Jak magistrát řeší nátlakové akce ekoaktivistů
Sdílet článek:

LUBOŠ ZÁLOM

Po několik dlouhých měsíců musejí obyvatelé Prahy čelit nátlakovým akcím ekoteroristů z hnutí Poslední generace.

Ty samozřejmě vyvolávají nejen výsměch ale také oprávněný a spravedlivý odpor. Jak se k nim staví pražský magistrát? A na čí straně pražští politici stojí? Nuže, posuďte sami.

Dne 29. března 2023 se Svobodní zúčastnili pravidelného pochodu ekoteroristů, kteří se prostřednictvím blokování dopravy na silnicích a šikanou slušných občanů snaží dosáhnout omezení rychlosti dopravy v Praze na absurdních 30 km/h. Svobodní se postavili na stranu řidičů. Pokusili se dát ekoteroristům ochutnat vlastní medicínu a jejich pochod, který zásadním způsobem omezil dopravu v Ječné ulici, zablokovat.

Střetli se tak ale nejen s ekoteroristy, ale i s jejich ochránci z řad policie. Tedy s institucí, která by v první řadě měla chránit pořádek a zájmy slušných občanů. Za pokus o zablokování pochodu hnutí Poslední generace se tak Svobodní musejí bránit nařčení ze spáchání přestupku. Tento údajný přestupek, spočívající dle vyjádření magistrátu, v neoprávněném vstupu na vozovku (která však již předtím byla zablokována ekoteroristy), je úředně projednáván se všemi zúčastněnými a legitimovanými Svobodnými dnes, tedy 28. června.

Jakékoliv nařčení z přestupku samozřejmě Svobodní kategoricky odmítají a pokládají jej za políček spravedlnosti.

Svobodní dále vyzývají, už poněkolikáté, politické vedení hlavního města Prahy, aby využilo všechny zákonné cesty, jak blokačním průvodům ekoteroristů zabránit. Tyto zákonné cesty existují. Jen mít odvahu jich využít. V opačném případě by mělo na své mandáty rezignovat – nepracuje totiž ve prospěch svých občanů.

 

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*