Šéfredaktor Protiproudu Petr Hájek podává trestní oznámení na premiéra Petra Fialu
Sdílet článek:

Šéfredaktor Protiproudu a bývalý zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause Petr Hájek podává trestní oznámení na premiéra Petra Fialu za jeho výrok, že internetový magazín Protiproud, který byl minulý týden spolu s dalšími sedmi weby protizákonně zablokován, je placen z Ruska. „Jsme přesvědčeni, že premiér Fiala naplnil skutkovou podstatu trestného činu pomluvy tím, že řekl, že jsme placeni z Ruska,“ uvedl v rozhovoru s Janou Bobošíkovou Petr Hájek.

Nactiutrhačná poznámka premiéra této země je skandální. Petr Fiala si podle Hájka vůbec neuvědomuje, právě tak jako nejvyšší státní zástupce Igor Stříž, že u nás není válečný stav. „My nejsme dokonce ani ve výjimečném stavu, přesto se tak chovají. Tohle překročilo už všechny meze. Uvažujeme, že obdobné trestní oznámení, podáme také na útvar ministerstva vnitra, který mě označil za kremelskou hlásnou troubu.

Společnost, která vydává názor za desinformaci, je podle vydavatele Protiproudu totalitní. „Naše země spěje do téhož stavu, v němž se v Německu zrodil nacismus,“ uvedl Hájek, který po vypnutí Protiproudu vyzval ostatní novináře, aby proti těmto totalitním praktikám protestovali. Veřejně se proti těmto praktikám ozvali jen nemnozí. Například bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek, který přirovnal tyto cenzurní praktiky k pálení knih v nacistickém Německu, či europoslanec za SPD Ivan David nebo poslanec SPD Jiří Kobza. Proti tomuto aktu zvůle včera ve sněmovně protestovali i další poslanci SPD na čele s předsedou hnutí Tomiem Okamurou.

Podle Hájka se dá tato slabá reakce veřejnosti pochopit. „Žijeme v situaci, kdy to nikomu nevyčítám, že nás veřejně nepodpořil. Zažil jsem minulý režim. Zažil jsem situaci po roce 1968 a vím, že ta zkušenost je hluboce uložena v lidech a oni si nechtějí jedním slovem zlikvidovat svou kariéru a životy svých dětí.“ Vývoj v nastupující nové normalizaci bude ale podle něho jiný, než si současná vláda představuje. „Nic se neopakuje stejně a žádný lidský plán nikdy nevyjde. Takže ten vývoj bude dramaticky jiný.“

Současný úpadek Evropy, jak ekonomický, morální, mravní a ideový se podle Hájka zásadně prohloubí. K moci se podle něho dostávají výhradně síly, které tento úpadek připravují a dirigují. Vývoj bude podle něho jiný než za husákovi normalizace. Husák podle něho pochopil, že aby  společnost neutralizoval, tak jí nabídl obchod spočívající ve zlepšení životní úrovně. Tehdy se začaly budovat byty, a režim lidem slíbil, budou mít chaty, chalupy a auta a budou si žít si po svém.

Obchod, který nabízí Evropská unie je podle něho opačný. „Sebereme vám auta. Sebereme vám nemovitosti, protože nebude mít na placení hypoték. Sebereme vám nakonec i peníze prostřednictvím digitální měny. Sebereme vám vlastně všecko a budete poslouchat, protože jinak vás zavřeme. Otestovali si to, že lidé umí být poslušní na covidovém testu tak teď vás zmáčkneme. A vy budete rádi, že vám necháme, alespoň trochu chleba a trochu vody a že vás necháme někde bydlet.“

EU se v tomto podle Hájka ale mýlí. „Dá se to udělat obráceně, ale když naopak berete lidem to, na co byli zvyklí a co považovali za standart, to bude znamenat, že se opět objeví politika a pokud nebudu ve vězení, budu to svými silami podporovat. Myslím, že budeme svědky lidového povstání.

PA

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,16 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

27 Comments

 1. S Hájkovým postupem souhlasím.

  Proč? Protože stát, chce-li cenzurovat, musí PŘEDEM nastavit pravidla: Tohle se smí napsat, tohle už ne. O tomto tématu jen takhle, nebo… Veřejně a transparentně. Pak jsou podmínky férové.
  To není o Hájkovi a Protiproudu. To je o férovosti a právním státu. Ať to soud rozhodne!

 2. Osudný omyl pane Hájku.
  Občané této země bez rozdilu,rasy,víry a politického přesvědčení se nástupem liberální a současné maoprogresivistické vládní garnitury
  ocitli v nemilosrdmé válce života proti zkáze,roumu proti tuposti,servilitě a chamtivosti.
  Jedni mají za spojence lži strach,peníze presstitutká médila.
  Druzí zase jejich strach,vzájemnou nesnášenlivost a douvám že brzy hole v ruce.

 3. Jakékoli omezení,

  musí mít v právním státě předem daná a známá pravidla. Na silnici vás nemůže zastavit a pokutovat policista, že jste “řízli” zatáčku pravým kolem po krajnici, nebo že jedete s otevřeným okýnkem. Protože to zakázáno není. A že mu nějaký neziskový (třeba) cykloaktivista říká, že je to fůůůj, na věci nic nemění.
  Milý státe, nejdřív taxativně vymez, co se nesmí a pak to penalizuj. Pokud postupuješ opačně, nepočítej se mezi demokracie.

  • 1. nepleťte si demokracii a svobodu, jsou to naprosto odlišné kategorie
   2. Tam, kde stát zároveň určuje pravidla, kontroluje jejich dodržování a trestá jejich překročení, se sice možná jedná i o “právní” stát, ale nesměšujte “právo” a “spravedlnost”

 4. Pan Hájek ma to právo, nebo ma druhou moznost, jednat, jako p. Kříž. Je to na každém, jak se zachová.
  Přeji hodně štěstí oběma.

 5. Petr Hájek může podávat trestní oznámení každý den, na kde koho a za kde co.
  Bude to náramná podívaná, jak s “leninkou” na hlavě běhá od soudu k soudu, a v proudu událostí hájí zájmy svého guru.

  Už teď se smíchy za břicho popadám … ?

  Poznámka:
  Snad do třetice tento komentář, který se snažím od rána zveřejnit, projde “schvalovacím řízením” ve SVOBODNÉM světě?!

 6. Západ a naši politici dobrovolně a s nadšením hodným slouhů sedli na skluzavku omezování svobody, jejíž výpusť nutně končí v bahně. Digitální měna povede k ekonomickému zbídačení nepohodlných a dnešní pokusy s kreditním hodnocením ovčanů v Číně je laboratorní zkušeností našinců, přičemž je to mnohem levnější a účinnější forma represe. Nepodmíněný příjem bude paralyzovat další segment společnosti, která nenajde nebo nehledá uplatnění. Novináři pomohou s vysvětlením nezbytných opatření na záchranu politické scény před svobodomyslným kutáním. Dnes je to jen opatrný rozjezd.

 7. Společnost, která vydává názor za desinformaci, je podle vydavatele Protiproudu totalitní.No, u soudruha Hájka je co názor to dezinformace. Ale on má nevyčerpatelný zdroj na Aeronetu, Sputniku. Co je české ňebo z EU, to je špatné. Nejlepší je vždy to z východu. Co nám ale ten východ kdy dal? Ruské otroctví. Rusko samo neumí nic kromě obsazování a vraždění. Ruský šmudlové se dali do pohybu. Je třeba jim vysvětlit kde mají hranice. Ty mají totiž tam, kde dostanou přes držku. A právě díky dezinformacím v Rusku je tam, kde je. Lži a propaganda zdegenerovali Rusko. Teď budou mít Putinův totalitní Gulag. Nové KLDR. A z takového prostředí čerpá a propaguje ho takový protiproud. Na to aby tu takoví vytvářeli 5 kolonu Ruska musí být pohlíženo jinak, než na ostatní. Každý ví, kdo jsou tito lidi. Smrt Ruskýmu okupantovi, sláva ukrajině!

  • Asi jste chyběl v dějepise, nebo možná mate svůj správný přehled o dějinách. Který stát v Evropě i mimo Evropu útočil s obsazoval a nejednou skončil na Rusech. Kolik bylo válečných konfliktu vyvoláno od 2 světové války a kým ??

  • Ty přeješ někomu smrt??? Tak to má tvůj příspěvek váhu ho*na .. zamysli se nad sebou…. Jinak dokument donbas je od r.2016 myslím francouzský dok. Podívej se i na druhou stranu mince.. aby si pak nebyl ojebany!!

  • Poněkud patologické, to vypadá na zanedbanou psychiatrickou péči, lézt na nepřátelské WEBy a tam sázet svoje nenávistné zvratky, a co takových nemocných pošuků otravuje vzduch na Babišově FB, co takových nemocných pošuků, jezdí otravovat Babišovo, Zemanovo…… setkávání s občany.
   Vypovídající je, že z druhé strany tohle člověk nevidí, že by tohle obdobně dělala i ta druhá strana, to vypovídá o mnohém, hlavně o tom, kde je racionální rozum a slušnost a na druhé straně kde je žumpa plná žluči a vulgarit. Je to jako z Orwella hentá vaše Pravda a láska, která je ve skutečnosti lež a nenávist.

  • Vážený pane,Rusko nám nikdy nic neudělalo.A jestli pak víte že kdyby Lenin neměl podporu ze západu,nikdy by žádná revoluce nebyla.Učel byl ,oslabit a ovládnout bohatství Ruska.Doporučuji ke čtení knihu.Říše musí zaniknout.

  • Nenávistníci, jste oba vedle jak ty jedle…, sledujte taky něco jiného než naše prolhaná média a jejich sprostou propagandu a zkorumpovanou vlastizrádnou vládu!
   Všechno je úplně jinak. Odkazy by byly hodně dlouhé, nebudu s vámi ztrácet čas.
   RUSKO VÁLKU NEVYVOLÁVÁ, RUSKO VÁLKU UKONČUJE !!
   Už jste zapomněli, jak syrský prezident požádal Rusko
   o pomoc a jak jim Rusové pomohli – porazili všechny, kteří
   tam podněcovali a uměle vyvolávali válečný stav, takže v Sýrii
   válka skončila a Syřané se mohli vrátit domů!!
   A tak je to i na Ukrajině.
   Brání Doněcko a Luhansko před napadáním ze strany Ukrajinců,
   kteří nerespektují “Minské dohody”…

   Benjamin Fulford: “Vzhledem k tomu, že OSN nezaregistrovala hranice Ukrajiny jako suverénního státu a Rusko je právním nástupcem SSSR, země, na kterých se nachází Ukrajina, Bělorusko a Novorossijsko, patří Rusku. Jinými slovy, tzv. “Invaze na Ukrajinu je policejní akce probíhající v hranicích Ruska.”…
   – anebo:
   Generální tajemník OSN: od r.1991 stát Ukrajina neexistuje. Generální tajemník OSN vydal prohlášení, že od r.1991 Ukrajina nepožádala o registraci hranic, takže stát Ukrajina neexistuje…
   – pravda je pro naši vládu tak nebezpečná, že už zakázala nebo vypla přes 20 webů, to je, co?

  • Hele vy dva, Frigo a Jiří, dejte si studený obklad na hlavu, pokud to ovšem není jen recese!?

 8. A ještě toto:
  Tajné americké laboratoře biologických zbraní na Ukrajině: jeden z důvodů ruské vojenské operace… tadsco.org
  Mor, cholera, sněť slezinná, vzácné zoonózy: Obama na Ukrajině zřídil biologické laboratoře…

 9. Pan Hájek má samozřejmě pravdu, ale také patří mezi ty méně “bojácné”. Takhle je západní demokracie””!!!! Lidé jsou těmi, které zvolili aby se měli dobře, šikanováni, kriminalizováni a ponižováni k větší “radosti” bohatších západních struktur, hnus!!! VELEBNOSTI.

 10. Jsem na strane p.Hajka.Tento petislepenec zatrhnul spousta novinaru kteri se mohu vyjadrovat.Nejsme ve valce a proto by petislepenec nemel obcany strasit.Volit tuto partu kteri chteji lide nalepkovat a trestat za jejich nazor je NEdemokraticke.

  • Jsem sice také na jeho straně, ale místo podávání bezzubích žalob to chce začít něco dělat a to bez rukaviček, žaloby v česku jsou k ničemu. Vždyť sám předseda ústavního soudu tento pětislepenec posvětil a prosadil, tak jak lze věřit soudní mafii.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*