MIROSLAV MACEK
Na úbočí zelení porostlé skály stojí v kaskádách městečko Positano. Se svými barevnými domky a malebným okolím patří mezi nejfotografovanější místa Itálie. Nejde však o jediné lákadlo Amalfského pobřeží kousek od Neapole. Od léta bude navíc tato populární destinace dostupnější než kdy dřív, otevře se tu totiž letiště.
Otevřením nových linek navíc expanze letiště zdaleka neskončí, pokračovat má i nadále. V roce 2026 až 2027 tu má vyrůst úplně nový terminál. Zcela hotovo má být podle CNN až v roce 2043, kdy by chtělo letiště odbavovat až šest milionů pasažérů ročně.
Tolik zpráva o konci malebnosti Positana. Ta lidská nenažranost po penězích a zisku je děsivá.
Největším trendem, který v současné době ovlivňuje a prodražuje nákladní leteckou přepravu, jsou čínské e-commerce společnosti jako je Shein nebo Temu.
Temu přepravuje přibližně 4000 tun zásilek denně, Shein dokonce 5000 tun. Činí se také Alibaba.com s 1000 tunami a TikTok Shop s 800 tunami. To odpovídá přibližně 108 nákladním Boeingům 777 denně, uvedla poradenská společnost Cargo Facts Consulting.
Green Deal v praxi…
Írán poskytl Rusku stovky výkonných balistických střel země-země, uvedla ve středu s odvoláním na šest nejmenovaných zdrojů agentura Reuters.
„Máme právo vyvážet zbraně, do kterékoliv země chceme,“ dodal k tomu nejmenovaný iránský představitel.
V tom se ovšem hluboce mýlí, takové právo mají přece jen USA a jejich vazalové. Další sankce a případné bombardování se tedy nevylučuje…
Rusko ve středu vypovědělo dohodu s Británií o rybolovu. Stalo se to z iniciativy prezidenta Vladimira Putina.
Ruská státní duma přijala z iniciativy prezidenta Putina zákon, kterým Rusko odstupuje od dohody s Británií o rybolovu z roku 1956. V praxi to znamená, že britští rybáři nesmějí lovit v ruské zóně Barentsova moře, podél pobřeží poloostrova Kola, podél pevniny východně od mysu Kanin Nos a podél pobřeží ostrova Kolgujev.
Jen v roce 2023 ulovili britští rybáři v Barentsově moři 566 tisíc tun ryb.
Ti Rusové jsou neskuteční! Co si to dovolují využívat tradiční západní zbraně ve svůj prospěch?
Za poslední dva roky bylo na Ruskou federaci uvaleno 15 628 různých sankcí:
Ekvádor odvolal slib, že dodá Ukrajině prostřednictvím Spojených států zbraně sovětské výroby. Nabídku stáhl v pondělí poté, co příslib vyvolal reakci Moskvy a zákaz dovozu ekvádorských banánů do Ruska.
„Ekvádor nepošle žádný válečný materiál do země zapojené do mezinárodního ozbrojeného konfliktu,“ sdělila ekvádorská ministryně zahraničí Gabriela Sommerfeldová.
Ekvádorský prezident Daniel Noboa v lednu oznámil dohodu s USA. V jejím rámci měla jihoamerická země poslat své staré zbraně do USA a výměnou za ně dostat ty americké. Zbraně sovětské výroby z Ekvádoru by putovaly na Ukrajinu.
Ruská diplomacie na začátku února kritizovala ekvádorské rozhodnutí a zakázala dovoz ekvádorských banánů kvůli údajnému nálezu nebezpečného hmyzu. Rusko je přitom druhou největší exportní destinací pro ekvádorské banány. Na ruský trh mířilo 21% ekvádorského vývozu banánů.
Ruská strana komentovala ekvádorské rozhodnutí slovy „vítězství kapitalismu nad ideologií“.
Ukrajina, která dva roky odolává ruskému útoku, prohrává. Jiný termín podle bezpečnostního experta a bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Andora Šándora použít nelze.
Samozřejmě, že lze. Copak USA se spojenci někdy v posledním půlstoletí prohráli nějakou válku? Vietnam? Libye? Irák? Afganistán? Sýrie? To přece nebyly žádné prohry, jen vítězné přehodnocení geopolitických cílů…
Americký prezident Biden mne vrátil do chvil mládí. Prohlásil totiž o Putinovi, že je to „zkurvysyn“, čímž mi připomněl bývalého, tehdy již značně sešlého ministra školství Zdeňka Nejedlého, který v jednom ze svých projevů nazval třaslavým hlasem německého kancléře Adenauera „senilním starcem v Bonnu“.
Buďte první kdo přidá komentář