K případu Dr. Cimického
Sdílet článek:
Je to dnes populární téma a jak už je zvykem, pravda není to co dav zajímá. Dav je rozdělen. Část by nejraděni Cimického vykastrovala či minimálně poslala na dlouhá léta za mříže a část věří v jeho nevinu.

Podstatou ovšem zůstává neklást si otázky, protože ptát se, to se nerado vidí. Přesto se ale najdou odvážlivci, kteří se ptají. A ptají se celkem logicky. Proč ty ženy čekaly tak dlouho. Ono říct že se bály, to je dosti slabé vysvětlení, mimo jiné i proto, že podobný případ tu už byl. Vzpomínáte? Doktor Jaroslav Barták? Sedí. Dostal 18 let. A k odsouzení pomohla svědectví žen a dívek. Přestože jím Barták hrozil. Přestože jednu z nich, musel ukrývat i velvyslanec na Filipinach a sám se pak stal terčem jeho vyhrůžek.

Cimický snad zabitím nikomu nehrozil. Žádná z žen to netvrdí. Říkají že měly strach. Své dceři to rozmlouvala i paní Urbánková… To je tedy otázka číslo jedna.

Druhý dotaz je, že když se tyto věci děly snad více než 20 let, jak to že je počet obětí “jen” 9. Ano, vím, možná se dosud nepřihlásily. Proč? Veřejně se o tom už mluví a doktor Cimický je prakticky zničený. Nikdo se jej nezastane a jeho vliv je nulový.

Znamená to tedy, že doktor Cimický je nevinen? V žádném případě. O jeho vině či nevině musí rozhodnout soud. Poté co policie provede všechny potřebné úkony. Poté co bude bez nejmenších pochybností jasné, že se dopustil vůči ženám zločinu.

Nesmí nastat situace jako v USA, kdy jen proto, že je to žádoucí, bude někdo likvidován, aniž by měl možnost se bránit a aniž by jasné a nezpochybnitelné důkazy řekly “JSI PRASE”.

Martin Braun

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*