Vivo a Poco aneb Když potřebujete levnější telefon bez kompromisu
Sdílet článek:

Ne každému se chce investovat do chytrého telefonu deset, dvacet, či dokonce třicet tisíc korun. Značky chytrých telefonů Vivo a Poco patří mezi ty pod 10 000 Kč, některé modely Vivo jsou dokonce pod 3000 Kč. Jde přitom o výborné telefony se vším, co k chytrému mobilu patří.

Vivo: Když potřebujete telefon pro školáka

Dnes je zcela běžné, že k základní výbavě školáka patří mobilní telefon. Mobily Vivo koupíte i pod 3000 Kč, což je cena, kterou jsme jako rodiče ochotni zaplatit, i když víme, že v rukou dětí je mobilní telefon něčím, co se dá extrémně rychle rozbít, a ještě rychleji ztratit. Dětem přitom Vivo telefony nabídnou všechny oblíbené funkce ve vysoké kvalitě. A nejen jim. Vivo je telefon vhodný pro fotografování, včetně selfies. Ocení jej též ty děti, které si na mobilu rády zahrají hry. Telefony Vivo se dělí na série X, V a Y. Ty se liší cenově i výbavou. Všechny jsou vybaveny operačním systémem Android.

Pro sérii Y je charakteristické, že může fungovat i jako powerbanka. Série V je vybavena stabilizací obrazu, propracovaná pro selfie a umí rychlé nabíjení. Série X již dovede nabídnou skutečně profi fotografie s fotoaparátem od ZEISS. Má též perfektní gimbal stabilizaci, která eliminuje rozmazané snímky a hodí se i pro fotografování rychle se pohybujících objektů.

Nejvyšší model Vivo X60 má celou řadu vychytávek. Umí se na 60 % nabít již do 30 minut. Jeho AMOLED displej má integrovanou ochranu proti modrému světlu.

Poco: Skvělý chytrý telefon do 10 000 Kč

Do o něco vyšší cenové kategorie spadají chytré telefony Poco. Pořídíte je v ceně zhruba od 3600 Kč až do částky těsně pod 10 000 Kč za nejvyšší třídu tohoto mobilu. Jedním z nejoblíbenějších mobilních telefonů je Poco X3 Pro 8GB/256GB.

Telefon Poco X3 Pro 8GB/256GB je postaven na operačním systému MIUI 12. Má implementovanou technologii pro bezhotovostní platby NFC. Prvotřídní výkon telefonu je podpořen rychlonabíjením i parádním ozvučením stereo reproduktory s Hi-Res Audio. Zajímavostí je vibrační motorek, který simuluje pocit hraní stejný jako na konzoli. Vynikající je též čtyřnásobný fotoaparát 48Mpx. Pokud zůstaneme u doporučení pro děti a studenty, jde o telefon vhodný pro starší školáky a středoškoláky. Telefon lze pořídit za cenu pod 7000 Kč.

(PR)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek: