Pekarová s Lipavským jedou do Moskvy aneb Konec narativů a průmyslu v Čechách
Sdílet článek:

Celkem úspěšný byl narativ s neposkvrněným početím Panenky Marie. Pokud by někdo přišel s tím, že do ní nevstoupil Duch Svatý, ale že jí do boudy naštěkal její snoubenec Josef, tak tím celá konstrukce padá. Přesto s tím vydrželi blbnout už přes 2000 let.

U covidových narativů byla velká legrace, protože se měnily každých pár týdnů. Teď platí poslední: Po vakcíně se můžete covidem nakazit, skončit v nemocnici a umřít, ale skončíte v nebi s Panenkou Marií. Čím víc dávek, tím víckrát můžete… Věrozvěsty byla skupina Sníh, převtělená do MenzeSS. Nesmíme zapomenout ani na původně zapřisáhlého antivaxera Kubka. Další očkovací narativ: „Prostě to funguje“, je při pohledu na čísla očkovanců v nemocnicích a JIP spíš parodie ve stylu České sody.

A pak nám tu naši spojenci vypěstovali další narativy. Rusko je zlé a nesmí se s ním jednat. Zlé určitě je, ale spotřebováváme 98% levného ruského plynu (kromě hromady dalších komodit). Ten nám dříve spřátelené země s pořádnou marží rády přeprodávaly, jenže teď mají samy málo. Posledním bukanýrem, který chtěl jet do jámy lvové byl Honza Hamáček alias Rudá Mikina. Německo plyn nemá zajištěn ani pro sebe a po výbuchu všech 4 trubek Nordstreamů už nemá ani záchranný padák. A plyn v zásobnících na území ČR je vlastně většinou jejich zkrachovalého Uniperu. Firmu Uniper německá vláda znárodnila a miliardami EUR teď dotuje lidi i průmysl. Dotace zatím 30 miliard eur (750 miliard korun) je postavena na tom, že nakupují drahý LNG a norský plyn a prodávají ho firmám a lidem jako levný ruský za staré smluvní ceny. Vzhledem k tomu, že smlouvy koncem roku končí, tak to budou dělat i nadále zastropováním ceny plynu na 17 Kč/m3 (přepočet 1 m3 = 10,55 kWh). Zatím asi Uniper plnil i smlouvy pro ČR, ale s nimi bude brzy Schluß. Aktuální cena u PRE je 32 Kč bez DPH a distribuce. Náš Síkela trochu nakoupil asi za 37 Kč/m3 , LNG spotová cena za poslední měsíce byla 50 až 75 Kč/m3 (již odpařeného plynu).Takže český rozpočet by při takovéhle fixaci za pár měsíců zkrachoval. Anebo napřed zkrachuje většina průmyslu, což bude mít za následek bankrot státu také. Tvrzení, že si Němci vypnou vlastní průmysl a nechají plyn ČR je velmi nepravděpodobné, takže může přijít i fyzický nedostatek plynu. Pro srovnání v Rusku zdražili plyn na 3 Kč/m3 a ve zlém Maďarsku na 6,60 Kč/m3 včetně DPH a distribuce. To je 30 resp. 66 haléřů za kWh. U nás je plán 3 Kč/kwh. Pro nevěřící Tomáše maďarský ceník plynu si stáhneme a pak už jen překopírovat do google translator. Dozvíme se, že roční limit odběru za levné ceny na jedno místo pro obyvatele je 1729 m3 (což je cca 18 MWh). Nad to musí platit tržních 33,50 Kč/m3. U firem jsem limit v ceníku nenašel. Hýkalové se nám snaží namluvit, že Orbán tuto cenu dotuje. Roční spotřeba Maďarska je stejná jako naše, takže 9 miliard kubíků x cca 30 až 70 Kč dotace máme hezkých 300 až 600 miliard korun. Což je u poměrně chudšího Maďarska absolutní nesmysl. Kupní cena v kontraktu s Ruskem je tajná, takže manipulátoři si žvaní své manipulace. Ale nakonec jestli to zvládne Orbán, tak to pro Fialu nemůže být problém a od zítřka máme kubík plynu za 7 Kč. Ke Gazpromu se vrátili od US plynu i Bulhaři. Jenže když tu nebude fyzicky, tak je dobrá cena k ničemu.

Takže nezbývá než vyslat vyslance přímo k velkému Zloduchovi. Trubky za měsíc nepoložíme a zavřený průmysl hned tak znovu neotevřeme. Protože předsedáme EU, tak musíme vyslat někoho méně na očích. Pirát Lipavský skvělá volba, navíc si s Putinem vyměňují vánoční dárky. A protirusská Pletena se dvěma svetry aspoň pozná svého nejhoršího protivníka face to face. A né, když tu omrzneme a zrušíme veškerý průmysl, tak tím nezachráníme ani jednoho Ukrajince. Naopak někteří tu mohou mrznout s námi a navíc přijít o práci.

Tady nastává technická otázka, zda sem bude možné plyn dostat. Z Ruska bereme plyn už přes 50 let plynovodem Bratrství, který má roční kapacitu 33 miliard m3. Česká spotřeba byla před krachem firem cca 9 miliard kubíků ročně, takže pohoda. V posledních letech k nám ale hlavně kvůli překupníkům tekl ruský plyn i z Německa. A protože je naše fialová vláda zaražená v různých pozadích, tak tu pořád řešíme německý Nord Stream, který ale ČR vůbec nepotřebuje. Plyn do Rakouska přes Bratrství normálně teče, jen nám všechen uhne někde u Bratislavy. Další možnost je od Maďarů přes Turkstream mimo Ukrajinu, buď slabší rourou na Slovensko nebo přes Rakousko. Ovšem tam by to chtělo zjistit technické limity. Mapu plynovodů v Evropě najdete zde. Navíc přebytky plynu můžeme posílat s patřičnou přirážkou do Němec.

Vozit plyn tankery je holý nesmysl. Na celém světě je pouhých cca 600 tankerů na LNG. Při cestách z USA, Kataru nebo Austrálie by se loď mockrát neotočila. Řešením je vozit plyn od 4. největšího vývozce LNG, kde to je do Polska, Německa a nakonec i k našemu terminálu v Holandsku nejblíž. Ano správně je to z ruského Petrohradu. A když to nestíhaji sami Rusáci pod liberijskou vlajkou tak to za ně vezme Čína. Navíc zmražováním plynu na -163°C a vožením smradlavými tankery přes půl planety zabijeme spousty ledních medvědů.

Pak tu máme další průšvih s elektřinou. Narativ samozřejmě je, že s cenou nelze nic dělat, přestože stát má 70% podíl v ČEZu. Tam asi není nutné opakovat známá fakta, nakonec se elektřina musí znárodnit, jenže propadne nejméně 74 miliard Kč, které stát půjčil ČEZu na burzovní záruky. Jinak nemá nakoupenou elektřinu na příští rok její největší odběratel České dráhy. A taky všechny fakultní nemocnice. To prý Válek vyřeší tak, že nejhůř odstoupí. Zastropování ceny elektřiny u prodejce může být další gigatunel jako kdysi od hodného strýčka Soroše. Soroš podobně zlomil Anglickou národní banku a zavinil recesi v Anglii. Tady ČEZ někomu prodal hodně elektřiny a ten někdo jí teď může prodávat za spotovou cenu zpět zákazníkům v ČR. Dokonce jí možná ani nemůže všechnu fyzicky vyvézt. A čím víc vyšroubuje cenu na burze, tím víc mu bude vláda doplácet. Vtipně získané peníze může obratem vládním elitům půjčovat. Mimochodem od příštího měsíce konečně začne platit úsporný tarif, aby další měsíc zase platit přestal. Prostě nežvaněj a makaj.

Další průšvih je ropa. OPEC snížil radikálně těžbu, Rusko je fuj a kdo má ropu a není v OPEC? Ano správně je to Katar a jsou též jedním z největších vývozců LNG. Katarský emír na českém summitu asi neměl přichystané holčičky a ještě ho nevzali na véču, tak od toho nic moc neuvidíme. Zrovna do tohohle pozadí jsme zapomněli někoho nacpat. Naši Furianti si v opilecké pýše vůbec neuvědomují, kam nás může nedostatek plynu, ropy, a kolaps průmyslu zavést.

Když jsem loni psal, že letos budeme bez ruských surovin a čínských dílů, tak takhle rychle jsem to úplně nečekal. Kdo se připravil, má nasekané dřevo či jiné palivo na zimu, zálohovaná oběhová čerpadla a případně i vyzkoušenou elektrocentrálu s barelem benzínu. Pokud by se vláda začala chovat normálně, tak to stále vůbec nemusí nastat. Tady je největší průšvih, že Greténi v EU se pořád radují. Čím míň plynu, ropy a více zkrachovalých firem, tím nejvíc Grýndýl. Když jsme u těch Greténů, tak zavření čistých jaderných a odsířených uhelných elektráren způsobilo nyní násobně vyšší vypouštění škodlivin do ovzduší. Lidi totiž pálí co najdou. A spalování dřeva nejen zvýší emise CO2 při pálení, ale předtím zabijete strom, který fotosyntézou CO2 ukládá a uvolňuje kyslík. Když už chcete žít v souladu s přírodou, kupte si dřevěný dům nebo dřevěné kolo, ale zelenému věrozvěstovi radši nafackujte.

A už je třeba začít uvažovat bez narativů. Další narativ: „Musím platit, co mi předepíše dodavatel“, spolehlivě vyvrátili Bulhaři. Zlodějskému ČEZu prostě neplatili a ten odtud mazal s bulíkem a policejní ochranou. Tuto strategii začali lidé hromadně volit i v Belgii, případně platí starou výši záloh.

Další narativ, že Ukrajina vyžene Rusko i z Krymu nám tu zase razí ukrajinští věrozvěsti. Bohužel Rusko je navzdory narativům bohatá země s 6. nejvyšší HDP na světě měřeno paritou kupní síly. Takže Rus má levňoučké energie, PHM, bydlení a v evropské části i západní komfort. Proto většinou milují báťušku Putina. Je to 2. největší vývozce zbraní na světě se čtvrtinou celého trhu. Má někdo skutečnou informaci kolik raket ročně prodají, nebo jen pisálci melou, že po 100 kusech jim dojdou zásoby? K tomu tam povinná vojna nikdy nebyla zrušena, takže mají miliony vojáků v záloze. Kolik jich bylo nyní ve skutečnosti mobilizováno asi nikdo neví. Na Ukrajinu zatím poslali hlavně staré šroty a naprosto nedostatečný počet vojáků. Jediná modernizovaná T90 byla se zabitým generálem. Jinak tanky od roku 1963 – 1995. Velké problémy měli se starými gumami, které po desetiletích puchření při jízdě na Kyjev hromadně vypovídaly službu. A kterápak německá fabrika zachovala v Rusku plnou výrobu. Ano správně Continental. Ale určitě vyrábí gumy jen pro zemědělské traktory a mlíkařské cisterny. Takže pravděpodobnost porážky ruské armády je řádově nižší než ve 41. před Moskvou. Porážka separatistů s Rusáky na slabě chráněné frontě u Luhanska nyní smrdí obklíčením Ukrajinců v kapse jako v roce 2014. Do oblasti vede z Ukrajiny jediná přístupová železnice a ze 3. stran kolem jsou Rusové. Do toho k válce bubnuje i Bělorusko v zádech. Ve velké vítězství Ukrajiny už moc nevěří ani Elon a ten by o tom, díky svým komunikačním satelitům tamtéž, mohl něco vědět. Proto by se Azbuci měli nějak dohodnout, než se nyní lokální konflikt zvrtne v jadernou apokalypsu.

A my bychom se měli po vzoru Maďarů vzepřít EU, Greténům a Rusofobíkům a zachránit aspoň zbytek průmyslu a jakéhosi blahobytu. Pokud se Lipavskému do Ruska nechce, ať uvolní místo někomu jinému.

A ještě nějaká ta předpověď bezpečnostního specialisty: Podle Murphyho zákonů bude letos zima jak v ruském filmu. Generál Zima totiž vždy úřadoval, když bylo Rusku nejhůř. To ti naši Blaničtí rytíři nějak furt chrápou. Nebo nejhůř teprve bude. Takže si tepelní čerpadláři možná konečně vyzkouší, při kolika stupních se jim čerpadlo přepne do režimu elektrokotel. A fotovoltaici kolikpak jim vyrobí FVE v zimě pod mrakem a za častého sněžení. Pokud tedy bude v síti šťáva. Ono totiž i mnoho typů FVE vypne výrobu při absenci elektřiny v síti.

A taky je třeba zvednout zadek a jít aspoň vyslat vládě signál. Až se zima opravdu zeptá, tak už může být pro mnohé pozdě.

Joža

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Nádhera, mimořádně svěží počteníčko, i když o záležitostech, z nichž mrazí. Díky.

  2. To,ze RF toto všechno má,neznamena,ze obsadí dobyvacnou válkou cizí území,oznaci ho za svoje,a světu řekne že použije k jeho ochraně jaderné zbraně.Takto může dobýt celý svět.A proto se svět musí ozvat a říct ,že takto se to nedělá,byt ten svět bude ekonomický trpět,ale zvládne to.

    • Zvládneme to tak, že vyženeme současné mocipány od vesla a od vládních seslí…Tato fialová vláda je vláda cizáků, které české zájmy nezajímají….

  3. A vidíte jak se máte dobře.Toto kdyby jste napsal v zemi,kterou obhajujete,tak Vás manželka už nenajde.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*