Ruští podnikatelé ostře proti putinovské mafii
Sdílet článek:
Je dobře, že sami Rusové už mají dost zločinných praktik Kremlu. Jestliže Moskva zneužívá mezinárodní zatykače ke kriminalizaci nepohodlných lidí, tak je to špatně. V Rusku neexistuje nezávislá justice.

Je dobré, že sami Rusové se nehodlají s tímto stavem smířit. Neformální Sdružení svobodných Rusů založili ruští podnikatelé Vitalij Ginzburg a Idar Gareev, kteří nyní žijí a podnikají v Česku. „Chceme dát nejen České republice, ale celému světu najevo, že v Rusku neplatí zákony běžné v civilizovaných zemích, ale dominuje v něm právo silnějšího a zvůle úřadů. 90% ruských žádostí o vydání k trestnímu stíhání je vylhaných. Současné putinovské Rusko zneužívá mezinárodních zatykačů a Interpolu k šikaně a perzekuci svých oponentů. Proto by demokratické země neměly reagovat na tyto ruské žádosti o extradice. Navíc obvinění jsou v Rusku běžně mučeni,“ zdůraznil Ildar Gareev, který nyní žije v Praze.

Vitalij Ginzburg uvedl, že toto sdružení není nepřátelské Rusku, ale bude upozorňovat na zločiny putinovského režimu. „Bohužel, české soudy často postupují formálně, když se spokojí s tvrzením, že ruská žádost stíhá dotyčného pro obvinění z trestného činu, který je stíhatelný i v České republice. Ale už nezkoumají podstatu problému, že velká část těchto žádostí je vykonstruovaných,“ upozornil.

Sdružení hodlá poukazovat na to, že současné putinovské Rusko není právním státem a ani důvěryhodným partnerem pro evropské země. Jeho členové jsou zároveň připraveni poskytovat politikům, členům lidskoprávních organizací, novinářům a všem zájemcům pravdivé nezkreslené informace.

„My máme Rusko rádi, ale současný režim prezidenta Vladimíra Putina jej ničí a v zemi strmě roste počet chudých. Jsme také vděčni České republice, že nám poskytla azyl, a my jí za to děkujeme,“ uzavřel Gareev.

V současné době, je dobře, že sami Rusové se chopili iniciativy a hodlají bojovat s mafiánským režimem, který ovládá jejich zemi. Já těmto lidem fandím. Jsem pro, aby Česká republika poskytovala Rusům, kteří u nás hledají ochranu před nezákonným pronásledováním ve své vlasti, politicky azyl. Stejně tak jako prvorepublikové Československo bralo pod svoji ochranu Němce, kteří z Německa uprchli před nacistickým režimem. Naše země vždy bránila neprávem pronásledované lidi, a doufám, že tomu tak bude i nadále. Je potřeba zvláště v současné době mluvit o tom, co se v Rusku děje, a když tak budou činit sami Rusové dobře znalí problémů ve své původní vlasti, bude to mít větší váhu. Tyto Rusy mám rád.

Jeden z mnoha takových případů typických pro nynější Rusko. Například manželka jistého vlivného politika blízkého Putinovi si usmyslela, že se zmocní cizího majetku. Dopadlo to tak, že původní vlastník byl křivě obžalován z kriminálního deliktu, a ona jej získal, Pro putinovské Rusko je to typické a spravedlnosti se nedá dovolat. Kremelská věrchuška smí totiž všechno.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*