Žijeme opět v totalitě nejhrubšího zrna
Sdílet článek:

To, co provedlo sdružení NIC – které je ve své právní podstatě pouhou neziskovkou, a tedy SOUKROMÝM subjektem – je totalitní nehoráznost hodna režimu Čínské lidové republiky, nehoráznost, která by měla okamžitě přivést k rozumu všechny provozovatele webů v Česku!


Jestliže totiž nějaká neziskovka jen tak z plezíru poslechne “doporučení” jakési vlády a zablokuje svévolně a protiprávně některé domény (jejichž majitelé je mají zaregistrované a řádně PŘEDPLACENÉ!), pak žijeme opět v totalitě nejhrubšího zrna a je třeba se dle toho zařídit.

Každý, kdo má informační web a má doménu CZ, je ode dneška v ohrožení a měl by ihned sáhnout po doméně generické (com, net, info atd – případně po jiné národní doméně jiné země), do níž české – dnes již plně totalitní – orgány a zejména jejich čeští slouhové sahat nemohou.

Nepochybuji o tom, že toto bude mít soudní dohru, v níž by měl být NIC odsouzen k náhradě škody. Jenže to situaci nikomu z provozovatelů nyní neřeší a tok informací rovněž ne.

Takže: Ihned začít hledat náhradní řešení ve všech oblastech podnikání s informacemi a co nejrychleji se přestěhovat formálně mimo dosah totalitních spárů ČR. V Česku totiž svoboda slova definitivně skončila – jak symbolicky – přímo v onen neblahý 25. únor tohoto roku.

V den velkého únorového vítězství diktatury lumpenproletariátu!

* * *

K tomu otevřený dopis spoluzakladatele ODS jejímu dnešnímu premiérovi:

Otevřený dopis premiérovi Fialovi
Pane předsedo vlády, pane předsedo ODS,
s ohromným znepokojením sleduji, kterak Vaše vláda přistupuje ke svobodě slova, která (ostatně jako každá svoboda) je nedělitelná, tedy buďto je anebo není.
Rozhodnutí nic.cz na základě doporučení vlády zablokovat vybrané „dezinformační weby“ se ničím neliší od pálení knih v nacistickém Německu či rušení „štvavých vysílaček“ Svobodná Evropa a Hlas Ameriky komunistickým režimem, abych uvedl jen dva příklady, o kterých byste mohl mít necenzurované informace od svých rodičů.
Účel je totiž zcela stejný: „ochránit“ hloupé občany, kteří podle Vás nemají tolik soudnosti a rozumu jako Vy a Vaši cenzoři, před tím, aby si mohli učinit z nabízených informací a komentářů vlastní závěry, a tak si nedejbože začali myslet něco jiného, než si přeje státní propaganda.
A rozhodně se nevymlouvejte na „mimořádnou situaci“ či nějaké „ohrožení“ a namísto zákazů se snažte informovat občany tak, aby ve Vaše informace měli plnou důvěru a nemuseli (tak jako my v mládí) po večerech ladit na přijímači „štvavé vysílačky“.
Jako jednomu z otců – zakladatelů ODS je mi to dvojnásobně odporné, neboť jste předsedou této strany, které jsme dali nedělitelnou svobodu slova do vínku. Vždy jsme také měli důvěru v občany, že vlastním rozumem dokáží oddělit zrno od plev.
Se vší vehemencí Vás žádám, abyste toto vládní rozhodnutí co nejdříve přehodnotil a přestal dělat z občanů tupé nemyslící stádo, které je zapotřebí „vést“ tím jediným správným směrem. Bez svobody slova jde totiž vždy o cestu do pekel.
Miroslav Macek
25. 2. 2022

 

Leo Švančara

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*