Zemřela Madlene Albrightová
Sdílet článek:

Zemřela Madlene Albrightová. Téměř na den přesně na výročí počátku bombardování Jugoslávie NATO, které měla na svědomí a při kterém zahynulo více něž 500 civilistů. Což je vcelku podivuhodná náhoda.


Albrightová během autogramiády v Praze v roce 2012, když jí aktivisté předali fotografie Srbů, kteří zemřeli ve válce v Kosovu, ztratila nervy a křičela na ně “Odporní Srbové, vypadněte!” Dovedu si představit, že mohla říct něco ve stylu: “To je ale hrozné, ale snažili jsme se zabránit ještě větší katastrofě. Mrzí mě to.” Ale neřekla.

O něco později Albright Capital Management, investiční firma Albrightové, plánovala podat nabídku na získání většinového podílu v kosovské státní telekomunikační společnosti PTK. Později z něj odstoupili možná právě kvůli skandálu, ke kterému jí vyprovokovali aktivisté u nás.

Když už jsme u toho, tak v Kosovu generál Wesley Clark, který velel NATO v době bombardování, podniká v těžebním průmyslu, je spolumajitelem společnosti, která získala práva na průzkum (nikoli těžbu) uhlí na větší části území Kosova.

No a aby toho nebylo málo, tak Beau Biden, zesnulý syn Joe Bidena, má v Kosovu pomník a je po něm pojmenovaná silnice za jeho zásluhy při budování právního státu v zemi. Jeho syn Hunter zase dostával miliony dolarů od ropné společnostu na Ukrajině. Na světě je mnoho zemí a z nějakého důvodu zrovna dvě, kde se vedla/vede válka.

O válce na Balkáně prakticky nic nevím a myslím, že to tak má 99% národa. Zprávy nám tehdy denně servírovaly novinky o hrdinných albánských bojovnících za svobodu o kterých spoustu přátel, co tam byli jako modré přilby říkali, že to jsou teroristi a o zrůdných Srbech, o kterých mi kamarádi z modrých přileb říkali, že nejsou zas tak zrůdní. Všechno co si ale pamatuju je pouze zmatená černobílá televizní propaganda, ze které vyplynulo pouze, že Srbové se zbláznili a jsou to zrůdy a tak je musíme humanitárně bombardovat a cokoli, co by nějkak odůvodnilo, proč se to vlastně děje a nehodilo se do černobílého obrázku DOBRO vs ZLO, se zamlčelo.

Matně si pamatuju na kontroverzní dokument ukradené Kosovo, který tenkrát ze záhadných důvodů odvisílala Česká Televize, což by se dnes už asi nestalo. Mám pocit, že i tehdy to byl škandál. Ale o tom, zda je Kosovo Srbsko, jak se traduje, nebo ne, vlastně nic nevím. Rozhoduji se vlastně podle sympatií k lidem co znám, mám pocit, že vědí víc a mám v ně nějakou důvěru, což nemusí být úplně vždy dobře. Takže nakonec Albrightová opravdu mohla udělat správné rozhodnutí. Jenže ona pak křičela na té autogramiádě a šla do té privatizace a Američani tam mají základnu…

Mám pocit, že i kdybych věděl jak to bylo, tak to bude stejný zmatek, jako máme sami my Češi ohledně mnoha a mnoha událostí v naší historii, které nejde interpretovat černobíle a mají svoje kořeny a jen těžko se identifikuje jasný viník. Celý svět stojí na uspořádání, které vzniklo prakticky jenom díky válkám. Za každým kusem hranice většiny států je prolitá krev a nějaká křivda. A křivda není hokej, aby se dalo snadno určit kdo je víc ukřivděný a vyhrává.

A čím vic jsou lidi oblbnutí jednostrannou propagandou, tím víc se pak cítí ukřivdění a o to víc jsou pak nesmiřitelní, když dojde k další domnělé křivdě a o to snažší je je ve jménu těch minulých zlidovělých křivd, které si už nikdo nepamatuje, poštvat lidi proti někomu, kdo je ukřivděný kvůli nějaké jiné minulé křivdě, na kterou se ani nepamatuje.

Bohužel, svět se opět stává víc a víc černobílým a nejtragičtější je, že za halasného jásotu novinářů a s podporou “pravicových” politiků…

Lidé kteří přemýšlejí o věcech a nejsou hrrr do každého konfliktu, třídního boje, nebo omezování ve jménu něčeho se do dnešního světa politikům nehodí. Je lepší, když za nás myslí oni, média nám sdělí co si máme myslet a my pak to jejich dobro zaplatíme a odpracujeme.

 

Daniel Vavra, fb

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

12 Comments

 1. Takové zprávy bych mohl číst stokrát denně a ještě bych se nenabažil. Jen škoda, že odešla bez trestu. Nejodpornější, nejzákeřnější co znám. Mírumilovný lid zeměkoule ji nesmí trestat, ani mediálně odsuzovat. To se nesmí a vidno, že na našem mainstreamu jsou diskuze nad chcíplinou zakázány. A taky škoda, že žádné peklo neexistuje. Ale s tím se už musíme smířit.

  • Taky si myslím, že peklo sice neexistuje, ale že existuje cosi jako zodpovědnost duše za všechno, co kdy jako člověk učinila.
   A to se pak musí splatit.
   Panejo, to jich je, co po žních půjdou k Turkovi……

   • Peklo je tak strašná věc, že to nepřeji žádnému člověku,nemyslím si, že peklo vymyslel Bůh – to je totiž místo bez Boha, bez jakékoliv naděje, propast je fatální a pozor dle Bible pokud to není obrazně myšleno? Tak bytosti do pekla uvrzene stále vnímají, dokonce si tam budou povídat se satanem až tam skončí a jeho moc bude na nule jako všech těch v oněch místech, Bible napovídá, že peklo není smrt, ale něco mnohem prisernejsiho

 2. Škoda že tuto zprávu,tehdá ještě svoboná a nezávislá media neotiskla už nejpozdějí před dvaceti lety.
  Tato stvůra,mající na svědomízbytečně zmařené životy a zničené lidské osuddi nezasluhuje ani moje štítivé odplivnutí si.

 3. Konečně! Boží mlýny zamlely a tato ohavná nosatá židula skončila v pekle. Jak trefně vyjádřil Frigo, i slina je pro tuto Krvavou Madlu čest.

 4. Most Madeleine Albrightové? Praha zvažuje, že nový most pojmenuje po zesnulé ministryni zahraničí USA
  https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/707704/most-madeleine-albrightove-praha-zvazuje-ze-novy-most-pojmenuje-po-zesnule-ministryni-zahranici-usa.html

  Most Madeleine Albright? Prague is considering naming the new bridge after the late US State Department
  https://europe-cities.com/2022/03/24/most-madeleine-albright-prague-is-considering-naming-the-new-bridge-after-the-late-us-state-department/

 5. Pánové, vždyť to byla největší kamarádka Václava Havla…Na Praze 6 jsou nějaká volná místa po stržených sochách. Do roka a do dne….

  • Ne nějaký omšelý sokl gogo, ale nový pražský most touží dle Hřibova náměstka,pochopitelně Piráta nést jméno krvavé Mandy.
   Ten rektální alpinizmus progresívních ubožáků někdy pobaví,častěji obrací žaludek

 6. Vážení přátelé,
  jsem starší ročník a rád jsem brouzdal po intrenetu.
  Teď ale neokomouši zavedli cenzuru a tohle je jediné čitelné místo.
  Televize se sledovat nedá a ze sardinek na záchodě na mě nevyskočí Lenin,
  ale Putin.
  No tak čtu tass.ru nebo interfaks.ru, myslím, že píší pravdu.
  V českém národě vždy bylo důležité pouze do které řiti zaleze – 1938 všichni hajlovali jak vzektlí, v r. 1971 pro Rusko, nyní je zalezo do řiti NATO proti Rusku. Jak zábavné.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*