Novinky

USA: Průzkumy ukazují nelichotivé stanovisko veřejnosti k předním politikům, včetně Bidena
Sdílet článek:

 

V čele průzkumu se umístil nestraník, předseda Nejvyššího soudu John Roberts, který byl do funkce jmenován Georgem Bushem. Podle průzkumu s jeho prací souhlasí 60 % respondentů a opačného názoru je pouze 34 %.

Na opačném konci žebříčku se umístili nejvyšší představitelé obou stran.

Úplně nejhůře dopadl lídr republikánské menšiny v Senátu Mitch McConnell. Pouze 34 % dotázaných schvaluje práci tohoto senátního veterána. McConnell se v několika otázkách veřejně rozhádal s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem a kritiku si vysloužil i od svých senátních kolegů, obzvláště při hlasování o dluhovém stropu, což mu zajisté ubralo na popularitě. Jeho demokratický protějšek Chuck Schumer si vedl podstatně lépe. Průzkum ukázal, že Schumerovu práci schvaluje 44 % respondentů, zatímco 53 % ne.

S prací prezidenta Joea Bidena (demokrat) je spokojeno pouze 43 % respondentů a 51 % s jeho prací spokojeno není. Podobně je na tom i viceprezidentka Kamala Harrisová (demokratka), jejíž skóre je 44 % souhlas a 54 % nesouhlas.

Ještě hůře než Biden se umístila Pelosiová s pouhými 40 % souhlasných hlasů, zatímco 58 % respondentů Pelosiovou neschvalovalo. Pro srovnání, lídr opozice Kevin McCarthy dopadl lépe, když 46 % respondentů uvedlo příznivý dojem z tohoto republikána z modrého státu a 49 % nesouhlas.

Průběžné „midterm“ volby 2022 se blíží a demokraté jsou v těžké pozici. Ačkoli se mnozí rádi s Bidenem spojovali ve volbách 2020, tento a další průzkumy ukazují, že Bidenova podpora by mohla způsobit více škody než užitku.

Pokud jde o nestraníky, pod Robertsem se s 53 % souhlasů umístil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, Trumpův kandidát, kterého Biden nedávno znovu jmenoval do čela Fedu. 52 % dotázaných se kladně vyjádřilo i k dr. Anthony Faucimu.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*