Zafunguje Šmardovi socialistické perpetum mobile?
Sdílet článek:
Přeplácení veřejného sektoru ČSSD nezabralo. Podle Michala Šmardy prý stranu oživí existenční problémy lidí, za které podle mého názoru nese významný podíl viny, čímž naznačuje spoléhání se na socialistické perpetum mobile. Co to je? Vysvětluji níže. Doufám ovšem, že neztratím důvěru v paměť lidí a tentokrát už ČSSD nezafunguje.

“Lidé budou mít existenční problémy,” tím končí můj souhlas s názory Michala Šmardy.

.
Právě jeho kolegové vládnoucí posledních osm let vytvářeli to, co je sociální demokracii blízké: rekordní dluhy a vysokou inflaci. Zasloužili se také o velké zdražení energii a odhalili i zcela novou agendu sociální demokracie, podporu nedostupnosti osobní automobilové dopravy.
.
Již Alois Rašín říkal: “Tam, kde hrozí socialismus, hrozí bída. A tam kde hrozí bída, volají lidé po socialismu.”
.
Motivace ČSSD v dělání politiky proti českým občanům je tedy alespoň logicky odůvodnitelná. Nově se ovšem o zatím fungující “perpetum mobile” na bídu a na voliče začali prát nejen s komunisty, ale i s hnutím ANO, což mělo za následek, že lidé jako Jana Maláčová se snad již nikdy nebudou podílet na vládě v naší zemi.
.
Ten kdo je příčinou oněch “existenčních problémů” přece nikdy nemůže být současně i jejich řešením. A protože si přeju paměti voličů i nadále důvěřovat daleko více než socialisté, doufám že ani Michal Šmarda už ČSSD do Sněmovny nedostane.
Poslední dvě vlády rozevřely nůžky mezi příjmy v soukromém a veřejném sektoru zcela bezprecedentně 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*