Více než polovina Američanů nespokojena s výkonem svého prezidenta
Sdílet článek:
Pozitivní hodnocení amerického prezidenta Joea Bidena jeho spoluobčany kleslo podle průzkumu společnosti Ipsos na nové minimum a dosahuje jen 40 procent. Národní průzkum potom zjistil, že 54 procent Američanů nesouhlasí s Bidenovým pracovním výkonem. Komentátoři to berou jako jasné varování pro Demokratikou stranu před volbami do kongresu 8. listopadu, kdy se bude hrát o udržení jejich kongresové většiny.

Biden ztrácí podporu jak v důsledku domácí inflace a jeho reakce na ukrajinský konflikt, ale také díky neprokázanému obviňování z pokračující demence. Popularita Joea Bidena začala poklesem v polovině srpna 2021, když počet úmrtí na Covid-19 začal stoupat a americká armáda čelila chaotickému stažení z Afghánistánu.

I když nedávná vyšetřování ukázala ze strany Američanů příznivé přijetí útoku Washingtonu na Moskvu kvůli její vojenské operaci na Ukrajině, sankce uvalené Bílým domem na Rusko snižují podporu amerického prezidenta. Ceny benzínu dosáhly totiž v posledních týdnech více než 4 dolary za galon a takový nárůst spolu s  růstem u dalšího zboží pravděpodobně bude pro demokraty před volbami v polovině prezidentského období Bidena představovat překážku.

Administrativa Joe Bidena ve snaze ochromit ruskou ekonomiku sankcionovala několik ruských bank, zrušila zvláštní obchodní status, přerušila některé dovozy, zaútočila na ruské oligarchy a úředníky a zakázala nákup ruské ropy.

Konflikt na Ukrajině a americká angažovanost, přímá i prostřednictvím NATO, představuje pro Joea Bidena po nejhorší krizi veřejného zdraví za posledních 100 let další extrémní interní výzvu.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*