G. SITAŘ
Los Angeles zachvátily rozsáhlé požáry, které se pravděpodobně stanou nejničivějšími v historii Kalifornie. Postupně vychází najevo řada skutečností, které odhalují, kam vede kult diverzity a ideologie, pro kterou má lidský život nepatrnou hodnotu.
Jak v Los Angeles bojovali s ničivými požáry a moc jim to z různých důvodů nešlo. Zdroj informací v odkazech v textu.
Diverzita nade vše
Hasičský sbor Los Angeles se pyšnil tím, že mu šéfuje první LGBT osoba v historii a že jako první zřídil útvar pro diverzitu. Velkou pozornost vzbudilo propagační video, ve kterém manažerka pro diverzitu říká, že když lidé zavolají hasiče, budou se cítit lépe, přijede-li někdo, kdo vypadá jako oni.
Na otázku, zda bude taková osoba dostatečně silná a zda bude třeba schopna vynést z hořícího domu manžela, odpověděla šéfová útvaru pro diverzitu: „Dostal se na špatné místo, když ho musím vynést z ohně”.
Včasné varování
Již 2. ledna varovali meteorologové, že v LA budou panovat z požárního hlediska extrémně nebezpečné podmínky, které budou způsobeny silným větrem a nedostatkem srážek v uplynulých měsících.
V pondělí 6. ledna varovala místní meteorologická služba před „život ohrožujícím destruktivním větrem”. Jde o takzvané větry Santa Ana (s jedním „n”), kterým se říká ďábelské, vanou z vnitrozemí a jsou velmi silné a suché.
Postupně vyšlo najevo
Starostka města Karen Bass odletěla 4. ledna do africké Ghany, aby se zúčastnila inaugurace tamního prezidenta.
Požární nádrž pro téměř kompletně zničenou oblast Pacific Palisades byla „odpojena” a prázdná, neboť na ní měla proběhnout údržba.
Starostka LA snížila v minulých měsících rozpočet hasičského sboru města a guvernér Kalifornie Gavin Newsom v červnu loňského roku omezil výdaje na požární prevenci v lesích o 101 milionů dolarů . Lidé upozorňují na to, že v kalifornském rozpočtu je částka ve výši téměř 23 miliard dolarů na „benefity” pro ilegální imigranty. Nebo na fakt, že guvernér alokoval 50 milionů dolarů na „obranu” proti politice nového prezidenta. Peníze mají financovat právní výdaje na zamezení deportace ilegálních imigrantů.
Na konci prosince oznámil hasičský sbor LA, že ruší testování požárních hydrantů z rozpočtových důvodů.
Během požáru oznámilo město, že ztratilo kontrolu nad systémem výstražných SMS. Systém tak odeslal tisíce falešných výzev k evakuaci.
Podle Daily Mail věděla manažerka hasičského sboru odpovědná za „vodu”, že je řada hydrantů již dlouhé měsíce nefunkční. V článku též uvádí, že její plat je téměř dvakrát vyšší než plat prezidenta USA.
Hasičský sbor řekl, že trpí nedostatkem hasičů. Novináři upozornili na to, že jich stovky propustili, protože se odmítli očkovat proti nemoci Covid-19.
Prezident Biden během rozhovoru uvedl, že nedostatek vody v hydrantech byl způsoben tím, že musela být vypnuta elektřina, aby padající dráty nezpůsobily další požáry.
Pozn. autora: Není to chybka v systému? Jsou-li hydranty na elektřinu, která se musí vypnout při silném větru, co to znamená?
Také se stalo
Požár v oblasti Kenneth byl pravděpodobně založen úmyslně ilegálním imigrantem.
V oblasti začaly řádit gangy zlodějů. Někteří zloději se dokonce převlékají za hasiče. Proto musel být povolána národní garda.
Guvernér vyzval občany, aby přestali „podporovat” krádeže tvrzením, že Kalifornie „zloděje netrestá”. Lidé obratem upozornili, že podle zákona z roku 2013 není krádež do hodnoty 950 dolarů trestným činem. To má například za následek, že organizované gangy vykrádají obchody tak, že každý z mnohačetné skupiny zlodějů ukradne věc do hodnoty 950 dolarů. V referendu, které proběhlo v roce 2024, občané hlasovali pro zrušení tohoto zákona, přestože guvernér Kalifornie byl proti.
Místní developer Rick Caruso, který v minulosti kandidoval na starostu LA, zachránil svůj obchodní komplex před požárem tím, že najal soukromé hasiče.
Z širšího pohledu
Město Los Angeles je z více než 80 % zásobováno vodou z velkých vzdáleností za pomoci akvaduktů. Hlavním zdrojem je řeka Colorado a projekt „State Water Project”, který přivádí vodu ze soustavy přehrad na severu Kalifornie.
Guvernér Kalifornie odmítl projekt na zvýšení přítoku vody ze severu, protože by byl ohrožen biotop malé rybky jménem koruška. Přitom v roce 2021 psaly místní noviny, že se jedná o rybku, kterou v dané lokalitě žádný průzkum od roku 2012 nazaznamenal.
Přestože v referendu v roce 2014 schválili obyvatelé Kalifornie výstavbu nových vodních nádrží, dosud nebyla žádná postavena.
Kalifornie trpí opakujícími se dlouhými obdobími sucha, a proto je jedním ze zdrojů pitné vody odsolená mořská voda. Zařízení na odsolování mořské vody je v Kalifornii několik. V roce 2022 zamítly úřady výstavbu závodu na odsolování mořské vody v oblasti Los Angeles, neboť by to mělo negativní vliv na mořský plankton.
Klimatická změna
Ničivé požáry nejsou v LA nic nového. Například v roce 1938 psaly noviny Montreal Star, že osm požárů hnaných silnými a suchými větry z nevadské pouště spálilo 20 tisíc hektarů plochy a zničilo přes 600 domů.
V médiích se objevila řada článků uvádějících, že na vině je bezpochyby klimatická změna a ropné společnosti.
Nezávislí novináři zveřejnili informace, podle kterých je nejpravděpodobnější příčinou vzniku jednoho požáru pád elektrického vedení pod proudem do suchého podrostu.
Přestože v posledních měsících panovalo v LA sucho, byly poslední dvě zimní období, to jest v zima 22-23 a 23 až 24, nadprůměrně vlhké a rok 2023 patřil v celé Kalifornii mezi nejvlhčí za dlouhou dobu.
Reakce
V rozhovoru s prezidentem Joe Bidenem požádal guvernér Kalifornie Gavin Newsom o pomoc s bojem proti dezinformacím neboť čelí „hurikánu falešných informací”. V dalším rozhovoru uvedl, že je to například nepravdivé tvrzení Donalda Trumpa o tom, že více vody ze severu Kalifornie by Los Angeles pomohlo.
Kalifornský guvernér odmítl vinu za nedostatečnou připravenost a dopisem vyzval místní úřady, aby zahájily vyšetřování, proč byla důležitá nádrž prázdná a hydranty nefungovaly.
Silně levicový Atlantic otisk článek s titulkem „Jak dobře myšlené programy vedly k požárům v LA”. V článku se píše, že to není „nekompetence nebo zlý úmysl, ale dobře myšlené politiky s nezamýšlenými důsledky”.
Post scriptum
Od anonymního autora: Lidstvo prochází dalším socialistickým pokusem o zničení západní civilizace. Ve dvacátém století používali „proletáře”, nyní používají „menšiny”.
Tvrzení, že nešlo o zlý úmysl, ale o nezamýšlené důsledky, je středobodem každé obhajoby marxistických experimentů. Je stejně nesmyslné jako tvrzení matky, že svoje dítě pustila do klece s tygrem jen proto, že měla dobrý úmysl, aby si dítě pohladilo kočičku. Činy se musí posuzovat podle důsledků, a ne podle úmyslu.
Přes svoji zvrácenou logiku ale argument o dobrém úmyslu neustále přežívá jako zdůvodnění pro další a další šílené experimenty.
Pokud si společnost do svého čela nebude vybírat lidi striktně podle jejich schopností, zanikne. Navíc neschopný člověk v čele zamoří celou organizaci. To asi může potvrdit každý z vlastní zkušenosti. Požáry v LA jsou demonstrací problému, kterým trpí celá západní společnost, byť v Americe to dotáhli nejdále. Ale minimálně už si chybu uvědomili a v posledních volbách řekli dost. Evropa se prozatím kultu diverzifikace neschopnosti nezřekla a nutí větší firmy připravovat barevné prezentace na téma vlastního snížení konkurenceschopnosti diverzitou a ze-leninismem. Byť se samozřejmě jmenují jinak.
Chce-li člověk žít v polopoušti, musí odněkud brát vodu, chce-li přežít na horách, potřebuje topit, a proto musí společnost hledat kompromisy mezi člověkem a životním prostředím. Ovšem je-li tím kompromisem vyhubení člověka, může to být problém. Pro člověka.
Hluboce demokratická Kalifornie zažívá na vlastní kůži, jaké to je, když se spojí neschopnost se ze-leninismem. Petice za odvolání starostky LA už má desetitisíce podpisů a guvernér Kalifornie je pod velkým tlakem. Čas ukáže, jestli nejničivější požár v historii státu, který nemusel být zdaleka tak ničivý, byl tím „posledním stéblem”, který vedl k „prozření” i v Kalifornii.
Buďte první kdo přidá komentář