WHO: Děti pod 12 let by neměly být očkovány! Změna?
Sdílet článek:

Světová zdravotnická organizace aktualizovala 5. ledna tohoto roku stránku, na které publikuje svoje doporučení ohledně očkování vakcínou Pfizer. Nově očkování dětí mladších 12 nedoporučuje.

Stránka, na které jsou doporučení uvedena, má název Vakcína Pfizer BioNTech Covid-19: Co byste měli vědět”.

První informací na stránce je, že na 19. ledna tohoto roku byla svolána mimořádná schůzka”, jejímž cílem je posouzení důkazů o třetí dávce a pediatrická data. Dále má diskutovat větší revizi” plánu na prioritizaci použití vakcín.

Zpráva o očkování dětí

Další informací je zpráva o očkování dětí. V relativně obsáhlém dokumentu z listopadu loňského roku je mimo jiné uvedeno, že při testování mRNA vakcín byla u dětí a adolescentů zjištěna podobná nebo vyšší účinnost než u dospělých. Vzácně byly hlášeny případy zánětů srdce ze zemí, které začaly vakcíny aplikovat. Tyto případy byly častěji hlášeny u mladších mužů ve věku 16 až 24 let. Vzhledem ke krátké době, která uplynula od počátku aplikace, není míra rizika výskytu zánětů srdce ještě zcela určena.

Dále zpráva uvádí, že dostupná dat naznačují, že případy zánětů srdce po vakcinaci jsou mírné a méně závažné než záněty srdce způsobené nemocí Covid-19. V říjnu 2021 dospěla poradní komise k závěru, že ve všech věkových skupinách přínosy vakcíny mRNA převažují nad riziky.

V doporučující sekci zpráva říká, že „vakcíny, které byly schváleny striktními regulatorními orgány pro věkové skupiny dětí a adolescentů jsou bezpečné a účinné”.

Ačkoliv při porovnání přínosů a rizik očkování jednoznačně převažují přínosy u všech věkových skupin včetně dětí a adolescentů, jsou přímé přínosy očkování dětí a adolescentů nižší ve srovnání s očkováním vyšších věkových skupin.

Byl zjištěn vzácný výskyt zánětů srdce u mladých osob ve věku 16 až 24 let, zejména u mužů; riziko výskytu zánětů srdce u adolescentů a dětí nebylo ještě určeno.

Tolik velice stručně zpráva datovaná 24. listopadu 2021.

Aktualizace z 5. ledna uvádí:

Titulek: Kdo by neměl být očkován?”

Text: V tomto okamžiku neexistují žádná data o účinnosti a bezpečnosti pro děti mladší 12 let. Dokud nebudou tato data k dispozici, neměli by být jedinci mladší 12 let standardně očkováni.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Co je na tom divného? V listopadu podle dat převažovaly benefity nad riziky u všech věkových kategorií včetně dětí, v lednu nelze pro děti očkování doporučit, protože nejsou k dispozici data.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*