Glosa MM: Aktivistický Pavel
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Petr Pavel, ač ještě do 8. března není českým prezidentem, se již aktivisticky pouští do vládnutí.
Včera se sešel s ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalem Koudelkou. Pavel o tom informoval v pondělí večer na svém twitterovém účtu. Znamená to, že dostává – zatím jako řadový občan – nějaká privilegované informace? Co na to policie a Ústavní soud?
Ale musím říci, že mne také potěšil, neboť slíbil drakonicky snížit zbytné výdaje státu a daně. Vždyť jak jinak si lze vysvětlit jeho větu, že odborníci by měli připravit takový systém, který by dostatečně naplnil státní pokladnu a nezatěžoval ekonomiku a občany?
Také mne potěšil, že si stále pamatuje staré zupácké „voják se neptá, voják plní rozkazy“ a ihned volal prezidentce Tchai -wanu. Ale možná se mýlím. Tchai – wan je totiž největším výrobcem čipů, kvůli jejichž nedostatku omezí Škoda Auto výrobu, takže určitě zařídil, že ihned dodá nějaké navíc. Uvidíme…

Sazka, Fortuna a další sázkové kanceláře by mohly vypsat kurzy sázek, jak dlouho vydrží voličům „Pavlův slintací reflex“…

Podíváte-li se na zahájení mistrovství Ewropy v krasobruslení ve Finsku a na transgenderovou bruslařku/bruslaře, neříkejte mi, že si též nemyslíte, že euroatlantická civilizace spěje k zániku ještě rychleji, než jsme si mysleli…

Karel Kříž:
Pokud si někdo takto představoval budoucnost České republiky 33 let po „revoluci“, musí to být blázen. Pokud si někdo myslí, že to je lepší než svoboda jednotlivce a volný trh klasického kapitalismu otců zakladatelů USA, je to idiot. Pokud si někdo myslí, že se takto naše společnost bude posunovat dopředu a prosperovat, je to šílenec.

Čtenář glos K. V. mi napsal:
Jedno se nedá té nyní vládnoucí a jediné správné demokracii upřít. Dokázali dokonale zblbnout a “přesvědčit” zejména mladou generaci, že oni jsou ta jediná správná cesta a oni jsou ti jediní vyvolení a oni jsou ta “budoucnost” tohoto národa, světa atd.
Vytvořit teorii nepřítele a zla, a proti tomu jediné dobro, pravdu a řád a poslušnost.
Kde jsem to už jenom slyšel nebo četl? Že by třicátá léta a nástup německých vyvolených?

Čtenář glos T. M. M.:
Plány Pavla okamžitě co nejvíce rozzuřit Čínu (oznámené jednání s Tchai-wanem) a Rusko (oznámená návštěva na Ukrajině) ukazují, že nijak neodkládá plnit rozkazy amerických páníčků bez ohledu na zájmy našich občanů. Může mi někdo odpovědět, kde se v tom skrývá zájem naší země?

Čtenář glos D. B. doplnil má včerejší „blahopřání“:
“Blahopřeji. Blahopřeji a závidím. Závidím, s jakou grácií, lehkostí a úsměvem jste si se všemi oběťmi komunistické zvůle vytřeli prdel!”

Čeština je jazyk vtipný:
Dostal jsem mail od Jiřího Bíliny, ve kterém jsem byl otitulován „ty kryptokomunistický vřede na zadnici Vasila Bil´aka“, což mne potěšilo a poděkoval jsem mu za námět ke glose…doufám jen, že nevolil generála Pavla, který chce usmířit naši společnost. Smajlík.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Že je Pavel jenom poslušná loutka současného režimu (s hlavním loutkovodičem Kolářem) potvrzuje i dnešní audience kmotříčka Rakušana v Hrzánském paláci (občan Pavel alias Pávek dostal od občana Fialy svůj palác!). V porovnání s ohrožením svobody slova a demokracie v naší zemi je pak travesty show na ledě konaná v Finsku už jen taková třešnička na progresivistickém dortu. Občan Bílina je známá figurka diskuzí na iDnes. Dříve, v normálních svobodných dobách, tam míval postavení šikanovaného provokatéra. Dnes, kdy tam diskuze i za pomoci jejich cenzurního oddělení ovládli prorežimní beznázoroví hejkalové, si tam užívá “zaslouženou” slávu.

  2. Tak ze je svet jedno velke divadlo a kazdy z nas v nem herec je celkem jasne kazdemu.Takze ti nasi politicti herci zapadaji do kolektivu lidí.Dulezite je aby se hraly komedie pro rozveselení a ne horrory pro oběšení.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*