Usvědčena ze lži! Rajchl zostudil ministryni Decroix




Sdílet článek:

PZ

Advokát Jindřich Rajchl (PRO) rozebral situaci kolem studia nově jmenované ministryně spravedlnosti Evy Decriox a dospěl k jednoznačnému názoru, že paní ministryně prostě a jednoduše dokončené studium odpovídající magisterskému stupni vzdělání nemá.

„Musím konstatovat, že verva, se kterou se mainstreamová média perou za Evu Decroix a její fígl s magisterským studiem, je skutečně obdivuhodná. Skutečně by mě zajímalo, zda by stejně tak obhajovala stejný případ, pokud by se jednalo o nově jmenovaného ministra spravedlnosti třeba ze strany PRO nebo z hnutí SPD. Obhajují však neobhajitelný,“ spustil Rajchl, který se v textu odkazuje na společné česko-francouzské prohlášení o uznání vysokoškolských diplomů a částí studia.„V jeho textu je situace kolem onoho zapeklitého titulu Master 1, kterým Eva Decroix disponuje, popsána zcela jednoznačně.

Pro dosažení magisterského stupně vzdělání je nezbytné získat 300 kreditů. To odpovídá dokončenému bakalářskému studiu (180 kreditů) a následným 4 semestrům studia magisterského (120 kreditů).

V prohlášení je pak dále výslovně uvedeno, že francouzští studenti, kteří absolvovali první dva semestry magisterského studia (60 kreditů) mohou požádat o vydání titulu „maîtrise“. Právě tímto titulem (jehož označení se následně změnilo na Master 1) paní Decroix disponuje.

Ten však odpovídá v součtu pouze 240 kreditům, a tedy nemůže být uznán za plnohodnotně ukončené vzdělání v magisterském oboru.

Jednoduše řečeno, paní Decroix prostě 1 rok studia (2 semestry = 60 kreditů chybí). To, že jí byl následně udělen titul Ph.D., nemůže tento nedostatek zhojit.

Pokud se tak chybou či protekcí stalo (paní Decroix svůj Ph.D. diplom „s pokorou“ zveřejnila ve snaze dokázat, že kdy jím disponuje, tak je vše v naprostém pořádku), pak to neznamená, že jí má být dodatečně uznáno studium magisterské, nýbrž to, že jí má být titul Ph.D. odebrán.
A přesně to by nyní měla Univerzita Karlova učinit.

Závěr je tedy zcela jednoduchý – paní Decroix prostě a jednoduše dokončené studium odpovídající magisterskému stupni vzdělání nemá. Dokončila pouze první ročník nadstavby magisterského studia, jež jí ani ve Francii ani v ČR neumožňuje jak získání titulu Ph.D., tak i zapsání do seznamu advokátů. Pokud se tak stalo, musel někdo hrubě pochybit, a nebo (a to mnohem pravděpodobněji) musela mít sakra silnou protekci.

Chrabří novináři, kteří ji přispěchali na pomoc, na tom nic nezmění. Buď lžou, nebo tomu nerozumí.

Text společného česko-francouzského prohlášení (odkaz ZDE) je z této lži či neznalosti zcela jednoznačně usvědčuje.

Proto vyzývám paní Decroix, aby se alespoň jednou v životě zachovala čestně, vrátila svůj titul Ph.D., ukončila své členství v ČAK a podala demisi. Jiné řešení této frašky totiž nelze v právním státě akceptovat,“ zakončil advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl svou výzvu nové ministryni spravedlnosti Evě Decroix.

prvnizpravy.cz
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Pane Rajchle, chtít po JdeKrowa čestné jednání, to bude nadlouho 😀 Už důchodce Václav P. z Vysočiny ukázal, co je tato osoba zač… 🙁

  2. Ach ty političky. Myrka zapomíná platit v samoobsluze, Markétka zapomněla, že nevystudovala ČVUT, ale bezcenný Masarykův ústav, Evička Tričko pro jistotu zapomněla i své rodné jméno.

  3. Nedá mi to připomenout absolventy VŠ Policejní, po absolvování dostávali titul JUDr. Ani jednoho nezapsali do Advokátní komory s tím, že nemají ,,právnické vzdělání,, i když titul JUDr. mohli používat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*