Americký senátor vidí v čínském kryptoměnovém banu „velkou příležitost“




Sdílet článek:

Zatímco kryptoměnoví experti a nadšenci zuřivě diskutují, zda je čínský zákaz kryptoměn skutečně definitivní, americký senátor Pat Toomey v něm naopak vidí „velkou příležitost“ pro Spojené státy.

Dříve se bitcoiny (BTC) propadly na 40 500 USD na prohlášení PBoC, které považovalo všechny kryptoměny v Číně za nezákonné. Senátor Patrick Joseph Toomey mladší (R-PA) se vyjádřil k jejímu možnému výsledku pro Spojené státy americké.

Poté, co Čínská centrální banka (PBoC) zveřejnila, že všechny transakce související s kryptoměnami jsou nezákonné, cena Bitcoinu (BTC) se propadla na hodnoty kolem 40 500 USD. Zajímavá zpráva ovšem přišla z USA, kde se senátor Patrick Joseph Toomey mladší vyjádřil, co by to v konečném důsledku mohlo pro Spojené státy znamenat.

Senátor: Když zásahy přinášejí příležitosti

Podle tweetů tohoto senátora mohou z další série akcí čínské vlády proti kryptoměnám Spojené státy hodně vytěžit. Celkově je to „velká příležitost“.

Vzhledem k faktu, že americké úřady nemají vůči kryptoměnám (včetně Bitcoinu) tak drakonické předpisy, má americký ekonomický systém oproti svému asijskému rivalovi „strukturální výhodu“.

Prominentní zastánce Bitcoinu, Anthony „Pomp“ Pompliano, spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Digital, vyjádřil souhlas se slovy senátora Toomeyo a poděkoval mu, že upozornil veřejnost na potenciální výhody, které by Spojené státy mohly nyní získat.

„Velmi pravdivé – Děkuji, že jste na tento důležitý aspekt upozornil“

Toomey navíc připomněl, že ekonomická svoboda má za následek „vyšší životní úroveň pro všechny.“

CEO společnosti Circle: „Existují dva modely reakce“

Situaci okomentoval také Jeremy Allaire, generální ředitel společnosti Circle Inc, která stojí za jedním z nejrychleji rostoucích stablecoinů – (USDC). Podle jeho slov je čínský útok na kryptoměny výsledkem „úplné kontroly, centralizace moci, odstranění soukromí“, která je vlastní politickému režimu Čínské lidové republiky.

Co se týče dalšího vývoje, tak přednesl dva možné scénáře, jak by mohla vypadat reakce Spojených států na krok Číny.

USA by se měly rychle rozhodnout, zdali se budou chovat „více jako Čína“, nebo prokáží „stoický nadhled a budou na správné straně historie.“

Závěr

V poslední době je kolem Číny hodně rušno. Všichni určitě sledujeme situaci kolem developerské firmy Evergrande, která se dostala do existenčních potíží, což v konečném důsledku ovlivnilo jak akciové, tak i kryptoměnové trhy.

No a teď tedy přišel další FUD ze strany Čínské centrální banky. A přestože má kryptoměnová komunita tendenci „čínský FUD“ odmítat jako až příliš často se opakující a bezvýznamný, je vidět, že trh vůči zákazu imunní nebyl a cena kryptoměn se propadla.

Zdroj: kryptomagazin.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Šedá ekonomika, která je v poslední době stále více vázána na kryptoměny, či známé útoky hackerů na počítače, kteří žádali platby v kryptoměnách, jsou aktivitami, proti kterým musí každá seriózní společnost zasáhnout. Kryptoměny se tudíž čím dál více stávají oblíbeným prostředkem zločineckých struktur k legalizaci jejich zisků a proto lze pochopit reakci Číny, že považuje anonymní kryptoměny za bezpečnostní riziko.

    • Paní (nebo pane?), šedá ekonomika a kryptoměny jsou legitimní obranou svobodných jedinců proti loupežnictví státu. Ovšem máte pravdu, reakce Číny je pochopitelná. Stát, i ten komunistický, se musí cítit svobodnými aktivitami, které nemá pod kontrolou, ohrožen. Ještě je třeba dodat, že nejrozšířenějším finančním prostředkem zločineckých struktur je dolar. Za ním následují ostatní fiat peníze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*