Glosa MM: Na podzim kvůli ceně energií krachne 30 % českého průmyslu
Sdílet článek:

Japonsko neopustí projekt Sachalin 2, týkající se zkapalněného zemního plynu, i kdyby to po něm bylo požadováno. Země patří Rusku, ale továrnu vlastní japonská vláda a japonské společnosti, prohlásil na parlamentním zasedání ministr obchodu a průmyslu Koiči Hagiuda.

***

Jan Keller:
Máme u nás několik špičkových odborníků na energetiku. V abecedním pořadí: Pavel Janeček, Ivan Noveský, Vladimír Štěpán, Alena Vitásková. Skutečného odborníka v Česku (ať již v energetice, zemědělství anebo sociálních věcech či financích) poznáte naprosto bezpečně podle toho, že současná vláda ignoruje jeho rady. Po prostudování názorů odborníků na energetiku začínám mít dojem, že tato vláda vydrží tak maximálně do počátku topné sezóny. I to je pro ni nečekaný úspěch, tipoval jsem její životnost tak do žní.

***

Německý generál ve výslužbě Roland Kater o vojenské situaci na Ukrajině:
„Ukrajina během nadcházejících dnů či týdnů ztratí kontrolu nad celým územím Donbasu. Myslím, že zde máme co do činění s velmi jasnou taktikou. V první řadě dostat Donbas pod kontrolu a pak se připravit a jít dál. A předpokládám, že se udělá vše pro pevné navázání pozemní komunikace s Krymem přes Mariupol a další přístavní města.“
Přesně totéž tvrdím už týdny a veškeré řeči o obsazení celé Ukrajiny, případně Pobaltí, Slovenska ba i nás jsou jen válečnické bláboly. Stejně tak tvrdím, že spouštěcím mechanizmem pro ruský vpád na Ukrajinu byly plány USA na základnu v Černém moři.
„Na posledním summitu NATO bylo dohodnuto, že se udělá vše pro to, aby Severoatlantická aliance nebyla zatažena do této války. A také abychom zabránili čemukoli, co by mohlo Rusko vést k tomu, aby řeklo, nyní do této války vstoupilo NATO,“ dodal generál.
Jistě, bojuje se přece do posledního Ukrajince, zda skutečně za ukrajinské zájmy, posuďte sami.

***

Vadim Petrov:
Včera jsem byl u debaty s průmyslníky, říkali, že na podzim kvůli ceně energií krachne 30 % českého průmyslu. Tak nekrachne, protože ty firmy majitelé prodají zahraničním investorům. Vlastně si toho moc nikdo ani nevšimne, jen vlastnictví i toho mála se definitivně přesune mimo republiku. Jsou nadnárodní investiční skupiny, které nechutně bohatnou na opatřeních proti Covidu, na zbraních, na drahých energiích, nedostatku zboží… Kapacity zbrojní výroby USA jsou prý vyčerpány až do roku 2030. Někam se ty peníze dávat musí, tak proč nevykoupit ještě toho pár majetku, který, jak se to tam jmenuje, Česká republika, je za levný peníz k mání.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. DOTAČNÍ PROGRAM —zatímco stát rozdává naše daně—Stát podpoří nákup nových aut na vodík a elektřinu

    Už za několik dní spustí stát další kolo dotačního programu, který by měl podpořit nákup stovek nových vozidel na elektřinu a vodík. Mimo osobních vozidel bude možné dotaci získat i na nákladní vozidla do 3,5 tuny nebo takzvané wallboxy. . Na nákup bezemisních vozidel tak půjde 600 milionů korun z Národního plánu obnovy. Využít je ale budou moci jen veřejné instituce nebo neziskové organizace.

    zdroj

    https://energozrouti.cz/z/stat-podpori-nakup-stovek-novych-aut-na-vodik-a-elektrinu

  2. I když odhlédnu od osobních antipatií, přesto se nějak nemohi zbavit dojmu, že spoučasná vláda je sborem nýmandů, kde ukazuje, že nenávist k Babišovi jako kvalifikace pro výkon takové funkce prostě nestačí.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*