Bílý dům vypravuje letadla s ilegálními imigranty na různá místa USA bez vědomí místních úřadů. Republikánští guvernéři se začali bránit a posílají ilegální imigranty do měst řízených demokratickými starosty. Minulý týden přistálo jedno takové letadlo v luxusním letovisku Martha’s Vineyard.
Počet ilegálních imigrantů, kteří přešli hranici USA s Mexikem, se po nástupu prezidenta Bidena do funkce začal dramaticky zvyšovat. V červnu dosáhlo celkové číslo osob, které se pokusily za posledních devět měsíců ilegálně překročit hranici, více než 1,7 milionu. To je nejvyšší číslo od roku 1960.
V lednu tohoto roku přinesly noviny New York Post informace, že Bílý dům Joe Bidena vypravuje noční lety, které rozvážejí ilegální imigranty zadržené na jižní hranici na Floridu a do dalších států USA. Podle New York Post jsou imigranti úmyslně přepravováni v noci, aby akce unikla pozornosti, a místní úřady nedostávají žádné informace. Nemohou tudíž odmítnout jejich přijetí.
Po přistání jsou ilegální imigranti v mnoha případech propuštěni na svobodu. Noviny uvádějí, že neochota Bílého domu zadržet ilegální imigranty mužského pohlaví, kteří hranici překročili sami bez rodin, znamená obrovskou motivaci pro pašerácké gangy, neboť nabízí nejsnadnější výdělek.
Zpráva New York Post se shoduje s informací floridského guvernéra, který na přelomu roku uvedl, že Bílý dům vyslal více než 70 letadel s ilegálními imigranty na letiště v Jacksonville bez vědomí místních úřadů.
Azylová města
Republikánští guvernéři států Florida, Texas a Arizona zahájili na jaře tohoto roku protiakci a začali posílat ilegální imigranty do měst, která otevřeně deklarují, že jsou u nich vítáni.
Města, která chrání ilegální imigranty, jsou řízena demokratickými politiky a mají přezdívku „Sanctuary cities“ neboli azylová města. V praxi to například znamená, že pokud místní policie zadrží někoho, kdo je v zemi ilegálně, odmítá spolupracovat s federálními orgány na jejich deportaci, což by měl být jinak standardní postup.
Operace Lone Star
Nejvíce autobusů s ilegálními imigranty vypravil stát Texas v rámci operace „Lone Star“. Jejím cílem je upozornit na neudržitelný stav na jižní hranici USA
Naposledy poslal v průběhu tohoto měsíce autobusy se zhruba 500 imigranty do demokraty řízeného Chicaga ve státě Illinois. Guvernér Illinois obratem podepsal vyhlášení mimořádné situace a povolal národní gardu, aby pomohla vypořádat se se situací.
Stejně zareagovali již v měsíci srpnu starostové New Yorku a Washingtonu poté, co v jejich městě skončily tisíce imigrantů převážně z Texasu. Zároveň starostové tvrdě kritizovali kroky texaského guvernéra. Ten je ve své odpovědi nazval „absolutními pokrytci“.
Ve svém tiskovém prohlášení uvedl: „Opravdová mimořádná situace je na naší jižní hranici, ne v našem hlavním městě. Malá příhraniční města v Texasu jsou zavalena stovkami ilegálních imigrantů každý den, protože administrativa J. Bidena je vypouští do našich komunit. Místo stížností na několik tisíc imigrantů ve Washingtonu by starostka měla požádat prezidenta, aby udělal svoji práci a zajistil hranice USA.“
Imigranti v luxusním letovisku
Minulou středu poslal floridský guvernér DeSantis dvě letadla s ilegálními imigranty na ostrov Martha’s Vineyard na severovýchodě USA, který je známý jako luxusní letní útočiště pro smetánku z východního pobřeží. Mezi jinými si tam koupil své letní sídlo bývalý prezident Barack Obama.
Koordinátorka pomoci na ostrově řekla po jejich příjezdu: „V nějakém okamžiku se musí odtud někam přesunout. My nemáme infrastrukturu, abychom se postarali o 50 imigrantů a určitě pro ně nemáme ubytování. Máme tady na ostrově ubytovací krizi.“
O 24 hodin později přijel pro ilegální imigranty autobus, aby je dopravil někam, kde ubytovací krize nepanuje.
CNN se o události zmínily článkem s titulkem „Obohatili nás. 44 hodinová návštěva imigrantů zanechala na ostrově nesmazatelnou stopu“.
Buďte první kdo přidá komentář