Eurohujerům se o víkendu zhroutil svět




Sdílet článek:

HSP

Bylo jen otázkou několika hodin, než liberální „intelektuálové“ označí mnichovskou bezpečnostní konferenci za novodobou „zradu“ jako z roku 1938. Naši západní partneři se nedokážou z toho šoku zotavit.

Začněme tím, jak kolegové z Deníku N neudrželi žluč a píší: „Zrada, zrada, zrada.“ Jistý Andrej Bán ve svém článku takto odkazuje na Mnichov 1938, kdy západní mocnosti podepsaly Dohodu, kterou propustili části někdejšího Československa nacistickému Německu li, resp. používá defektní analogii (jak se to v Nku nejednou stává). V minulosti totiž princip „o nás bez nás“ aplikovali do praxe právěže evropští hráči – Itálie, Velká Británie, Francie a Německo. Tedy tytéž státy, které se do „ofsajdu“ dostávají dnes…

Tomu se říká „dostat ochutnat vlastní medicíny“.

Podívejte, není zrada jako „zrada“. Vždyť se můžeme oprávněně ptát: Co udělali lídři EU ve prospěch hospodářského růstu Unie a posílení slabších členských zemí v posledních letech? Neboť ústřední agendy se týkají duhových iniciativ, nekontrolovaně otevřených hranic, greendealu, či nekonečného vyzbrojování Ukrajiny – prosím doplňte v komentářích, zda jsem něco zásadního vynechal (možná ještě přimíchávání rozdrceného hmyzu do mouky…).

My nyní můžeme plakat nad rozlitým mlékem, že EU není rovnocenným partnerem dvou historických impérií, Ruska a USA – do té pozice nás však dostala bezprizorní politika progresivců za stráže von der Leynové („vychované“ Američany). Můžeme nad tím zavírat oči, kolik chceme, ale taková jsou fakta. A může pan Bán označovat vystoupení amerického viceprezidenta JD Vancea za „studenou sprchu“ – teplou vodu jsme si odstavili sami (pokud mám pokračovat v jeho metaforu). Vždyť už léta bylo zjevné, že Brusel je jen levoboček americké administrativy (za Bidenova vedení).

Někdejší evropští velikáni (v čele s francouzským prezidentem Macronem) nyní ve snaze zachovat si zbývající drobky cti v panice svolávají na pondělí „mimořádný“ summit ve věci plánovaných jednání o míru na Ukrajině. Česky se tomu říká, že jim „teče do bot“. O aktivitě informoval na síti X polský ministr zahraničí Radoslav Sikorski.

Mnichovská konference může znamenat konec transatlantických vztahů, ale i konec EU.

Ale ani v tomto případě, zdá se, nesáhli politici po nejšťastnějším formátu. Upozornil na to i Peter Pellegrini. Poukázal totiž na fakt, že k jednacímu stolu byly pozvány jen vybrané země. Prý ty, které mají jakoby vlastní představu o míru na Ukrajině, pozvánku nedostaly. Znamená to, že prezident Macron hodlá postavit účastníky summitu před hotovou věc? Kam se poděla možnost demokraticky vyjádřit vlastní názor? Jsou snad některé členské státy „povolanější“, než ty ostatní? Nyní jasně vidíme, jak se věci mají, jaké je to naše evropské „bratrstvo“!

Pellegrini také varuje, že namísto vytváření jednoty v rámci Unie takto může být dosaženo opačného, ​​nežádoucího efektu – tedy dalšího drobení…

Faktem je, že Vanceho vystoupení vyvolalo v euroatlantických kruzích šok. Všímá si toho ze světových médií například i Financial Times , když píše o „konci jedné éry“. Vždyť politické, ale i vojenské a zpravodajské elity si na konferenci v Mnichově museli vyslechnout tvrdou kritiku, a to i ohledně porušování demokratických hodnot v jejich vlastní režii. Vance hovořil totiž o tom, jak zneužívají téma takzvaných dezinformací v propagandistickém boji ke způsobu Sovětského svazu…

Kritizoval také nezvládnutou imigrační politiku Německa, jakož i vymezení se vůči straně AfD (Alternativa pro Německo), které roste popularita i přesto, že dostává z liberálních kruhů nálepku „krajní pravice“. Vance se dokonce po konferenci setkal s jednou nejsilnější osobností strany, Alice Weidelovou (účast na akci měla zakázanou organizátory), za což si opět vysloužil kritiku domácích médií. Hlavně poté, co vysvětlilo, že setkání s úřadujícím kancléřem Scholzem odmítl…

Německá veřejnoprávní stanice ZDF mezitím přinesla Scholzovu reakci . Ten se jednoznačně vymezil vůči Vanceho řečem s tím, že vyplývajíce z německých dějin je nezbytné držet „ochrannou zeď vůči krajně pravicovým stranám“. To by bylo v pořádku, jen je sporné, KDO určí, kde je hranice, za kterou jste již krajní pravice, a před kterou ještě ne? Vždyť zneužívat tuto nálepku je nejsnazší způsob vedení politického boje – prostřednictvím diskreditace svých legitimních oponentů…

Ozval se také německý prezident Frank-Walter Steinmeier. Ten podrobil ostré kritice rovnou celou americkou vládu. Vždyť vždyť – může. Jeho argument však spočívá pouze v tom, že Trumpova administrativa má na svět jiný pohled.

To je tak demokratické, odsoudit druhé za odlišné vidění věcí!

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

  1. Zpětným pohledm
    Majdan na UA byl sice v zájmu celého KoZa, ale především EU.
    Ta zjistila, že potřebuje další rozšíření o nějakou „kolonii“, které ji zase na nějaké roky zachrání její chřadnoucí ekonomiku.
    Mimo jiné je to doba, kdy se začal ve velkém tlačit Green Deal.

    Převrat se podařil, ale za cenu, že musel být vypuštěn džin nezvládnutelného agresivního militaristického nacionalismu.
    S čímž EU nepočítala.

    Takže místo pokojného absorbování bohaté UA získala zemi s omezenou občanskou válkou a potenciálními problémy s Ruskem.

    Místo jednání a zklidňování situace vsadila na sílu.
    A tak to trvá dodnes, protože EU ty zdroje nutně potřebuje.

    A USA? Pochopitelně také měly zájem o ukrajinské a ruské zdroje, ale nebyly na nich životně závislé (jako EU), a získat je chtěly především formou kapitálových vstupů amerických firem, úvěry …
    Což je politika v níž pokračuje dnes i Trump.

  2. Ale nezhroutil… V EU se vůbec nic nezměnilo, to v USA. Co se u nás změnilo? 5žumpa má v průzkumech přes 30%, což je při její úrovni „vládnutí“ značně deprimující číslo. Kdysi měl člověk o českém národě zidealizované představy, které ve stáří 🙂 vyprchaly a přišla kocovina. No a teď už to člověk vidí realisticky. A ani k tomu nepotřebuje 5 minutový rozhovor s průměrným voličem 🙂

  3. No nevím, nevím, ale nezdá se vám to radostné křepčení poněkud předčasné? Když to vše na netu čtu, tak z toho nějak moc nadšený nejsem, proč? Všude je stále jed náčelník Velká Tlama, ale co na to Putin, tak toho je skutečně poskrovnu. Věřím že by většina lidí byla ráda aby už ten bordel ve světě skončil, bohužel po zkušenostech s USSA, jim ani za mák nevěřím.

  4. Matouš: „Mnozí první budou poslední a poslední první“.
    Ten bordel se musí uklidit. A ono ho uklidíme. Marně se uklidňují. Rozeštvou se sami. Boj o to, kdo ho má většího již začal. Těším se, na tento úklid se vážně liberálové moc těším.

  5. Ale nic se nezhroutilo pane HSP nebo kdo a odkud jste ale spíš je to jasné kdo by si přál pořád zmrznutí EU, zhroucení její atd. Jenom se světu ukazuje že Evropa nikdy nikoho vojenský neohrožovala jak pan dobyvatel krmí svoje občany u TV, no a pátá kolečka u trakaře natahaná všude po Evropě mohutně fandí tomu zhroucování. Evropě je totiž vyčítáno že zbrojí naopak málo. Takže se pojede tradaáá jak USA a mírumilovná RF ať neztrácíme čelo pelotonu. No a sociální jistoty se změní na ty v USA a v RF ať nám neuteče ta konkůůůrence.

  6. Donalde,pískej konec.Na ty ubulené zoufalce z brusele je hanba jenom pohledět.Celému světu absolutně pro smích.Tohle je předsmrtná křeč.Doraž je a odpískej to trápení.

  7. Mimochodem,člověk si vzpomíná na brekot nějaké kleptokratky ze Švédska,která online brečela,že už se Švédsko nechce nechat multikulturně obohacovat a je jí to hrozně líto.To ale byla alespoň baba.I když by se měla v současné situaci samozřejmě vytáhnout za ušiska na pranýř ,ukázat na ní prstem a vypálit na držku cejch.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*