Američtí republikáni chtějí vědět, k čemu Bill Gates hromadí ohromné plochy zemědělské půdy




Sdílet článek:
Vyvlastňování zemědělské půdy, její odkup a prodej státu – resp. globalistům. Přesně to se nyní děje nejen v Nizozemsku, ale také v USA, na Novém Zélandu, v Irsku, Velké Británii a dalších zemích. Pozvolna se tyto plány globalistů zrealizují po celém světě, prozatím přinejmenším tom západním.

Je-li za čímkoli Bill Gates, pak je jasné, že jeho úmysly nejsou čisté. V některých státech USA již odkoupil většinu zemědělské půdy, ale nakupuje také po celém světě, kde je to jen trošku možné. Často tak činí i cestou různých investičních fondů. Američtí Republikáni se nyní ptají, nač chce Gates vykoupit většinu zemědělské půdy v USA…

Republikánští američtí politici nyní požadují objasnění probíhajících nákupů zemědělské půdy Billem Gatesem v dopise příslušnému výboru ministerstva zemědělství Bidenovy administrativy. Měl by oznámit své plány a zájmy týkající se oblastí, kde půdu nakupuje, protože je vůdčím hlasem v rozvoji umělého masa, uvádí se v dopise. Republikánský poslanec Dusty Johnson cituje dřívější Gatesovo prohlášení: „Všechny bohaté země by měly přejít na 100 procent na syntetické maso.“

Zakladatel Microsoftu, očkovací magnát a samozvaný „filantrop“ koupil v posledních letech kolem 100 000 hektarů zemědělské půdy v celkem 19 amerických státech za velmi přemrštěné ceny. „To nemůžete ignorovat,“ říká Johnson. V červenci se na Gatese zaměřil ve svém tweetu jako na „otevřeného odpůrce“ tradičního zemědělství.

Světové zásoby potravin by mohly být ohroženy, pokud Gates odstraní svou půdu ze zemědělské produkce. Gates je největším soukromým vlastníkem zemědělské půdy v USA s odhadovanou hodnotou 690 milionů dolarů. Co přesně s odkoupenou půdou plánuje dělat, není známo. Dotazy týkající se této záležitosti nebyly dosud nikdy zodpovězeny. V březnu loňského roku byl Gates dotázán na Redditu, proč skupuje zemědělskou půdu. Odpověď: Jeho investiční skupina se rozhodla tak učinit. Nemá to nic společného s klimatem. Nejvíce půdy vlastní  ve státě Louisiana, následuje Arkansas, Arizona, Nebraska, Illinois, Mississippi, Washington a Florida.

Spouštěčem Johnsonova dopisu byl nedávný závazek vůči Gatesově organizaci „Red River Trust“, že bude moci koupit téměř 850 hektarů prvotřídní zemědělské půdy v Severní Dakotě. Dohoda byla schválena, protože byla v souladu se zákonem proti korporátnímu zemědělství, přičemž půda měla být pronajata zpět pro použití zemědělci.

Gatesovi se tato podmínka nelíbila. Došlo k mnoha sporům. Zejména proto, že Gates odmítá zemědělské tradice a postupy zavedené v místní komunitě. Gatesova zemědělská půda je nakupována a obhospodařována především prostřednictvím společnosti Cascade Investments. Obvykle platí přemrštěné ceny. Například za nákup 5 870 hektarů zemědělské půdy ve státě Washington zaplatil asi 171 milionů amerických dolarů – čili 29 000 amerických dolarů za hektar, což je daleko nad místní kupní cenou, informovaly regionální noviny Tri-City-Herald. S touto praxí Gates vytlačuje místní farmáře z trhu.

S podobnými praktikami si Gates také dělá nepřátele v Africe. Od roku 2008 jeho „Nadace Billa a Melindy Gatesových“ „propaguje“ „ziskové a udržitelné zemědělství“ pro drobné zemědělce v subsaharské Africe. Ve skutečnosti se však jedná o expanzi průmyslového zemědělství. Dosud bylo do rozvojového programu „Aliance pro zelenou revoluci“ investováno 6 miliard amerických dolarů. Kritika je stále hlasitější a hlasitější. Gates podle nedávných výzkumných zpráv zhoršuje hlad a nerovnost. Jeho cílem je zajistit, aby zemědělci přešli z tradičních semen a plodin na patentovaná semena. S pesticidy a dalšími „vstupy“ chce pěstovat plodiny pro globální trh.

Podobná strategie byla uplatňována i v Indii, a to k obrovské škodě drobných zemědělců. Tento přístup více problémů vytváří, než řeší, říkají. Gates je také obviňován z toho, že je loutkou při upevňování kontroly nad globální zemědělskou politikou na úrovni OSN. Mezi kritiky jsou stovky skupin, které bojkotovaly „Summit OSN o potravinových systémech 2021“. Vyzývají k naléhavému přechodu k diverzifikovaným, místně kontrolovaným systémům, k uplatňování agroekologických postupů na ochranu životního prostředí a k pěstování výživnějších rostlin.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. 100000 hektarů je směšné množství, autorka by si pro srovnání měla zjistit, kolik je třeba orné půdy v Čechách (víc) a že ve srovnání s velikostí USA je to úplný plivanec. I dělat z komára velblouda se musí umět.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*