Válka vyvolá globálními cenami potravin peklo na Zemi
Sdílet článek:

Svět v důsledku války na Ukrajině podle expertů směřuje ke „katastrofické“ globální potravinové krizi, která cenami potravin vyvolá „peklo na zemi“.

„Polovina světové populace dostává potraviny kvůli hnojivům, a pokud by se ta na pole s určitými plodinami nedostala, tak výnosy spadnou o 50%,“ řekl BBC šéf agro-společnosti Yara International Svein Tore Holsether.

Export z tzv. „obilnice Evropy“, Ruska a Ukrajiny, obnáší asi čtvrtinu světové pšenice a polovinu světových slunečnicových produktů, jako semínka a olej.

„Pro mě to není, jestli směřujeme ke globální potravinové krizi, ale jak velká ta krize bude,“ řekl Holsether, když upozornil, že zvyšující se ceny plynu způsobí i prudký nárůst cen hnojiv.

Šéf Světového potravinového programu David Besley byl se svými komentáři každopádně ještě pesimističtější.

„Jakmile se zamyslíte, zda se peklo na zemi může ještě zhoršit, tak zjistíte, že může,“ řekl.

S poukazem, že země jako Libanon, Jemen, Sýrie a Tunisko závisí se svými obilovinami na Ukrajině asi z 50 procent, Beasley upozornil na ohromující obrat.

„Takže místo abyste dostávali jako dosud chleba od nich, budete dávat chleba vy jim. To je neuvěřitelný obrat reality,“ řekl.

S tím, jak počet lidí potýkajících se po světě s hladem vyletěl vzhůru už před ruskou invazí z 80 milionů na 276 milionů, převážně díky COVIDOVÝM lockdownům, tak teď to číslo zákonitě zase vyskočí.

Mezitím Rusko také pohrozilo, že když Západ zakáže ruskou ropu, tak zavře svůj hlavní plynovod do Německa, kdy už ten zákaz ropy by zvýšil ceny ropy na více než dvojnásobek k 300 dolarům za barel.

Dá se čekat, že ultra-bohatá elita, která v současnosti v panice nakupuje bunkry k přežití, si už připravila hromady skladovatelných potravin, které vydrží řadu let.

Pro ty, co jsou už teď na dávkách nebo ještě hůře, je to ale hodně odlišná situace.

 

TYLER DURDEN

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Ano,správně. Peklo na zemi. Vždyť kvůli tomu se to všechno přeci spustilo, ne? Proč pořád zapomínáme na hlavní cíle těch úchylných zrůd jako je Schwab,Gattes, Sörös, Rottschild, Rockefeller a jejich poskoků? Vždyť se jimi ani netají! DEPOPULACE je to slovo. Taky se dá přeložit jako GENOCIDA! A co lepšího poslouží k odstranění nás,přebytečných, než válka? A jí způsobený hladomor? K tomu vakcíny a člověk který vidí by mohl říct ,,už mají ty svině skoro hotovo”. 3.svět je z velké části závislý na tom našem světě. Pokud ten bude zničen( jako že už skoro je) pak ten 3 svět pomře samospádem. Proto se tam ani tak nehrotila,,vakcinace “. Není potřeba. Nahradí jí tam hladomor biblických rozměrů. A rozvinutý svět bez problémů sám sebe uživí. To nebude problém pro těch pár co přežijí protože se ubránili injekci. Tou dobou už budou pod totální 24/h kontrolou( covidpasy?) Aby už nikdy nedošlo k nekontrolovatelnému přemnožení té gójské havěti. Úkol splněn. Populace snížena a s ní logicky i spotřeba a emise. Přeživší pod kontrolou a donuceni ke střídmosti,šetrnosti a skromnosti. Elity na svých místech a otěže SVĚTA pevně v rukou. Nějaké nejasnosti? Otázky? Jde-li to,hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří ,,Jiruna”.

  • Tak, “svobodný Jiří”, a nyní si dejte studenou sprchu, nebo ještě jednoho stachana. Po přečtení toho vašeho “komentáře” mi nic moudřejšího, co by vám mohlo pomoci, nenapadá …

   • Ano,jako vždy. Jsem ruský troll,pomatenec a kdoví co ještě. Demokradi jako Vy to tak holt už mají. Něco k věci,Frigo jeden ze stáda? Asi ne,co? Tak pokračujte. Já jsem zvyklý a Vám bude líp.?

    • “Ruským trollem” jste se pojmenoval sám, Jiruno. Já nic takového nenapsal.
     Mně bude líp, když mne nebudete posuzovat podle sebe. Já jsem svobodný člověk!

     • S posuzováním jste začal Vy. Ano ,má reakce neměla úroveň. Je to tím že se snažím přizpůsobit způsobu jakým mě kdo oslovuje. Takové zrcadlení,víte Frigo? Tudíž jste de facto posuzoval sám sebe. A rozumím tomu,že se Vám to nelíbilo. A to je dobře. Mějte se jak chcete.

    • Já se vždy měl jak jsem chtěl. To mi přáti netřeba.
     Já neposuzoval vás, to by mě ani ve snu nenapadlo. Posuzoval jsem ten blábol bez úrovně, který nad ránem napsal nějaký Jiruna ?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*