Glosa MM: Co budeme dělat se všemi těmi zbytečnými lidmi?
Sdílet článek:
Spojené státy jsou připraveny poskytnout lodním a pojišťovacím společnostem, které chtějí exportovat ruské obilí a hnojiva, „comfort letters“.
„Společnosti jsou poněkud nervózní, a tak jsme připraveni poskytnout jim „comfort letters“, které je uklidní,“ řekla Linda Thomas – Greenfieldová, velvyslankyně USA u OSN, a poznamenala, že na ruské obilí a hnojiva se sankce nevztahují.
„Comfort letter“ je obchodní dokument, který ujišťuje jeho držitele, že finanční a kontraktační závazky budou splněny.
Řeči o tom, že Spojené státy se staví do role „světového četníka“ si nechte od cesty, dodávám. Činí tak přece nezištně pro naše dobro…

Yuval Noah Harari, izraelský historik a filosof, profesor na Universitě v Jerusalemě:
„Ta nejdůležitější otázka příštích desetiletí jak v ekonomii, tak v politice je, co budeme dělat se všemi těmi zbytečnými lidmi? Jejich hlavní problém bude nuda, takže co s nimi dělat a jak jim najít nějaký smysl v jejich životech, které jsou v podstatě beze smyslu a bezvýznamné?
„Řekl bych, předložit jim kombinaci drog a počítačových her jako řešení. Ono se to už ve skutečnosti děje. Můžete vidět víc a víc těch, kteří řeší své vnitřní problémy počítačovými hrami a drogami, ať už jsou to léky, nebo návykové drogy.“
„Podívejte se na dnešní Japonsko: to je zhruba o 20 let napřed před zbytkem světa naprosto ve všem. A můžete vidět současný společenský fenomén, kdy lidé mají známost s virtuálními partnery. Tito lidé žijí skrze počítač a nikdy nevyjdou z domu ven.“
„Jakmile je člověk jednou nadbytečný a zbytečný, tak nemá žádnou moc. Dnešní lidé si myslí, že davy mají nějakou moc. Jsou ovlivněni úspěšnými hromadnými vzpourami a revolucemi z minulosti a myslí si, že dnes je to to stejné. Já sám si nemyslím, že davy mají nějakou moc, ani když jsou dobře zorganizovány. Na nic to není, to všecko patří do minulosti.“

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

 1. Bohužel si myslím, že se nám naši progresivisté a udatní válečníci s Ruskem postarají o to, abychom se po japonsku nenudili.

 2. Pokud by skutečně nejdůležitější otázkou příštích desetiletí bylo, co budeme dělat se všemi těmi zbytečnými lidmi, potom dekadence některých intelektuálů by byla větší než jsem předpokládal.
  Kdo určí zbytečnost či potřebnost člověka ?
  Globalistický zideologizovaný korporátní kartel, kterému se již díky robotizaci nehodí člověk do výroby?
  Nebo zmatení aktivisté organizující se ve všelijakých politických hnutí?
  Celá novodobá moderní společnost díky digitalizaci všeho kolem sebe dnes a denně pracuje na likvidaci člověka a jeho smysluplného zapojení do života.
  Tento „Matrix“, který postupně s velkou slávou uvedli do chodu jim vytvořil problém, kterému z podstaty věci nerozumí a nachází pouze virtuální řešení.
  Návrat společnosti k přirozené podstatě, svobodě a moudrosti, to jsou důležitější otázky, které by se měly klást. Z lenosti a pohodlnosti jsme překročily hranici, která nám bere lidskou důstojnost a smysl. Jsme jako posádka lodi do níž pod čarou ponoru teče, ale my řešíme špinavá okna v kajutách.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*