Glosa MM: EU má dostatek prostředků na financování vojenských dodávek Ukrajině
Sdílet článek:

Téměř deset miliard korun určených v letech 2016 až 2022 na podporu průmyslového výzkumu, vývoje a inovací, nepřineslo podle NKÚ očekávaný profit. Ten totiž zjistil, že dva, respektive tři roky od ukončení projektů dosáhly tržby příjemců dotace v průměru jen 10,2 procenta a zisk 7,6 procenta objemu, který očekávali ve svých žádostech o podporu.
Více než 63 procent z 19 kontrolovaných projektů vyhodnotil NKÚ jako omezeně účelné a omezeně efektivní nebo zcela neúčelné a neefektivní.
Dodávám:
Ještě by NKÚ měl zjistit, kdo se na těch podporách konkrétně napakoval.

Šéf diplomacie EU Josep Borrell ujistil, že EU má dostatek prostředků na financování vojenských dodávek Ukrajině.
Tolik zpráva.
EU však žádné peníze nemá, všechno jsou to finanční prostředky nebo narůstající dluhy plátců daní a těch se bohužel nikdo neptal, zda by raději neutratili peníze za něco jiného anebo se nadále nezadlužovali.
“Otázkou není, zda chceme vstoupit do EU, ale zda EU chce Srbsko. Soudě podle šíleného vydírání, kterému nás vystavují, abychom uznali Kosovo, zrušili Republiku srbskou a uvalili sankce proti Rusku, nás nechtějí,” konstatoval srbský ministr vnitra Alexander Vulin.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*