Letní deprese
Sdílet článek:

Možná je to specifická vlastnost “bubliny”, možná to je krátícími se dny, ale na soc. sítích vidím úbytek rozverných fotek od móóóře, a nárůst deprése. Ve srování s předchozími léty trochu brzy, venku je pořád teplo, počasí zve k vodě, do hor či do zahrádek…

 


Ono není divu. Inflace pokračuje přesně tak, jak před létem varovali škarohlídi a zlouni. Zkurvená RuUkr válka se nezdá končit, byť uvízla na mrtvém bodě a “masívní vojenská pomoc západu” se rozplývá na prach. Plynová, uhelná, energetická (you name it) krize přestala být hrozbou a stává se realitou; čím dál víc občanů si uvědomuje, že v zimě možná nezmrzne, ale zcela určitě zchudne, nevystačí, propadne se mezi socky, zkrachuje. Mejdan prostě končí.

Ovšem hlavní důvod k deprési jsou “vůdcové západního světa”. Biden – prý nejmocnější muž planety – je senilní pacoš v rozkladu, se kterým prostě Putin (ani nikdo jiný) jednat nesmí, protože by se sám totálně shodil. Jenže RuUkr konflikt lze ukončit jen jednáním na nejvyšší úrovni. Takže se bude válčit minimálně do doby, než “nejmocnějšího Američana” konečně nevezme čert – což může trvat dlouho. Evropské ex-mocnosti, tedy Německo, Francie, Itálie atd., jsou bez energií, průmyslu, prestiže a perspektivy jen stíny dávno zašlé slávy. V tom punktu je zábavné, že se nedokáží zbavit vlivu Bidenových USA. Staré návyky holt trvají dlouho a všimněte si, že třeba Maďarsko, nebo Saudové a Emiráty, to zvládly úplně v klidu. Specifickým případem pak jsou vůdcové ČR. Úplně každá evropská země se ze současné šlamastiky snaží nějak vybruslit, jen Fialový hnus jakoby si v rozkladu svěřené země lebedil. Suma sumárum, kdysi vyspělý západ je v rukou senilů, slabochů a debilů – a postrádá sebeopravné mechanismy, které by nezahrnovaly takové ty prochcané zdi.

Důvodů k deprési prostě spousta, a to ještě nic nezačalo. Až nastane topná sezóna (+ krátké dny, divočící covid atd.), nastanou i výrobní a zásobovací výpadky, začnou padat firmy a fabriky, značná část střední třídy pochopí, že je bez rezerv a bez úspor. České a evropské vlády se nejspíš pokusí o zostřenou represi – jenže i ta přestane fungovat, protože lidi nebudou mít co ztratit. Představuji si, co po očekávané zimě zbyde, a není to hezký obrázek. Taktéž ale přemýšlím, co v nástálé situaci dělat, a napadá mě spousta věcí. K těm ale příště.

 

Martin Konvička

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*