Novinky

Twitter žaluje Muska kvůli odstoupení od dohody o koupi za 44 miliard dolarů
Sdílet článek:

Společnost se sídlem v San Francisku, která Muskovi pohrozila žalobou minulý týden, ji v úterý podala u soudu v Delaware specializujícího se na podnikové spory.

„Od podpisu smlouvy o fúzi,“ tvrdí žaloba, „Musk opakovaně znevažuje Twitter a dohodu, čímž vytváří obchodní riziko pro Twitter a tlak na pokles ceny jeho akcií.“

Musk se k žalobě veřejně nevyjádřil. V úterý večer jeho obvykle aktivní účet na Twitteru neobsahoval žádné komentáře týkající se společnosti.

„Musk se zjevně domnívá, že může – na rozdíl od všech ostatních stran podléhajících smluvnímu právu státu Delaware – kdykoliv změnit názor, zničit společnost, narušit její provoz, zničit hodnotu akcií a odejít,“ tvrdí se dále v žalobě společnosti Twitter.

A dodává, že „Twitter si také vyjednal právo najímat a propouštět zaměstnance na všech úrovních, včetně vedoucích pracovníků, aniž by musel žádat Muska o souhlas“, přičemž tvrdí, že generální ředitel společnosti Tesla „odmítá dodržovat své závazky vůči Twitteru a jeho akcionářům, protože smlouva, kterou podepsal, již neslouží jeho osobním zájmům“.

Společnost Twitter také vypíchla některé Muskovy příspěvky na Twitteru, o kterých se domnívá, že jsou důkazem porušení jejich smlouvy.

Další podrobnosti

V podání Komisi pro cenné papíry a burzy z minulého týdne Musk uvedl, že chce od dohody odstoupit, s odvoláním se na to, že Twitter je zaplaven spamovými roboty a automatizovanými účty. Musk tvrdil, že již několik měsíců požaduje údaje o těchto botech, ale Twitter mu dosud nevyhověl.

Nejbohatší muž světa zároveň často kritizoval Twitter za to, že výslovně používá politiku moderování obsahu, která zvýhodňuje levicové uživatele a cenzuruje konzervativní hlasy. Poté, co Twitter a Musk v dubnu oznámili uzavření dohody, Musk naznačil, že omezí kontrolní mechanismy Twitteru a podpoří tak svobodu projevu.

Twitter však tvrdil, že Muskovo „odmítnutí následuje po dlouhém seznamu podstatných porušení smlouvy ze strany Muska, která vrhla stín na Twitter a jeho podnikání“, uvádí se v žalobě.

Firma nyní žádá soud v Delaware o urychlené soudní řízení v září. V předchozích podáních pro Komisi pro cenné papíry a burzy si obě strany stanovily termín, do kterého měl Musk uzavřít dohodu – do 24. října.

Akcie společnosti Twitter se v poslední době propadaly a v úterý dosáhly hodnoty 34,06 $. To je zhruba o 35 % méně než při oznámení zamýšlené koupě z 25. dubna, kdy se akcie Twitteru obchodovaly za více než 50 $.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*