Arogantní policie versus Železný charakter
Sdílet článek:

LUKÁŠ BURGET

Moderátor Jakub Železný z České televize by si po nedávné smrti svého bratra zasloužil shovívavost a nebylo by vhodné, aby si z něho blogeři po jeho extempore s policií utahovali. Ano, nebylo, kdyby to udělal poprvé…

Vodami médií i sociálních sítí naší vlasti proplul jako torpédoborec záznam rozhovoru městské policie s moderátorem Jakubem Železným. Nešlo o nic zvláštního, zkrátka jen o to, že jistá “známá osobnost” poněkud špatně zaparkovala a policie jí chtěla udělit pokutu. Neboť osobnost při policejním zákroku rozehrála svůj temperament a charakter do těžko uvěřitelné šíře, pořídila policie videozáznam a jeho kus ohleduplně zkrácený z asi čtyřiceti na sedm minut s rozmazanou postavou a zkresleným hlasem provinilce poskytla veřejnosti /1/.

Na veřejnost brzy prosáklo taktéž podezření, že se jednalo o Jakuba Železného, moderátora České televize. Česká televize, která tak ráda vystupuje jako arbitr morálky je ostatně výjimečných charakterů plná. Vzpomeňme třeba nedávno po dohodě odstoupivšího moderátora Marka Wollnera, jenž se prý ukájel bossingem a sexuálním obtěžováním, třeba ta kolegyně, kterou prý zamkl v kanclu, strčil ruku mezi nohy a žádal, aby kvokala, by mohla vyprávět. Ale pan Wollner odešel z České televize na post hlavního editora politické sekce média, které je morálně na výši přinejmenším stejně jako Česká televize, a sice webu Forum 24 /3/.

I vraťme se tedy k panu Železnému. V rozhovoru s policií obvinil strážníky z arogance a lži, přičemž pořízený videozáznam z toho ovšem usvědčuje ho samotného, což si pan moderátor ke konci rozhovoru, zvláště když nechal zavolat “kontrolní orgán”, začíná uvědomovat.

Když to na něho prasklo, tak se pan Železný omluvil /4/. Tvrdí, že v předchozí vteřině se dozvěděl, že se někdo blízký neuzdraví. Tím bychom celou věc za normálních okolností měli odložit a dále se k ní nevyjadřovat. Agresivita vůči komukoli, kdo se namane, může být v takové situaci reakcí do značné míry pochopitelnou i omluvitelnou.

Jenže pan Železný měl velmi podobný problém s policií už přinejmenším jednou. Před přibližně sedmnácti lety pan Železný napsal článek kritizující policejní akce typu “Kryštof” a “Jestřáb” /5/ a policejní mluvčí paní Kosinová na to reagovala článkem, ve kterém informuje, že i pan Železný se už dopustil přestupků a kromě toho také píše:

V policejních kruzích jste znám jako člověk, který při řešení dopravních přestupků nemá daleko k aroganci a nevybíravým způsobům. Vaše přestupky v dopravě nechci popisovat detailně. O nich víte nejlépe vy sám /6/

Stejně tak paní Kosinová informuje, že při jiné příležitosti vynadal pan Železný policii do “bandy grázlů” /7/.

I není pochyb o tom, že pan moderátor jest vskutku výřečným hochem, a to i na televizní obrazovce. Málem do dějin vstoupila jeho replika “totalitní komunistická Čína” /8/, na kterou přejmenoval Čínskou lidovou republiku a které používá místo jednoduchého “Čína” prakticky vždy.

Hájí-li se a je-li v tom obhajován tím, že Čína prostě podle vší neotřesitelné pravdy je totalitní a komunistická, můžeme ode dneška také přestat říkat jen “Jakub Železný”, ale rozšířit jeho jméno na “arogantní agresivní lhář Jakub Železný”.

Závěrem tedy dovolte, abych “arogantnímu agresivnímu lháři Jakubu Železnému” popřál mnoho šťastných kilometrů bez přestupků v jeho Audi, které si pořídil za naše peníze z platu, jehož výši nejsme dle ředitele ČT pana Dvořáka připraveni znát /9/. Patrně se pan ředitel obává, že bychom se po zveřejnění těch platů stali také příliš arogantně a agresivně výřečnými.

Zdroje:

1) https://www.novinky.cz/clanek/krimi-straznici-zverejnili-video-z-hadky-s-ridicem-naznacili-ze-jde-o-znamou-tvar-40426358

2) https://zivotvcesku.cz/byvala-reporterka-ct-marketa-dobiasova-promluvila-v-kauze-wollner-vylezl-jeden-z-problemu-ktere-televize-ma/

3) https://www.forum24.cz/marek-wollner-nastupuje-do-redakce-forum-24-a-tydeniku-forum/

4) https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-reakce-mela-byt-jina-omlouvam-se-rekl-zelezny-ke-konfliktu-se-strazniky-228123#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest220_personal_layout_2_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

5) https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hezke-divadelko-zvane-jestrab.A050612_225158_nazory_itu

6) https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tak-mame-dalsiho-odbornika-na-dopravu.A050613_142535_nazory_mhk

7) https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-vytahla-na-novinare-jeho-hrichy.A050613_140829_domaci_mhk

8) https://echo24.cz/a/Si9Db/totalitni-komunisticka-cina-radni-rozebirali-privlastky-moderatora-ct-zelezneho

9) https://www.forum24.cz/ceska-televize-skvele-zvladla-debatu-o-svem-fungovani-ztrapnil-se-jen-erik-best/

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Ve své podstatě není rozdíl mezi mladým Železným a frackem z Řeporyj. Lidé byli málo bdělí a umožnili dostat se figurám tohoto druhu, tedy arogantním a agresivním psychopatům, k moci. Tak, jako v osmačtyřicátém. Je potřeba napnout síly a začít je z mocenských pozic vytlačovat, dokud se ještě nestačili ve jménu “dobra” mocensky zabetonovat tak, jako komunisti ve zmíněném roce osmačtřicet.

    • T.No vidite.A ze jste zapomnel(jiste nedopatrenim)zminit to mocenske zabetonovaní komunistů v RF,kde je dokonce pan dobyvatel kompletně zabetonovan od doby kariery v KGB.

  2. Železný je stejný zmetek jako jeho fotr. Bohužel stále tyto a jemu podobné šmejdy vydržujeme výpalným.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*