Válek: Popírači očkování jsou jako popírači holocaustu
Sdílet článek:
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek se předvedl opět v „plné parádě“, když o tak zvaných „popíračích očkování“ prohlásil, že jsou jako popírači holocaustu a mohou za tisíce zemřelých na covid.

Na setkání našich předních odborníků na covid, jakými jsou zejména MUDr. Smejkal či MUDr. Kubek, promluvil i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. A vyjádřil se takto“Pokud jsou v našich řadách jednotlivci, kteří z různých důvodů mají jiné názory a nenechají si to na vědecké fórum, kde se můžeme do krve hádat o své vědecké pravdy, tak si myslím, že jsou to zločinci,” řekl ministr. Podle něj mohou za to, že se řada lidí nenechala očkovat a řada lidí zemřela. “Já je řadím do kategorie lidí, kteří popírají holokaust a existenci koncentračních táborů. Možná to není politicky prozíravé, ale je to pravda,” dodal.

Pane ministře Válku, to srovnání není politicky prozíravé (což ostatně od zástupce TOP 09 nepřekvapuje), ale zejména je zcela zcestné. Nelze srovnávat vyhlazovací koncentrační tábory, řízené německými nacisty, a očkování proti covidu, které mezi některými lékaři vyvolalo kontroverze. Očkování bylo jako povinné nařízeno v jediném státě světa, a to Rakousku, aby se nakonec tato povinnost „rozplynula“ do ztracena a nikdo ji nakonec nevyžadoval.

Dalším podstatným jevem covidové kampaně k očkování byly ne zcela přesné informace, když se na počátku slibovalo, že očkovaní se nikdy nenakazí (což se ukázalo jako zjevná nepravda, chcete.li lež) a dalším podstatným rysem covidové hysterie bylo léčení „na dálku“. Místo toho, aby se pracovalo s individuálním přístupem ke každému pacientovi, jelo se podle šablony – zůstaňte doma, berte paralen nebo ibalgin – a když se zejména u starších osob covid rozjel a museli do nemocnice na JIP, byli tito pacienti v tak vážném stavu, že už jim nebylo pomoci. Celý systém „války s covidem“ byl chybný.

V případě očkování je prokazatelným faktem, že generace seniorů byla proočkována z velké části, někde až z 80 %. V tom samozřejmě hrálo roli to, že senioři, k nimž ostatně patřím i já, byli statisticky nejpostiženější skupinou a strach z covidu nás k očkování více méně dohnal. Co se očkování mladších ročníků a dětí zvláště týče, tady už byla proočkovanost podstatně nižší a řada pediatrů se k preventivnímu očkování všech dětí stavěla skepticky.

Válek se svým vyjádřením navíc odchýlil od politické pravdy zjevené před volbami zejména současným premiérem Petrem Fialou, který ze smrti lidí na covid obvinil vládu Andreje Babiše. Bylo to cynické parazitování na covidové pandemii. Takže touto logikou, pokud dnes umírá na covid asi 40 pacientů týdně, může za jejich smrt vláda Petra Fialy. Padni, komu padni, že ano.

A jen malá poznámka – v očkování proti chřipce, která si v některých letech také vybere svou daň a zemře v Česku několik tisíc osob, jsme na tom konstantně tak, že se proočkovanost pohybuje kolem 10% populace, opět zejména u lidí v seniorském věku. Letos se straší tím, že chřipka bude „silná“, snad pod dojmem toho, že v minulých dvou zimách dominoval covid a chřipka ve srovnání s covidem neměla šanci.

Na závěr pak jen povzdechnutí – když budou mezi „kapacitami“ horujícími za očkování opět pánové MUDr. Kubek či MUDr. Smejkal a další covidoví „strašiči“ typu Romana Prymuly, bude to se stejným výsledkem jako v roce 2020 a 2021. A ministr Válek i se svým “srovnáváním” bude tam, kde jeho předchůdci!

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Popírači holocaustu? No,já si osobně myslím že už jenom zákon který umožňuje trestat popírání čehokoliv je zvrácený. Dnes se o žida a jeho smutný příběh nesmí nikdo otřít. Zapochybovat. Ale víte,to je moje právo,NEVĚŘIT. Myslet si co chci. A taky to říkat. Pokud ne,ok,potom si ale nehrajeme na demokracii a svobodu slova. Za můj život se několikrát změnil ODHAD židovských obětí tzv.holocaustu. Opakuji ODHAD!! Já bych ale raději fakta. Přes veškerou snahu se mi ale dosud nepodařilo najít skutečný,zdokumentovaný počet obětí. Jejich tělesných ostatků. I po kremaci zbývají hlavice velkých kloubů či zuby. Tedy KOLIK obětí bylo skutečně doloženo a kolik z nich byli židé. Nechápu tedy moc proč se oběti dělí na židy a ty ostatní protože považují všechny lidské bytosti za rovnocenné a zavražděný člověk pro mě je oběť. Tečka. Proč se od války židovské oběti prezentují jinak než například oběti slovanské je otázkou na kterou bych také rád znal odpověď. Tedy alespoň pro mě ,,popírač holocaustu” nemá ten negativní význam jak by asi dle ministra měl mít. A nejen jeho. Naopak. Pro mě je to člověk který klade otázky. Přemýšlí. Používá to co nás odlišuje od zvěře. Vlastní MOZEK. Samozřejmě se může takový člověk mýlit. No a? I to je lidské právo. Mýlit se. Nevěřit. Ptát se. Ověřovat. Opakovat předpřipravené ,,pravdy” je právo ovce, ne člověka. Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna “

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*