Vládní garnitura si bez skrupulí přisvojila pravomoc rozhodovat o tom, co je a co není pravda
Sdílet článek:

Paměť průměrného voliče není delší než tři měsíce. I to umožňuje politikům chovat se během volebního období bez ohledu na skutečné zájmy společnosti. Dobře ví, že jim obvykle stačí změnit svůj mediální obraz až v předvolební kampani, a budou mít zase pár let pokoj. Zvlášť když si z hlídacího psa demokracie mezitím udělali hlásnou troubu covidismu, masmédia jen slepě přebírají „informace“ a šíří je dál ve společnosti.

Vládní garnitura si bez skrupulí přisvojila pravomoc rozhodovat o tom, co je a co není pravda. Orwellovské Ministerstvo pravdy s vrchním cenzorem teď bude řídit boj s dezinformacemi a poskytovat tu jedinou správnou pravdu médiím. V rámci nového narativu není problém výzva smrti pro Putina, ale podle bývalého komunistického vojenského prokurátora Stříže, toho času nejvyššího státního zástupce ČR, hrozí za názory podporující Rusko kriminál.

Pojem dezinformace získal poslední dobou na oblibě. Politiky a mainstreamem se přitom mylně a lživě vytváří dojem, že právě jejich „informace“ jsou ověřenou pravdou, a jakákoliv kritika se tak ocitá na straně dezinformací.  V několika připomínkách si můžeme zrekapitulovat vývoj poslední doby a zatím si ještě i sami ověřit, které původní „dezinformace“ se nakonec ukázaly jako pravdivé.

Kdyby někomu nesloužila paměť, jsou k dispozici záznamy konkrétních vyjádření vládních představitelů a jejich „odborníků“. Pamětná slova premiéra Babiše, který v projevu ve Sněmovně označil za dezinformace vytvoření dvou kategorií lidí, diskriminaci neočkovaných, vakcinační pasy i povinné očkování proti covidu. Nebo vyjádření současného ministra Válka, že v tom zákonu je velmi správně, že očkování je nepovinné a kdyby bylo povinné, on bude první, který by se tady připoutal od pasu nahoru nahý před tuto Sněmovnu a nepustí sem ministra.

Jakým způsobem covidismus nakládá s pravdou a jak si upravuje skutečnost, jsme měli možnost podrobně sledovat v posledních dvou letech. Rozpor mezi slovy a činy vládních psychopatů byl do očí bijící, většinu přijatých opatření označil následně za nezákonná i soud.

Podrobnou analýzu dezinformací šířených Ministerstvem zdravotnictví ČR provedl MUDr. Vladimír Čížek. Jak je jeho dobrým zvykem jsou všechny uváděné informace bohatě podložené z autoritativních zdrojů. Svou prezentaci dal doktor Čížek veřejně k dispozici, jak už jsme si mohli zvyknout, vládní „odborníci“ se konfrontaci v názorech úzkostlivě vyhýbají.

Další trefnou analýzu zveřejňovaných dezinformací od Ministerstva zdravotnictví ČR udělal RNDr. Jaroslav Janošek. Ve stylu fotbalového zápasu komentuje jednotlivé body a nakonec zveřejňuje výsledné skóre MZdČR vs. Dezinformátoři 2:9. Když zůstaneme u fotbalové terminologie, řekl bych, že to byl docela výprask. A to ještě dva góly uznané MZdČR byly pouze za remízy, kdy pravda byla částečně na obou stranách.

Ministerstvo zdravotnictví České republiky své vlastní dezinformace na oficiálním webu o koronaviru postupně upravuje a snaží se přizpůsobit nelichotivé realitě. Přesto tam stále zůstává dost chuťovek pro představu, kdo, jak a na základě jakých údajů tady o nás rozhoduje. Navíc je původní obsah webu MZdČR archivovaný (tady a tady) a je tak stále možné se vrátit v čase a opět si zkontrolovat úspěšnost „dezinformací“ a vládních oficiálních !informací“.

Jestli někdo nemá problém s tím, jakým způsobem tady dva roky jede agenda covidismu, jak jsou umlčované a cenzurované oponentní názory, jak jsou dehonestováni přední odborníci, jak se porušují zákony a pošlapávají lidská práva, jak se původní „dezinformace“ stávají velice rychle realitou, potom je asi správným adeptem i pro nový nový kult a narativ válečného konfliktu na Ukrajině.

Ostatní možná budou přemýšlet o tom, jestli Ukrajina není vhodnou záminkou pro odvedení pozornosti od covidového podvodu, než se přichystá další dějství, a jaký poločas rozpadu budou mít vládní lži tentokrát.

nespokojeny.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

12 Comments

 1. Ten obrázek jak od hypnozitéra je za tisíc slov agendy ?! “businessmanů s klauny. Každému tady naštěstí tedy ne a pro ty kteří nejsou plastelínou loutkářů.

 2. U toho Stříže je vše zkoncentrováno do toho “za jistých podmínek”. Protože “moc” se rozhodla jednat nepokrytě silově, bude to právě ona, kdo ty podmínky bude stanovovat. A to pak bude příslušnej schvalovač jen koukat, čím vším se “dopouštěl” toho schvalování genocidy. Já jsem včera měl rozepsanej jeden koment, kde jsem jednoho týpka pojmenoval “mejdlo” (to já vo něm tak psával, dokud za to nebyly dožínky – to jsem teď viděl v jednom kvízu, že to znamená doživotí). A kdyby jen to, i jinejch genocid jsem se tam dopouštěl! Jenže pak jsem si s hrůzou uvědomil, že se právě dopouštím jak sviňa…
  Pozn. – na to jsem samozřejmě nepřišel já osobně, čehož důsledkem jako zrovna je, že všichni se teď po přečtení držej za hlavu, jelikož si to právě uvědomili. Spíš bych řek, že ti, kteří jsou tu i na různých místech označovaný za ty kriticky uvažující, se u toho už jakousi dobu potýkají s takovou jakousi obzvláště hnusnou pachutí v ústech. Právě to kritické myšlení totiž vede k uvědomění si obsahu těch “jistých podmínek”. Jakýmsi předvojem “podmínek” je pandemický zákon, kde se taky mohli přetrhnout vysvětlovačkou, že to je přeci celý jen formálně kvůlivá efektivitě zavádění předůležitejch prospěšnejch věciček, jinak se to ani za nic na světě nepoužije na nic jinýho. Namoudušinapsíuši! Aha, tak to sme klidní…

   • My si vůbec bezva žijem.
    Jakmile někdo napsal o komkoli, že je Manfred, Bouše jej ihned seřval, že Manfredi jsou jiní, a že tamten je malá ryba. Já si ale přeci taky nemyslím, že ten prokouš to za jistých podmínek komplet celý vymyslel osobně. Třeba když měl demokratický vzepětí mysli. Tak nedělej Boušeho.

 3. Pre kapitalizmus je typicky nielen nekonecny rast, ale aj nekonecny vyvoj… Z tohto dovodu ti dnes kozu nezachrani ani drzanie sa starych zasad… Dnes uz nestaci, ze prestanes hovorit a pisat, dnes ta uz zabasnu aj za tvoje myslienky a to, co si myslis, co si si kedysi myslel, alebo co si budes mysliet niekedy v buducnosti, pred ziadnym sudom nikdy nedokazes…

 4. Inymi slovami, dnes ta uz ziadna autocenzura pred pripadnym postihom nezachrani… Dnes ta uz nemusi zachranit ta ani papagajovanie propagandy mimoriadne talentovanych a vsetkehoschopnych tvorcov hodnot a ani to, ze sa uz nikdy nebudes k nicomu vyjadrovat… Vzdy bude existovat moznost, ze ta nejaky Fatima obvini z genocidneho myslenia a budes v prdeli… Z tohto dovodu sa musis cim skor rozhodnut, ci utecies do amazonskej dzungle, aby ta uz nikdy nikto nenasiel, alebo budes aj nadalej riskovat zabasnutie za genocidne myslienky…? Ja som si vybral tu druhu moznost, politickym vaznom som este nebol… Ak ked uz mozem byt zabasnutym aj za myslienku, ktora v mojej hlave nikdy nebola, naco nejaka autocenzura, preco neprezentovat svoje skutocne myslienky…?

  POZNAMKA: Svoj komentar som rozdelil do 3 casti kvoli odkazom na obrazky… S tymi odkazmi ma tunajsi “automat” vzdy velky problem…

  • Mám k tomu orloj následující poznámky: …(autocenzura), taky …(autocenzura) a především …!(autocenzura)

 5. Přeji si aby rusaci srovnali fašistickou Ukrajinu se zemi aby poznali jaký to je když Ukrajinci v 68 stříleli do našich lidi

  • No nazdar…. to je na detenci na Guatanamo. Jestli Vás najdou! Buďte opatrnější ve vyjádřeních. Sranda dávno skončila!

 6. K článku vůbec. Vrátili jsme se o 70 let zpět, kdy existuje jen jediná oficiální pravda. Před rokem 1989 byly na Západě k dispozici všechny informace z tisku, to se tehdy pravdy nebáli. Kdežto současný systém se pravdy bojí. A je známo, že cenzura je snaha chorého systému zvrátit svůj konec.

 7. Flanderka: „Horší to bude s tím placeným informátorem. Ať myslím, jak myslím, jsem z toho jelen…”
  Pepek: „Mééé…”
  Flanderka: „Pepku, konečně jdeš v pravej čas… Tady máš šesťák a kdyby někdo řikal, že císařpán je dobytek a že to nevyhrajem, tak přídeš a řekneš mi, kdo to povídal… Rozumíš?”
  Pepek: „Mééé…!”
  Flanderka: „A teď vyskoč! Cha, cha, cha, a máme informátora, cha…”

  —-mějte se, někdo mi okopává paty.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*