Velmi hlasitý vzkaz vládě
Sdílet článek:

LIBOR VONDRÁČEK

Současná vláda zklamala obrovské množství lidí, kteří skutečně chtěli “změnu, které lze věřit”. Chová se v rozporu s předvolebním sliby i v rozporu s vlastním programovým prohlášením, na základě kterého získala v lednu 2022 důvěru Sněmovny. Tato vláda pošlapává všechny hodnoty, kterými se oháněla a chová se zcela pokrytecky, když opakuje podobně arogantní chování jako vláda předchozí.


Kvůli tomuto zklamání důvěry mnoho lidí rezignovalo, zejména pravicoví voliči vyjadřují často jen zoufalství na sociálních sítích z pohodlí domova.

Velice si proto vážím každého, kdo nerezignoval, kdo se vůči tomu nestal lhostejným a dnes aktivně vykonal své “právo shromažďovací”.

Protože mi nebylo poslední dva dny úplně nejlépe, šel jsem se dnes jen na chvíli podívat na všechny lidi, kteří v mrazivém počasí dorazili, aby se ozvali, aniž by někomu účelově škodili jako třeba aktivistů chodící pochody po Nuselském mostě za 30 km/h.

Byl jsem obrovský potěšen, že jsem nepotkal, žádného “dezoláta”s Putinem na tričku a ruskou vlajkou v ruce. Na místě byli jen lidé s našimi vlajkami, což vidíte na fotce sami. Kéž by takto vzorně vyzývali organizátoři všech demonstrací účastníky, aby s sebou nenosili cizí vlajky!

Protože jsem si vědom křehkosti důvěry obelhaných a zklamaných voličů pravice, tak ani na této demonstraci jsem osobně nechtěl vystoupit na pódiu. PR převaha vlády je tak obrovská, že není radno jí jakkoliv nahrávat, byť dobře míněnými kroky, a dnes cítím, že pozitivní změně mohu pomoci spíš jinými aktivitami.

Kdybych však dnes měl mluvit o bídě, zopakoval bych slova Aloise Rašína, která jsem řekl už na pochodu proti bídě 7. ledna. „Kde hrozí socialismus, tam hrozí bída.” S účastí odborového bosse a hrobaře hospod během lockdownů Bohumíra Dufka na pódiu, by to ale asi úplně nevyznělo tak, jak má…

Se vším, co se odehrálo na pódiu tak logicky nemohu souhlasit, ale obecně musím vyslovit poklonu pořadatelům za jejich práci a velký dík účastníkům za důstojný průběh s našimi vlajkami. Myslím, že to byl velmi hlasitý a přitom slušný vzkaz vládě.

 

Libor Vondráček

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. No jestli si myslite,ze nekdo zvýší Vaši zivotni úroven misto Vašich dvou ruk,tak myslíte špatně.

    • No jak tak sleduji tvoje příspěvky tady, tak ty si neumíš svýma dvěma rukama ani utřít zadek, einsteine

  2. No A Vy jste prosim pekne odkud pricvalal na pomoc zdejsim ideologum bez praxe?Ze by z té země ktera chce lepsi svet?No tak radsi at si ho tam nechá i s Vámi co rikate?

  3. V.Tak pod jejich otroctvim se muzu na namestí pri demonstraci rvát s policajtama,a kricet ze to neni zadna specialni operace ale dobyvacna valka hordami vojaku,zlocincu a vrahů s cilem loupit cizí uzemí a vrazdit civilisty.No a můžu to delat kazdy den.No a v te zemi pro lepsi svet bych tipnul tu demonstraci jednu.Pak uz vsjo jasno všem.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*