutníci od vysokých pecí. Dojičky. Trochu to připomíná dávnou Werichovu písničku:

Tady je tesař, klempíř, zedník a ten co otesává kameny je kameník.
A tady služka, oráč, kamnář, ten, když se umeje je k nepoznání kominík
Ten dláždí ulice, ten kove podkovy, ta krmí slepice, ta peče cukroví.
Ten umí to a ten zas tohle, a všichni dohromady udělají pro stát moc.

Pochopitelně všichni tito zaměstnanci privilegované firmy Český stát s.r.o. budou velmi pravděpodobně covid-zdraví. Dost možná má Český stát s.r.o. tak kritické zaměstnance, že je časem pustí do práce i když budou covid-pozitivní nebo covid-příznakoví, kdo ví. Ono totiž až se to začne doopravdy hroutit, tak nějakých 37,5 teploty nebude kritické, zvlášť ne u vysoké pece.

Při vší úctě ke zmíněnému eseróčku, těch zaměstnavatelů, kteří mají klíčové zaměstnance, je v tomto státě víc. Dokonce jsou to skutečné firmy, které privilegovanou „firmu“ Český stát s.r.o. tak trochu živí. Takže člověka samozřejmě napadá logická otázka – proč má pouze jedna „firma“ a jeden zaměstnavatel případně jeho dodavatelé mít zvláštní privilegia pro své klíčové zaměstnance? A jak mimochodem pan Rakušan rozhodne o tom, co je to klíčový zaměstnanec? To vskutku zavání diskriminací zaměstnavatelů.

Nedává větší smysl si prostě přiznat, že karantény zdravých či izolace covid-pozitivních bezpříznakových jsou v době, kdy prý vakcína funguje, zbytečné? A začít nás, sprosté občany, třídit pouze na covid-zdravé a covid-nemocné a třídění nechat jen tak mimochodem na posouzení praktických lékařů?

Až pan Válek pochopí, kdo financuje jeho „podnikání“, třeba se dočkáme i toho. Jen je otázkou, jestli jeho firma do té doby neklekne. Ale k tomu asi nedojde, v Český stát s.r.o. se nekleká, tam se zaklekává.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*