Zločinecká anglická past na seniory




Sdílet článek:

BENJAMIN KURAS

Když si podrobně prostudujete, jak se to dělá, je to brnkačka. Stačí k tomu jen být vládou s dostatečnou parlamentní většinou a uzákonit si to. Posláním vlád odjakživa bylo oškubat občany. Nejlíp tak, aby si toho nevšimli. Všímat si toho je posláním parlamentní opozice, aby toho vláda nenakradla tolik, že by na opozici nic nezbylo, až bude vládnout.

Toto se netýká Česka, pohádkové země, která už byla stokrát rozkradená a pořád je tu co krást. Hrneček dál vaří a oslíček se otřepává. Dnešní pohádka je o království Velké Británie, jehož dvě různé vlády ve dvou nedávných dobách objevily metodu, jak vylepšit státní rozpočet o několik miliard oškubáním dědiců zesnulých. Připomeňme si, že vlády nemají žádné jiné peníze než ty, které sebraly občanům.

Progresivní konzervativec i socialista jedno je

Té první vládě předsedal sám sebe nazývající „progresivní konzervativec“ David Cameron, té druhé dnes předsedá všemi nazývaný progresivní socialista sir Keir Starmer. Před nimi se dědická daň ještě počítala takto: Veškerý zděděný movitý a nemovitý majetek zůstává nezdaněn – ale jen do výše 325 tisíc liber. To je dnes přibližně hodnota dvoupokojového bytu na okrajovém londýnském předměstí nebo jednoho automobilu Lamborghini. Veškerý movitý a nemovitý majetek nad touto hodnotou se zdaňoval (a stále zdaňuje) sazbou 40 %. Kromě dvou zcela nezdaněných položek. Jednou je životní pojistka, druhou penzijní fond – čili soukromé připojištění vedle základní státní penze, která smrtí končí.

Cameronova vláda si v roce 2015 z děděných soukromých majetků přihnula nápadem ponechávat toto nulové zdanění jen u umrlců zesnulých před dosažením věku 75. Na logickou otázku, proč zrovna 75, lze odpovědět domněnkou, že někdo chytrý ve vládě spočítal, že staršího věku než 75 se dožívá čím dál větší počet seniorů, jejichž státní penze jsou rostoucí zátěží pro státní rozpočet, v němž pak chybí potřebné fondy na financování ilegální imigrace, která v roce 2024 dostoupila na 996 tisíc hladových krků.

V prosinci 2024 tuto 75letou metu připomněli kritici právě parlamentem schváleného zákona o „asistovaném usmrcování“ trpících pacientů, s upozorněním, že by se mohla stát motivem k usmrcování předčasnému. Dědictví se asi stane jedním s nejčastějších vražedných motivů budoucích detektivek.

Od Cameronovy vlády tedy dědicové umrlců starších než 75let začali platit daně ze zděděných penzijních fondů i životní pojistky, v sazbě podle výše svého celkového příjmu. Takto: do příjmu 37 tisíc daň 20 %. Z marže od 37 do 125 tisíc daň 40 %. Z marže nad 125 tisíc daň 45 %.

Pěkné spojení s eutanázií

Starmer Camerona ještě přetrumfl tímto majstrštykem: Při ponechání oné 75roční mety začlenit životní pojistky a penzijní fondy do celkové dědické daně. Tumpachoví z toho jsou nejen senioři a jejich dědicové, ale i finanční poradci, čile nabízející své služby, z nichž jednou radou je odstěhovat se do daňového ráje.

Druhu radou je nahnat vám strach, že máte-li dostatečně velké úspory, stát z nich dědicům ukradne nejprve těch 40 procent ze všeho, a pak ještě, umřete-li po pětasedmdesátce, daň z příjmu, která by se z toho, co vám zbude, mohla vyšplhat až na 45 procent, jste-li hodně bohatí.

Má to vejít v platnost až v roce 2027. Asi proto, aby zdaňovaný lid ještě stihl asistovaně usmrtit své sedmdesátníky, nebo aby oni ještě stihli všecko prošustrovat. Každopádně by to mohlo být inspirací i našim politikům topícím se v rozpočtových deficitech. Jste-li jedním z nich a nejeví-li se vám to zcela srozumitelné, chlácholte se Einsteinovým bonmotem, že daň je jediný matematický úkol, který nikdy nepochopil.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (57 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*