Jak by to asi vypadalo, kdyby světoví lídři mluvili pravdu?
Sdílet článek:
MARTINA ROULICHOVÁ
.
Jak by to asi vypadalo, kdyby světoví lídři mluvili pravdu? Představuji si to asi nějak takto: Něco vám povím, nepotřebujeme vás už. No co čumíte, to jste přece už dávno museli vědět. Ale uděláme vám nabídku, kterou byste neměli odmítat. Zaručíme vám minimální mzdu nebo podporu v nezaměstnanosti a vy budete držet hubu a krok.

.
A pokud tu hubu otevřete, tak jedině doma před vaší televizí, kde si můžete myslet a říkat co chcete. Jinak vám vezmeme všechno, jen ne tu televizi. Postaráme se totiž, aby se jejím prostřednictvím šířil ten jediný správný názor a nic relevantního nebo něco co by mohlo narušovat váš stereotypní běh života.
.
Postaráme se o to, aby zůstal v obchodech nějaký ten laciný alkohol, abyste se mohli jednou týdně vylít ty vaše tlamy. Jednou za čtyři roky uspořádáme volby, abyste si mysleli, že můžete něco změnit a váš názor nás zajímá. Mezitím nějaké mistrovství ve fotbale, hokeji nebo olympiádu, aby kolektivní radost předčila na chvíli kolektivní beznaděj. A můžete mávat i vlaječkami.
.
A až nám tohle všechno sežerete a zvyknete si na vaše mizerné životy, vaši marnost a tří biliónový státní dluh, tak vám všechno zdražíme, abyste věděli, jak dobře jste se dřív měli.
.
A pokud by si chtěl pak ještě někdo otvírat hubu, tak máme ještě eso v rukávu – pandemii, terorismus, válečná hrozba. A budeme vás strašit tak dlouho, dokud se z toho neposerete. A nejpozději pak, nám budete zobat z ruky!
.
Přeji vám šťastnou budoucnost.
.
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*