Je Česká republika ještě demokratickým, svobodným a právním státem?
Sdílet článek:

Dnes jsem se probudil do nejhoršího rána posledních let svého života. Moje virtuální dítě, pečlivě piplané od kolébky devět let … cenzorský, totalitní stát jednoduše zařízl. Nezávislý web Pravý Prostor byl zákeřně umlčen. Zcela bez varování, bez vysvětlení, z minuty na minutu během noci z pátku na sobotu. Jak za časů staré “dobré” StB. Je to v zemi, která ve své Ústavě garantuje svobodu slova, svobodu podnikání a dodržování lidských práv vůbec možné?

Ano je. Vláda, potažmo ministerstvo vnitra ani nemá dosti odvahy k tomu, aby to veřejně deklarovalo, řádně zdůvodnilo a vysvětlilo, natož aby dali provozovateli webu zprávu o tom v čem konkrétně mají problém, či na jak dlouho bude web blokován. Jediného pofiderního vysvětlení se váženému čtenáři dostane na mainstreamové hlásné troubě seznam.cz, kde se při vyhledávání odkazu pravyprostor.cz objeví hláška, že prý údajně schvaluje invazi Ruska na Ukrajinu a tím manipuluje občany ČR. LEŽ! A to obrovská. Nikdy ani jediným slovem jsme ruskou invazi nepodpořili, právě naopak. O co tedy jde?

Poslal jsem na podatelnu vlády tento dopis:

Vážený pane premiére,
jsem jednatelem společnosti, která provozuje web pravyprostor.cz. Dnes v noci byl tento, prý na vládní příkaz, zablokován. Bez varování, bez vysvětlení. Jediné co jsme se dozvěděli bylo vysvětlení na stránce seznam.cz, kde je uvedeno:
Webová stránka pravyprostor.cz šíří nepravdivé a zavádějící informace v kybernetickém prostoru.

Tyto informace slouží k manipulování obyvatel ČR směrem k ospravedlnění a schvalování aktuální ruské vojenské agrese vůči Ukrajině. Více informací na www.vlada.cz.

Z tohoto důvodu byl tento web zablokován sdružením CZ.NIC, které provozuje registr jmen domén registrovaných pod doménou CZ. Více informací na www.nic.cz.

Tolik citace ze seznam.cz. Tedy jsme prý byli zablokováni za manipulaci obyvatel, spočívající v tom, že ospravedlňujeme a schvalujeme ruskou invazi na Ukrajinu. TO JE NEHORÁZNÁ LEŽ!!! Na PP nenajdete jediný, takto vyznívající článek, ani jediný!!! Ba naopak, velmi ostře kritizujeme jednání V. Putina a celé zákeřné přepadení Ukrajiny.
Došlo tedy k obrovskému nedorozumění, nebo vládě někdo podal velmi špatné, zkreslující a dehonestující informace o Pravém prostoru. Nechci ani domyslet, že by demokratická vláda tímto krokem snad chtěla cenzurovat nepohodlné jí weby. Nevěřím tomu, že jsme více jak 30 let po pádu komunistického režimu ve stejné situaci. Prosím dokažte mi to!
Vládo, zasaďte se celou váhou svých osobností a dokažte, že umíte přiznat chybu. Dejte okamžitě příkaz k znovuobnovení stránek pravyprostor.cz a zachovejte si svoji demokratickou tvář. Zároveň prověřte Vaše informátory, kteří Vám poradili PP stopnout a chtějte po nich vysvětlení a důkazy – články, kde by PP ruskou invazi podporoval. Nebudou je mít …
Doufám, že tento dopis neskončí v koši a brzy na něj budete relevantně reagovat, a že svoboda slova bude v naší vlasti zachována.
Děkuji.
Přeji pěkný den.
Karel Kříž
Odpovědi jsme se samozřejmě nedočkali. Při telefonátu na ministerstvo vnitra nám bylo řečeno, že je sobota a nikdo tam nepracuje (proto asi ten blok během páteční noci, aby nebylo možné nic okamžitě řešit, MV bude čekat až vyšumí prvotní zlobné reakce lidu a bude doufat, že to zase přejde a jim tento bezprecedentní cenzorský masakr projde). Nesmí! Budeme bojovat jako lvi za svá práva, za naše svobody!

Alibisticky se k tomu samozřejmě staví i cz.nic, který web vypnul. V telefonickém rozhovoru hráli mrtvého brouka, my nic, my muzikanti, to vláda, to ministerstvo vnitra. Jenže … my už dnes s velkou pravděpodobností víme, že konkrétně PP nikde nebyl uveden jako že má být zastaven. Cz.nic bylo prostě jen papežštějští než papež a k osmi prvotně zablokovaným webům iniciativně přidalo další. Kdo jim je doporučil? Vrábel, Čeští elfové, Manipulátoři.cz? Tito lidé jsou snad arbitři svobody slova v ČR? To je šílené, hrůzné, nepředstavitelné, děsivé.

Ani estébák a komunista Babiš si toto nedovolil. Vláda Petra Fialy pošlapala lidské i podnikatelské svobody takovým způsobem, že nás vrátila do 50. let minulého století za totalitního řádění zběsilých komunistů. Dovedl si někdo představit, že vláda vedená ODS něco takového dopustí? Že pod naprosto vylhanou záminkou, pro kterou nemá jediný releventní důkaz umlčí nepohodlný web, umlčí hlasy svobody, zničí obrovskou práci a podnikání mnoha lidí. Je to vůbec možné? Není to nějaký ošklivý zlý sen?

Bohužel není. Je to syrová realita naší země roku 2022. Vládnoucí věrchuška nám ukazuje kde je tady pánem. Budete držet hubu a krok, zničíme vás politicky, lidsky i ekonomicky. VY budete psát jak MY budeme chtít, nebo NIC! Odlišné názory nejsou povolené. Bude tu jediná národní fronta jediné správné pravdy. Budou tu stranická vládní média, erárem podporovaná a ta druhá, nepřizpůsobená jediné pravdě prostě zlikvidujeme.

Jak napsal Petr Hájek, provozovatel též zakázaného protiproud.cz: 
Je 25. únor 1948, nebo 2022? Protiproud je na mediálním trhu již devět roků. Nejde o zpravodajský web, což už předem vylučuje, že by byl “dezinformační” (jakkoli je tato gumová nálepka nesmyslná sama o sobě). Protiproud není anonymní. Přináší názory na dění ze všech oblastí života. A jak již jeho název říká, snaží se korigovat jednostrannou propagandu hlavního mediálního proudu.
Jde o soukromý podnik. Není napojen na žádnou další strukturu – což autorům umožňuje svobodně šířit názory – tak, jak to zaručuje Ústava ČR. I názory vládnoucí moci nepohodlné. Je ovšem také ekonomickým subjektem. Jsme prostě firma. Někdo nám tedy zavřel firmu. Jako by zavřeli krejčovství za to, že nešije uniformy podle jediného povoleného střihu.
Budeme se tomu samozřejmě bránit. Jde o krok jednoznačně protiprávní, protiústavní – což si sami cenzoři uvědomují. Proto ministr vnitra Rakušan už hlásí, že bude podobné “vyvlastnění” potřeba “legislativně ošetřit” (výhrůžka dalším, pokud nebudou “držet hubu a krok”). V právním státě zpětná účinnost zákona však není možná. Jenže my už dlouho nežijeme v právním státě.
Ano, nežijeme dnes v právním státě a Fialu můžeme s klidným svědomím přirovnat ke Gottwaldovi. Weby zcenzoroval a jejich podnikání znárodnil. Zabavil a zničil hodnoty budované pečlivou, těžkou a mravenčí prací mnoho let. Promiňte, přes slzy vzteku již pomalu nevidím na monitor. Musím končit.

Na závěr mám jen dvě přání. Zítra se ze zlého snu probudím, vláda uzná, že přestřelila a vysloví se k znouvuobnovení jí nepohodlných webů. Začne opět platit Ústava a Listina základních lidských práv a svobod. Nebo se probudím v nějaké jiné cizí zemi. Zatím ještě svobodné, kde budu žít a psát až do své smrti. Dnes jsem k ní měl bohužel velmi blízko …

KAREL KŘÍŽ

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (58 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

45 Comments

 1. Co čekat od někoho kdo neváhal podrazit své koaliční kolegy,dlouho neskrývaně
  vyhrožoval svým názorovým protivníkům.
  Někoho,jehož podpis zahltí naši zemi davy vrahů násilníků a příživníků.
  Přij Vám pane Kříži ještě hodně odvahy,ze kterou jste neváhal pokytnout svůj Pravý prostor názorům,jikoliv lichotkám

  • Pane,
   přestože jsme naprosto odlišných názorů, dneska s Vámi souhlasím do posledního písmene!!

   • Nebo ty lepšolidi nad Jourovou, Söröse a jeho pány. Likvidace ideozločinu byla spáchána i v dalších státech. Nápověda “8” “dezinformačních” webů, ve skutečnosti několika desítek, pocházela od nátlakovek satanistů.

    Největší prolhanci a manipulátoři jsou ve sdělovacích prostředcích hlavního proudu. Ti mají ohlupování a ohnutou skutečnost jako součást náplně práce.

 2. Vážený pane Kříži, i všichni další, bojující proti této neuvěřitelné nespravedlnosti!
  I tady, velice daleko od vás v mé rodné zemi, jsem naprosto vyšokovaná tím, co se stalo. Můj prvni dojem byl, že se mi to jen zdá, že je to nějaká šílená noční můra. Ale bohužel opak je pravdou.
  Obávám se, že zruší i Svobodný svět.
  Když jsem (poprvé po letech) nebyla schopná otevřít Pravý prostor, napsala jsem vám e-mail na vaší redakční e-mailovou adresu s dotazem, co se děje, a bylo mi oznámeno, že je nedoručitelný.
  Doufám, že vy i ostatní vyhrajete.
  I já mám slzy v očích, tak zatím končím…
  ČEŠKA V CIZINĚ

 3. Už dva roky si tady vláda dělá co chce a poslední rok vědomě lže, krade a rozšiřuje deziinformace, vůbec nejde o Ukrajinu, ale zamlzit lži a deziinformace o covidu a očkování- o tom jak to bylo dobrovolné a funkční, kdyby sem rusaci vlitli, tak ti co dnes straší s dezinformaci, tak budou první mluvit ruský a vítat okupanty.

 4. Tohle mě mrzí, Pravy prostor jsem rád čítal, měl kvalitní texty. Dost možná, že některé ze zakázaných webů vezmou na milost, možná zrovna ten Váš, otázka je za jakých podmínek a jestli to vlastně chtít (…). Používáte ve svem dopise racionalni argumenty, to by mohlo zabrat, pokud by na druhé straně bylo nějaké racio…. Za mne po tomhle Vítězným únoru aktuální vladnouci klika potvrdila absenci jakéhokoliv kreditu k tomu být mi jako obcanu partnerem. Obávám se že jediné, na co uslyší stejně jako všichni mistodržící je kravál a stížnosti u jejich páníčků. Hromadná stiznost ohledně nezakonností, porušování lidských práv a hezky rozmazat v europarlamentu. Klíčem je podle mě v komunikaci nastolit to, že nevypli dezinformacni media, ale OPOZIČNÍ média!

 5. Je vidět, že se něco děje po celém světě, tohle není náhoda, jeden šíleně útok proti lidstvu střídá druhý. Bůh s námi, nebojte se lidi, tohle strašení, vydírání, zakazovaní se jim vrátí i s úroky a nebude to dlouho trvat. Před svítáním je největší tma a to je právě dnes.

 6. Včera jsem viděl tu nicku rakušanovu, jak na otazku vypinani webů reagoval ze o ničem neví

 7. Prý se to těm havloidním cenzorům nedělalo s lehkým srdcem.Ale “pravdolásku” si prej ničit nenechaj

 8. Četl jsem, ze mezi bloknutýma je i sputnik, kterej je ruskej, ale jede vesele dál, protože má doménu.com

  • ten zablokovali taky, ale nějak si s tou globalistickou cenzurou poradili. Zakázané weby už blokují i mobilní operátoři, to lze snadno přenastavit v telefonu, tabletu. I s doménou .cz teror lze obejít (AC…). Hájek hlásil, že na znovuspuštění maká. Možná už dnes se zobrazí dobře zabezpečené stránky (podívejte se na Telegram – Protiproud, AE…, Sput…). Satanisti nejedou jen přes poskoky a nátlakovky, ale i hrubě kriminálně, Anonymous.

 9. Tak soudruh Filip to prý udělal s těžkým srdcem. Ale dobrá zpráva je, že prý se můžete soudit. Taková je realita Kocourkova. Jsem tak strašně nasraný, že se to nedá ani popsat.
  Malý vzkaz pro toho šulína Filipa. Ty idiote, to ty se musíš nejprve soudit, pak můžeš někomu vypínat zdroj obživy! Naopak to může fungovat někde v rovníkové Africe, ty ušmudlanej smrade.

 10. No, jestli je účelem konání členů Fialovy vlády a jejich poskoků přihrát vítězství v příštích volbách Babišovi s Okamurou, tak to vzali za správný konec…

 11. Jourová má zdatného spolupracovníka v Rakušanovi. Obávám se, že tenhle chlap bude neštěstím naší země.

 12. Tak jsem do diskuse na seznamu.cz napsal, že blokováním nepohodlných webů se k nám vrátila totalita a dostal jsem trvalé zablokování účtu za “schvalování trestného činu, ospravedlňování genocidy”

  • To má podobnou logiku, jakože Pravý prostor vypnula Jourová telefonátem. Ale ok, stále tomu také nemohu uvěřit 🙂

   • Nikomu nikdy nevadil PP, proč by měl? …nádhera, vše pod palcem, vše čtem, hele co jim dát chvilku pocit důležitosti, vypnem je, jo, já si chci dáchnout))))
    Vše pod kontrolou, tak je trošku šterejgnej, aby byl pocit a my eurosvazáci na to máme. Máme před sebou většího molocha , než se nám zdá, opravdu s námi baví, přes sítě. Viz digitalizace… čeho se bojí doopravdy? .. p+stí před ksicht )))

    • ….nemyslete, že tohle vypnutí PP, pro vás znamená odboj )))) jenom UCHO si digitálně dáchlo a propó baví se o tom vám jak dá pocit důležitosti, čte to , pls, nežerte jim na to, že ne? Bojí se jiných akcí! JSOU TO SRÁČI ZA COMPEM- s PODPOROU STÁTU, TO MĚJTE NA PAMĚTI!—Proč to na chvilku nevypnout a dívat se….se proberte!

 13. Oslovovat v dopise eurobolševika váženým pánem a ještě mu děkovat, mi přijde mimo mísu. Popravdě jsem to čekal, už chřipkou začli a jestli si někdo myslel, že slepenec něco změní, tak byl hodně velkej naivka. Spousta jejich voličů jsou naopak z cenzury a buzerace nadšení, co na to říct, vrací se k nám komunismus ve jménu demokracie :). Samozřejmě nepotřebujou pochybovače, kteří šťourají do aktuálního dění, tak je umlčujou hlava nehlava.

 14. Jsem zděšen tím, že internet vypnul tzv. proruské weby a to i přesto, že s Putinovou invazí na Ukrajinu hluboce nesouhlasím a odsuzuji ji. V čem je tedy rozdíl mezi tzv. svobodnou zemí, jako jsme údajně my a mezi Ruskem nebo Čínou, kde je jiný názor, než ten oficiální, také umlčován? Nepotřebuji od vlády chránit, jsem svéprávný člověk a umím si udělat názor sám, nepotřebuji k tomu totalitní praktiky. Německo blokovalo za 2. světové války zahraniční rozhlas a jeho posluchačům hrozil i trest smrti. V Británii jste si mohli naladit Berlín zcela bez postihu. Komunisté blokovali západní vysílání, v Rakousku jste si klidně mohli naladit Prahu. Stát, který se bojí (dez)informací od nepřítele, si svou vlastní pravdou a loajalitou obyvatel není moc jist.
  25. února (jak symbolické datum) bohužel nebylo vypnuto pouze těch avízovaných 8 webů, ale už 22. Mnohé z nich se Ukrajině nevěnují, nebo jen okrajově, ale věnují se jiným nepohodlným tématům. Koho vypnuli teď, poprvé, není důležité. Vyzkouší si to a pak půjde kdokoliv, kdo se nebude hodit do krámu, odstřihnout od internetu. Držkuješ proti covid opatřením? Vypneme. Držkuješ proti EU? Vypneme. Kritizuješ Green deal? Vypneme. Držkuješ proti cinknutému zpravodajství ČT? Vypneme. Tvrdíš, že islám je nebezpečná ideologie? Vypneme. Tvrdíš, že se přílivem muslimských imigrantů zhoršila bezpečnostní situace v Evropě? Vypneme. Tvrdíš, že rodina je svazek muže a ženy a že existují jen dvě pohlaví? Vypneme… Zablokováním těchto serverů jen vláda utvrdí ty, kteří těm dezinformacím věří a ostatním váhajícím přidá důvod k tomu, aby přemýšleli, jestli nakonec nemají i dezinformační weby nějakou pravdu.

 15. > KAREL KŘÍŽ: Dovolím si věcnou otázku – PP jede dál jako server a blokování je jen na úrovni DNS, nebo byl odstaven i (nejspíše hostovaný) server? V prvém případě bych si dovolil poprosit o numerické IP serveru, abych si jej nastavil v lokálním resolvu. Děkuji.

 16. Osobně bych v takovém dopise nezačínal slovy: “Vážený pane premiére,” ale napadá mě třeba “Samolibý pane premiére,”… a poděkování za dárek k výročí vítězství pracujícího lidu ke dni 25.února 1948 v podobě cenzury. Jak příznačné…

 17. „Díky novele zákona, kterou navrhlo ministerstvo vnitra, si mohou partaje zřídit vlastní vzdělávací politický institut. Na jeho fungování dostanou ze státního rozpočtu navíc desetinu vypočítanou z příspěvku, který každoročně obdrží na svou vlastní činnost … Komunistická strana dlouhodobě vede Ústřední institut politického vzdělávání KSČM, který sympatizantům poskytne roční nadstavbu v oblasti marxistické teorie a politické praxe.“
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/think-tanky-dostanou-po-volbach-miliony-od-politickych-stran/r~f06d2a48785511e79c3f0025900fea04/
  Možná soudruzi z MV neví, jak takový dezinformační extrémistický web vlastně vypadá.
  Zkuste se kouknout sem: https://institutcl.cz/blog/2020/04/29/lenin_vcera_dnes_a_zitra/

 18. To je tak pěkný číst, jak místní Putinovští nácci kvičí a piští… 🙂 Roztomilé, jen houšť!

  • Ty mamlasu, kdo jsou u tebe místní Putinovští nácci? Jsou to lidé, kteří chtějí svobodně sdílet své city a názory. Z tebe by měl Gottwald a Goebbels radost.

 19. Spodina

  Dnešní parlamentní vzorek
  na lidi myslí kudy chodí:
  Velký bič a malý dvorek
  je lék, co plebsu neuškodí.
  Když ke korytům hlasy shání,
  jsme SPOLU velká rodina
  a když je po všem: My jsme páni
  a vy – umlčená spodina.

 20. Ti, co se radují z cenzury, by za 2 světové války nadšeně zdvihali pravici a za komunistů by byli první v řadě na podpis anticharty nebo by nadšeně podepisovali souhlas s trestem smrti pro paní Horákovou.

  Všechna dosavadní nařízení vlády byla udělaná podobným způsobem. Nejdříve porušili zákon a potom často prohráli soud. Loni mazali diskutující jako třeba mudr. Hnízdila z diskusních fór. Poškozovat zakoupené domény bez udání důvodu je jiný level. Toto je další porušení práva.

 21. Pan Kříž napísal :
  “Tedy jsme prý byli zablokováni za manipulaci obyvatel, spočívající v tom, že ospravedlňujeme a schvalujeme ruskou invazi na Ukrajinu. TO JE NEHORÁZNÁ LEŽ!!! Na PP nenajdete jediný, takto vyznívající článek, ani jediný!!! Ba naopak, velmi ostře kritizujeme jednání V. Putina a celé zákeřné přepadení Ukrajiny.”

  – takže vy ste vlastne PROVLÁDNY web. Podporujete politiku vlády. Odmietate iné názory. Potom to blokovanie vlastne schvaľujem.

  • tak si zde odbojujte ))) vyplo se to ))) jenom háček nic víc, takový pocit, takhle pod compem jste v poho ))))

 22. Jedno z řešení využívající ekonomickou stránku cenzurního jednání, je takovýto dopis:

  Vážený poskytovateli,
  dovoluji si Vám oznámit, že po termínu, kdy vyprší stávající předplatné (cca 19.4.2022) již nebudu potřebovat Vaše služby, není nutno mi již proto posílat výzvu k platbě na další období.
  Mé rozhodnutí nijak nesouvisí s kvalitou Vašich služeb, která byla po celou dobu naprosto vynikající.
  Bude-li na českém internetu někdy v budoucnu obnoveno právo na svobodný přístup k informacím (o čemž však pochybuji), zvážím obnovení obchodního vztahu.
  S pozdravem,
  X.Y.

1 Trackback / Pingback

 1. V Čechách začala cenzura. A v Británii? |

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*