Účastníky největšího protestu v Kanadě nazval Trudeau extremisty a zanedbatelnou menšinou
Sdílet článek:
Jistě jste už o protestu kamionů v Kanadě, k nimž se přidali i řidiči v USA, slyšeli. Na cestě, kterou kamiony jely, je doprovázely davy sympatizantů, což v mrazivé zimě jedině nasvědčovalo tomu, že rozhodně nejde jen o marginální počet populace, či hrstku extremistů, jak se vyjádřila média i Trudeau.

 

Působivé obrázky a videa právě z Kanady se šíří po celém světě. Statisíce řidičů kamionů, farmářů a motoristů vytvořily nekonečně dlouhou kolonu – „Freedom Convoy“ – s cílem v hlavním městě Ottawě. Protestní pochod si kladl za cíl ukončit covidový režim, nastolený za levicově liberálního premiéra Justina Trudeaua. Mainstreamová média a politické elity propadají panice, zatímco alternativní média jako jediná objektivně a bez cenzury informují o největším občanském povstání v kanadské historii.

Odhady v současnosti vycházejí na 50 000 až 100 000 „truckerů“, kteří dostávají podporu i z USA a cestují tisíce kilometrů po celé zemi směrem do hlavního města. K vidění jsou četné kanadské vlajky a transparenty s nápisy za svobodu a proti nátlaku a útlaku. Děti volají do rozhlasových stanic a děkují za mírovou misi, statisíce lidí také postávají podél ulic (v některých případech s dvoucifernými mínusovými teplotami), povzbuzují řidiče kamionů, drží cedule s nápisy, zapalují ohňostroje a poskytují řidičům jídlo a pití.

V Kanadě mají v některých částech zavedena drakonická covidová opatření. Neočkovaní lidé už nesmějí veřejně cestovat a navíc jim hrozí, že jim úřady odeberou děti. Protesty před nemocnicemi nebo očkovacími klinikami se trestají vězením. Celostátně se také prosazuje očkování dětí proti covidu. „Neočkovaní“ kamioňáci také smějí překročit kanadské hranice až po dvoutýdenní karanténě.

Masové protesty mezitím ochromily velké dodavatelské řetězce v Kanadě, což vytváří další tlak na politiky. Premiér Trudeau byl dokonce nucen promluvit ve státní televizi pouze o „malé menšině“, která „nesdílí postoje a hodnoty údajně 90% Kanaďanů“. Kolik z těch 90% se však nechalo naočkovat nuceně – pod pohrůžkou odebrání dětí či ztráty zaměstnání? Kolik jich má falešné covid pasy, jen aby měli pokoj? A kolik skutečně Trudeaua a jemu podobné fašisty podporuje???

Kamioňáky po Trudeauově prohlášení mainstreamová média a korporátně fašistická vláda označila za nebezpečné extremisty. Jenže extremista je člověk na okraji společnosti. Ovšem při pohledu na špalíry fanoušků u silnic se nezdá, že by právě tito řidiči vyjadřovali názor nějaké okrajové menšiny. Jako extremista se ostatně chová spíš Trudeau a další podobně jednající vlády….

Na podporu kamioňáků byla vyhlášena i sbírka. Do soboty sbírka na podporu konvoje překročila 7,75 milionu dolarů, což je asi 142,5 milionu Kč….

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*