V Čechách začala cenzura. A v Británii?
Sdílet článek:

Vyjádření majitele blokovaného serveru Pravý prostor pana Karla Kříže zde. Čtěte, než to naše “demokratická” vláda zakáže.

Včera se v mainstreamových médiích objevila informace o blokaci osmi webů, šířících tzv. dezinformace. Ve skutečnosti je ovšem těchto zakázaných stránek mnohem víc. Jejich seznam uvádí např. Lupa a je jich minimálně 22. Kdo ví, kolik jich je skutečně?

Rád bych se tímto tohoto serveru zastal. Opravdu si nemyslím, že šířil dezinformace, rozhodně ne více než třeba takové Ministerstvo zdravotnictví, jehož web dosud běží. A naopak jeho pokrytí některých světových událostí, namátkou v poslední době např. situace okolo tzv. Konvoje svobody v Kanadě, bylo velmi dobré, což člověk snadno zjistil srovnáním se zahraničními zdroji. A skutečně si dávám dost práce, abych vyhledával zdroje různého smýšlení (v Británii např. Telegraph a Guardian, v USA např. Fox News a CNN, v Čechách např. Pravý prostor a Britské listy).

Krok Fialovy vlády a následné vypnutí těchto serverů sdružením CZ.NIC je nástupem cenzury nebývalých rozměrů. Dneškem počínaje si žádný názorový nebo zpravodajský server v ČR nemůže být ničím jist!

Velmi zajímavé je ovšem srovnání s takovou Velkou Británií. Jak upozornil právě Telegraph, od počátku války na Ukrajině nebývale narostl počet stížností na zpravodajství společnosti Russia Today. Ano, je to televize a my se bavíme o serverech, ale zpravodajství jako zpravodajství. Jaké byly reakce za kanálem?

Boris Johnson v parlamentu: “We live in a democracy and we live in a country that believes in free speech, and I think it’s important that we should leave it up to Ofcom rather than to politicians to decide which media organisations to ban. That’s what Russia does.”

(Žijeme v demokracii a žijeme v zemi, která věří ve svobodu projevu, a myslím si, že je důležité, abychom rozhodnutí, které mediální organizace zakážou, nechali spíše na Ofcomu než na politicích. To dělá Rusko.)

K tomu dodávám, že evidentně neví, co se děje u nás. Ale podstatné tedy je, že britští politici do toho nebudou kecat (rozhodně ne do té doby, dokud je Johnson premiérem), je to věcí regulátora. A regulátor?

Kevin Bakhurst, Ofcom: “Clearly, we have a statutory responsibility as a regulator to freedom of expression and freedom of the press. That is our fundamental starting point on this. Removing a licence from any broadcaster is the ultimate sanction and has a huge impact on freedom of expression. Freedom of expression is most under threat during periods of crisis and military conflicts … This is the fundamental tenet of a liberal democracy: freedom of the press and an independent media regulator that makes decisions based on evidence and isn’t blown around by political winds during stormy periods.”

(“Je zřejmé, že jako regulátor máme zákonnou odpovědnost za svobodu projevu a svobodu tisku. To je naše základní východisko. Odebrání licence jakémukoli provozovateli vysílání je nejvyšší sankcí a má obrovský dopad na svobodu projevu. Svoboda projevu je nejvíce ohrožena v obdobích krizí a vojenských konfliktů … Toto je základní zásada liberální demokracie: svoboda tisku a nezávislý regulátor médií, který rozhoduje na základě důkazů a nenechá se oklamat tím, jak vanou politické větry během bouřlivých období“

Optimismu do žil mi trochu vlila diskuse např. na serveru idnes, v níž řada čtenářů tento cenzurní zásah odsoudila.

idnes

Lépe bych to nenapsal. Zdá se, že v Čechách má ještě dost lidí zdravý rozum. Teď ještě, aby měli možnost jej občas někde vyjádřit. Jelikož se mezi tyto jedince stále ještě počítám, doporučuji redakci Echo24, aby web přesunula někam, kam Fiala s Rakušanem nedosáhnou.

Vládě pak doporučuji, aby ze západu opisovala důsledněji anebo používala hlavu. Ale je to marný, je to marný, je to marný …

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

 1. Boužel jako pan Kříž,mám pocit že vyputí Webů,publikujících jakýkoliv odlišný názor od rozhodnutí,instrukvcí a příkazů těch v EU je jen pohým začátkem
  NAše osobní počítače.mobily a táblety se stanou našimi spolehlivými udavači.
  žalobci a svědky našich už dnes závažných trestních činů.Je pro mě děsivé.
  když lidi práva porušují,zákon,právo.listinu základních lidských práv
  ve službách zla

 2. Mohu potvrdit, že Pravý prostor rozhodně nepodporoval Ruskou invazi na Ukrajině. A co se týče dezinformací? Tak třeba takové novinky.cz jsou na tom hůře. Pravý prostor měl tu odvahu dovolit lidem svobodně diskutovat a to se někomu sakra nelíbilo ! Jo, byli tam fakt magoři (myslím v těch diskuzích) ze kterých se mi chtělo zvracet, ale to ke svobodné diskuzi bohužel patří.
  Co dodat ? Někdo má strach z toho co si lidé opravdu myslí a dělá vše pro to aby nastolil ideologickou diktaturu v myšlení a postojích lidí. Nikdy se to ale nepodaří touhle trapnou cenzurou a silovým nátlakem. To dnešní primitivní “intelektuálové” z vládních a jiných cenzorských řad nepochopí.

 3. dle mne je to těžká cenzura,je mi jasný kdo toto dělá-synové komunistů pokud to nejsou přímo bývalý komunisté osobně,většinu lidí v našem státě se o nic nezajímá-a spokojeni co jim nahuhlá seznam a tv-což si můžeme shrnout:počátek lidstva-evoluce,takže lež,potom hromada rádoby vědeckých poznatků-které se každý týden mění,zábava to je spíš utrpení a parodie na humor,no a informace které se hodí a které se nehodí ,tak se nepíšou,neříkají a ted jestě cenzura,stači kdyb jste si dělali nějakou přiblblou legraci a cenzor to nepochopí a on to nepochopí,protože je cenzor,no a jde te,že se tady min.rok lhalo o covidu a očkování-to je v pořádku-sice se tím zabila pěkná hromada lidí,ale když je to v zájmu všech a státu.Je to sice směšný,ale jak zablokovali pravý prostor-který beru jako dost objektivní zdroj a web milující svobodu názoru,tak jsem ukončil sledování seznamu-ten sice měl být zablokován jako první,ale co chceme.Přitom každý kdo chce,tak si všechny důležité informace ověřuje z více zdrojů a blb na dezinformační weby nechodí-on onich ani neví,tohle co udělal vláda je ubohost a snižili se k husákovi a jeho soudruhům-debilové

  • Pomalu, ale nenápadně nás pohlcuje temnota. Doba temna se blíží. Lež a zloba už se těší až bude nahánět dobro tak dlouho až ho nakonec celý pohltí. Hurá digitalizace!!! Až se tupé a líné stádo probudí ze sna o krásném světě bude pozdě. Všichni budem v okovech ožebračení o všechno.

 4. Ještě poukazujte a kritizujte na Čínu, ze vypíná veřejnosti NET. Vratili jste Česko do 50.-tych let, 20. stoleti.

 5. Pomalu, ale nenápadně nás pohlcuje temnota. Doba temna se blíží. Lež a zloba už se těší až bude nahánět dobro tak dlouho až ho nakonec celý pohltí. Hurá digitalizace!!! Až se tupé a líné stádo probudí ze sna o krásném světě bude pozdě. Všichni budem v okovech ožebračení o všechno.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*