Embargo na Ruskou ropu přináší Rusku astronomické zisky
Sdílet článek:

Nevím jak to soudruzi v EU spočítali, ale podle mě, by embargo mělo poškodit protivníka a NE vrazit kudlu do zad vlastním občanům. Podle Finského střediska pro výzkum energií a ovzduší CREA, Rusko zdvojnásobylo příjmy z ropy, plynu a uhlí. No aby ne, když potom co včera vyhlásila EU nový sankční balík, vzrostla cena ropy na 124 USD, přičemž Kreml počítal pro tento rok s cenou 62 USD.

Podívejme se na problém v číslech

Dodávky ropy do EU klesly o 20%, dodávky uhlí klesly o 40% a zkapalněný plyn vzrost o 20% a plyn dodávaný potrubím vzrostl o 10% (všichni mluví o embargu, ale rychlostí blesku plní zásobníky Ruským plynem).

Dodávky ropy mimo EU vzrostly o 20%, dodávky uhlí vzrostly o 30% a dodávky zkapalněného plynu o 80%.

Když vezmete v potaz, že EU způsobila astronomický růst cen těchto komodit, tak výsledkem je zdovnásobení rozpočtu Putina, kterým může financovat válku. A kdo to zaplatí? No přece MY obyvatelé EU.

EU financuje válečné tažení Putina, USA dodává na Ukrajinu zbraně, Rusko pomalu, ale jistě obsazuje východ Ukrajiny.

Výsledek? EU chudne, Rusko prodává komodity za dvojnásobnou cenu. USA bohatne na zachraňování Evropy kapalným plynem a zbrojní průmysl v USA si mne ruce. Ukrajinu si rozdělí Rusko a USA napůl a následnou rekonstrukci státu, zaplatí Ukrajina veškerým nerostným bohatstvím.

Sláva Ukrajině !!!

 

Radim Červenka

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*