Ladikovy glosy (13.06.2024)
Sdílet článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

13. červen v dějinách:

  • V roce 1909 se narodil Vladimír Neff, český spisovatel, překladatel a scénárista: „Pravda je to co říkají bohatí a mocní.“

  • V roce 1958 podepsaly Polsko a Československo smlouvu o úpravě hranic, která měla s konečnou platností dořešit jejich pohraniční spory. Pro optimisty bych snad jen dodal, že žádná “konečná” smlouva nemá konečnou platnost, obzvláště ta o společných hranicích…

 

iDnes: Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila svou poslední návštěvu Česka jako hlava státu. Na Pražském hradě jí spolu s partnerem přijal prezident Petr Pavel s manželkou. V poledne pak Pavel Čaputové předá Řád Bílého lva občanské skupiny I. třídy za přínos k rozvoji česko-slovenských vztahů.

Hlas lidu: Marketingová loutka k marketingové loutce. Aneb, jak totálně degradovat nejvyšší česká vyznamenání. Přemýšlím, co konkrétního pozitivního udělala… je hezká, milá, mluví slušně- nic, co by ve funkci nezvládla AI.

 

Markéta Kutilová: Vzkaz od Lenky Klicperové:

Tak nám asi začíná hybridní válka. Během včerejší noci mi společnost Meta zrušila můj ověřený účet na moje jméno. Během přihlašování se na síť mi někdo ukradl heslo. Následně připojil k mému účtu nový instagramový účet nguyenhaianh8981. To muselo být Metě hned jasný, že to jsem já:-) Na účtu byl nevhodný obsah (jaký nevím, nikdy jsem ten účet neviděla). Do rána jsem měla účet deaktivovaný a nemám žádnou možnost kontaktovat Metu a žádat spravedlnost. Asi tuším, odkud vítr vane. Tohle je perfektní způsob, jak nám otravovat život, komplikovat práci… Nemusí nám padat rovnou rakety na hlavu. Už bylo spousta útoků před tím, neustále nám chodila nějaká oznámení, omezování účtu pro údajný nevhodný obsah. Přes noc zkrátka Meta účet bez milosti deaktivovala a mých více než 15 let budování kontaktů, sítě čtenářů a podporovatelů, je v háji.

 

Petr Hampl: Ještě před pěti lety měly německé vyšší třídy pocit, že jich se migrační problémy hned tak nedotknou. Samozřejmě jim to přinášelo nějaká omezení, ale vypadalo to, že když zůstanou ve svých luxusních čtvrtích a izolovaných kancelářských budovách, mají před sebou ještě desítky let pohodlného života. A pak se uvidí. Nebyl žádný důvod riskovat kariéru kvůli tomu, že se člověk staví na odpor migračním fanatikům. A skutečně. Když člověk prošel historická centra některých měst zejména v západní části země, na žádné migrační problémy nenarazil. Teď ale Němci z vyšších tříd zjišťují, že to dorazilo i k nim a žádné se žádné desítky let pohodlného života konat nebudou. Vědí to všichni, píše se o tom v běžném tisku (i u nás na Novinkách) a všichni se s tím smiřují. Už je pozdě. Už se to nedá zastavit. Nejen kvůli migrantům, ale i kvůli tomu, že příliš mnoho příslušníků většinové populace spojilo své kariéry s postupující islamizací a etnickou výměnou.

 

Praha: Základní škola Rakovského v Modřanech se potýká s velmi nebezpečným jevem. Jeden z žáků, původem cizinec z Blízkého východu, soustavně a dlouhodobě vyhrožuje spolužačce. „Kromě toho, že ji uráží nejhoršími nadávkami, hrozí i fyzickým násilí. Už to trvá více než šest měsíců,“ řekl redakci serveru PrahaIN.cz dědeček šikanované dívky. Z veselé dívky, jedničkářky, se stala psychicky zlomená bytost, která opakovaně odmítla jít do školy.

 

Zbyněk Passer o ODS a rozhodnutí ponechat si Pavla Novotného ve straně: “Jste prase a hovado. Živíte se vrtáním se v lidském neštěstí. Záměrně štvete své oběti na okraj sebevraždy, někdy i za něj. Urážíte, vyhrožujete, zneužíváte média, i když jste politik. Vyzýváte jako politik vládní strany k vraždám žen a dětí. Veřejně označíte těžce nemocnou mladou ženu za prakticky mrtvou. Z hlediska ODS jde o drobnost, řešíme teď podstatnější věci. Třeba, jestli Filip Turek má blbý fusekle, fóry a názory. Vše, co jste o ODS potřebovali vědět a báli jste se zeptat. Není zač.”

 

Honza Paluska: 1. Woke levičáci dostali u nás řádně na prdel. Levice v čele s bolšanem Májíčkem epesních 0,07%, Zelení 1,55% a Piráti, kteří si mysleli na 3 mandáty a dvojciferný výsledek maj 6,2% a mandát jen jeden. Nejlepší byl jejich volební lídr Kolaja, který před vyhlášením výsledků voleb říkal, že “nebude ani moc slavit, protože zítra odlétá rovnou do Bruselu”. Tak to asi, aby sis zas rozbalil, rudý bratře. Že vysmahl soudruh Peksa je pro mě osobně natolik dobrá zpráva, že jsem ještě večer musel bouchnout bubliny. Očividně to levičácký sektářství, který momentálně ovládá debaty na Twitteru a západní univerzity, u nás nikdo nechce. Tak dobrou noc soudruzi, nebudete nám chybět.

2. STAN, který očekával přes 20% má nakonec 8,7%. Jejich přední kandidátka, jakkoliv vyzdvihovaná médii, se nakonec ukázala jako skutečně “kvalitně blbá” a každým svým rozhovorem potápěla preference STANu. Ten závěrečný nálet na Filipa Turka už byla čirá zoufalost a jen mě utvrdila v tom, že Vít Rakušan má tak maximálně psí voči, ale politickýho kumštu ani za mák. Podle mě po příštích parlamentních volbách o těhle zoufalcích už neuslyšíme.

3. Když už jsme u toho Filipa Turka, tak klobouk dolů před ním. Poctivě odmakaná kampaň, maximálně využitý sociální sítě a vybudování silnýho voličského jádra. Přes 10% ve spojení se Šlachtou je fantastickej výsledek a 152.000 preferenčních hlasů je na malou, mimoparlamentní stranu úplnej vesmír. Ten člověk má očividnej talent a pokud se ho ujme někdo šikovnej, ještě o něm uslyšíme. Já jsem ho sledoval už pár měsíců před volbami a věděl jsem, že uspěje, ale že až takhle, to bych fakt nečekal. Ta linka s nacismem byla samozřejmě nepříjemná, ale naštěstí pro něj taky mimořádně debilní. Pokud měl někdo pocit, že voliče, který chce volit protestně, odradí v zamýšlené volbě skřeky na FB typu “Kdo jinému Hitler, sám do ní Hitler”, tak by měl vrátit občanku, nebo si vzít prášek proti hysterii.

4. Koalice SPOLU by vydala na samostatnej článek. Jako výsledek to není úplně tragickej, ale rozhodně není (snad kromě Prahy) co slavit. Ta koalice nedávala v Evropských volbách žádný smysl (kromě zachování dynamiky pro příští parlamentní volby), což nakonec volič “ocenil”. Dát na jednu kandidátku Vondru s Niedermayerem se ukázalo jako chyba. ODS tím nejen oslabila (a naopak pomohla politicky mrtvé TOPce), ale ještě v rámci kompromisů vytvořila právě Turka. Pozice, které měla přirozeně hájit ona, přenechala Motoristům. Gratulki! Nic na tom pochopitelně nemohly změnit ani úderná hesla o hrozbě z východu. Východ je daleko, Pán Bůh vysoko, ale vlastní peněženka, do které se vkrádá gryndyl, je holt na dosah ruky. Bez témat to, moje milovaná ODSko, prostě nepůjde.

5. ANO se z voleb nakonec, i přes nezajímavej program, fakt že za nesmysly, proti kterým v kampani brojilo může právě ANO a volební lídryni s charismatem hadru na podlahu, podařilo udělat takové malé referendum o vládě a uspět. Dlužno dodat, že jim k tomu dost přispělo samotné SPOLU. Holt jako pravicová koalice zvyšovat daně, nesnižovat byrokracii, omezovat podnikání, přitvrzovat pracovní právo, nebo nechat bobtnat dotační byznys a čekat, že se to na výsledcích voleb neodrazí, to chce hodně velkou dávku selektivní slepoty. Babiš svým voličům rozumí a stará se o ně (byť za dost děsivou cenu). SPOLU (a hlavně ODS) je hodilo přes palubu a ještě se jim u toho směje do obličeje. Kdo chce kam…

6. Konečná mě sice sere, ale dlužno dodat, že alespoň pochopila, co tradiční volič levice chce a kampaň si poctivě vybojovala. Upřímně, co se hlasování týče, je to menší zlo než Piráti nebo Niedermayer.

7. Přes utěšování mluvících hlav, že se s hlavním proudem v Evropě nic neděje, je jasný, že děje. Na zelenou nebo migrační politiku, což byly dvě dominující témata těhle voleb, bude mít mnohem větší vliv to, co se stane ve Francii a Německu, než to, jak si po volbách budou stát ty které frakce v EU. A že si jak Francie tak Německo zažily pořádný otřes. Dýchánek končí, soudruzi, byť se teď ještě plácáte po stehnech, že se nic neděje 🖕🏻

Suma sumárum, nejsem nadšenej, ale rozhodně nejsem smutnej.

 

ProtiProud: Blíží se léto, po chladném jaru se zřejmě dočkáme (podle mého „vánočního kalendáře“ i Medardovy kápě) krásného počasí – a to vše je základní předpoklad pro oslabení pozornosti i nepodvolené části veřejnosti. Té zmanipulované budou stačit „výklady“ ČT, ČRo a dalších s nimi spojených sorosovských médií (oficiálně v rukách jiných miliardářů). Už si nejednou v praxi otestovali, že v klíčovém středoevropském prostoru jsme patrně nejsnadněji ovladatelnou zemí. U nás není příliš těžké „vysvětlit sklopeným hlavám“, že bílá je černá, den je noc a organizovaný zločin – slouží-li záměrům bruselské vládní mafie – pouhé nedopatření. V Polsku musejí o moc přece jen stále ještě bojovat (jednou tak, podruhé naopak). Slovensko se probudilo z majdanovské noční můry a atentát na Roberta Fica zásahem Prozřetelnosti (nic jiného to nemohlo být) se nakonec plně nezdařil. Fico je sice prostřílený jako řešeto, ale žije – a již začíná i pracovat. A na Bratislavském hradě končí americká loutka v křesle prezidenta. Podle všech známek se probouzí i Rakousko, kde (stejně jako v ještě daleko důležitějším Německu) už provokace tajných služeb a skandalizace národovecké opozice přestávají zabírat. O Maďarsku netřeba mluvit.

 

Iz.ru se chlubí: Ruská armáda aktivně pracuje na plnění cílů Oděské oblasti. V oblasti Zatoka zničila ruská raketa Iskander-M 11 důstojníků NATO z České republiky a Británie, píše kanál Win/Win Telegram. Uvádí se, že střela zasáhla dočasné ubytovací středisko pro západní vojenské specialisty. Byli vysláni do Oděské oblasti, aby podporovali ženijní jednotky a organizovali logistické aktivity v Chersonské a Nikolajevské oblasti. Britové dorazili na rotaci raket v Mirgorodu. Dva vyšší důstojníci měli upřesňovat letové mise střelám Storm Shadow a Scalp. Naši zasáhli budovu v přístavu v Oděse poblíž loděnice na opravu lodí. Právě probíhalo představování nově příchozích důstojníků,

 

USA: V Americe probíhá regulérní revoluční převrat. Momentálně prakticky všechna konzervativní média jsou žalovaná za “šíření dezinformací o volbách”, prohrávají a to tak, že stovky milionů dolarů a část z nich se kvůli tomu pokládá. Fox, Epoch, Newsmax, OAN, Gateway Pundit, Infowars… Všichni mají obří problém. Prostě příprava na nadcházející volby a umlčení nepřátel předem. Do toho teďka Steve Bannon jde do vězení za to, že pohrdal senátní vyšetřovací komisí. Nikdy nikdo za to do vězení nešel. Trumpa podle Bannona odsoudí taky. V zásadě kohokoliv, kdo je proti nim a má moc vyšetřují a dávají jim absurdní sumy za nesmyslné obvinění. Rudy Giuliani je v bankrotu.

 
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*