Kdy se rozpuknou?




Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Přát USA odchod z pódia „svět“ nemusí být moc košér, ale v českém případě se do pochopit, když zde sponzorují servilní polodiktaturu svých gauleiterů s mediálním bahnem a stát nemá vnitřní sílu se z toho vymanit, pak může být nadějnější variantou rozpad USA a gauleiteři zmizí se svým pánem. Když 30. března první černošský prokurátor na Manhattenu obvinil Trumpa z 34 nesmyslných banalit, bylo jasné, že se jedná o manipulace a podvody režimu. V New Yorku se taky otvírá civilní proces o znásilnění, exprezident měl před řadou let znásilnit novinářku. 7. dubna texaský federální soudce Kacsmaryk zakázal pilulky vedoucí k abortu. Po pár hodinách jiný federální soudce Thomas Rice, kterého jmenoval Obama, výrok svého texaského kolegy zrušil. 27. března 28letý Audrey Hale nacházející v procesu genderového přerodu, postřílel v Nashville šest lidí. Pachatel zanechal(a) testament, kde popsal důvody, testament je víc střežený než nejtajnější vojenské dokumenty.

V USA zuří kulturní válka. Na Floridě vyhodili ze školních knihoven woke a pornografické materiály. V demokratických státech Unie je to opačné, tam vyhazují nebo přepisují klasickou literaturu. Je evidentní, že civilní válka je na spadnutí. Kanadský mainstreamový novinář, spolupracující s hlásnými troubami režimu jako New York Times a Wall Street Journal, Stephen March v dlouhém eseji „O rozpadu Spojených států“ dobře uchopil americkou současnost. Novinář píše, že už dávno nejde společenská fraktura jenom mezi demokraty a republikány, i když politická geografie má nepopíratelný vliv: demokratické státy na východě (a New York) a konzervativní státy uvnitř Unie. Oběti sociálního vykořenění, drogového byznysu, malý běloch atd. nenávidí superchráněnou arogantní a nekompetentní kastu. S podporou politickokorektní mediální narativy se černošská komunita pokouší pomocí Black Lives Matter nastolit svůj kulturní monopol. Stephen March píše, že síly, které cílí na rozpad USA, jsou radikálně moderní a na druhé straně staré jako země sama. V minulosti obrovské americké prostory umožňovaly paralelní život nesourodých komunit. Na základě řady šetření a setkání autor udává pět hypotéz americké budoucnosti, jedna hypotéze má přírodní impuls, urágan zničí New York a obyvatelé prchnou do vnitrozemí. Další hypotézy vychází ze stupňování násilí, Amerika s tím má zkušenost, vždycky se definovala v termínech násilí.

Stephen March přičítá extrémní pravici vinu z vyvolání atmosféry občanské války, podle něj antifederální patrioti jsou hlavními viníky, intenzita jejich nenávisti k vládě je formou, kterou vyjadřují lásku k zemi. March ignoruje nebezpečí wokismu, který je pro pravicovou Ameriku absolutně nepřijatelný. Navrhuje, aby vláda redukovala některé kapitoly Bill of Rights, podle kanadského novináře vláda nebude mít jinou volbu než kontrolovat jednání i gesta Američanů. Jak asi budou reagovat obyvatelé Kentucky nebo Texasu na takovou politiku.. March se domnívá, že USA vstoupily do periody radikální nestability v rozsahu celé země. Budoucnost Unie je v mlze.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*