Glosa MM: Česká vláda si vezme obří půjčku od EU na odstřižení od Putinových paliv
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Česká vláda si vezme obří půjčku od EU na odstřižení od Putinových paliv.
Tolik titulek. A nyní kontrolní otázka: ty desítky miliard zaplatí členové vlády nebo občané při každodenních nákupech, platbách a placení daní? Občané, kteří ve válce s Ruskem nikdy být nechtěli a nechtějí?
Co na to říkají voliči současné vlády? Hýkají radostí, jak to tomu Putinovi nandáváme? A ani ve skrytu duše nemají pochybnosti, že by vše mohlo dopadnout jinak, než je jim každodenně vtloukáno do hlav?

Nějak nerozumím tomu, proč prezident Pavel sfáral do dolu, v němž je již ukončená těžba. Chtěl tím snad naznačit, že se ostře staví proti snahám EU zakázat spalování uhlí? Nebo šlo jen o prázdné gesto pro fotografy a ovčany?

Ministerstva, úřady a jejich příspěvkové organizace letos zaměstnávají 499 056 lidí, což je o 10 177 víc než loni.
Máme holt takový malý, ale výkonný státní aparát a ta digitalizace tomu také silně napomáhá…

Quincy Institut for Responsible Statecraft:
Naši vrcholní představitelé kážou zbytku světa o demokracii, zatímco si nevšímají jejího oslabování doma. Nejlepší věcí, kterou by USA mohly udělat pro podporu demokracie ve světě, by bylo zlepšení jejího uplatňování u sebe.

USA vyčlení 690 milionů dolarů na sponzorování nezávislých medií a provádění demokratických reforem v zahraničí.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. No to by bylo aby se té zločinecké bandě nepodařilo zlikvidovat ČR a to jednou pro vždy a to totálně. Pjótru fijalenkovi a jeho pětikolové bandě zločinců se musí podařit dostat na úroveň Ukradiny.

  2. Nenávist k Rusku a láska k Ukrajině (název “Ukradina” pobavil), to je mocenský pilíř současné vládní garnitury. Toho se budou držet i za cenu likvidace demokracie a ožebračování vlastních obyvatel. Doufám, že pokud dojde k odklonu západních elit od zhůvěřilé masivní podpory současného ukrajinského režimu, tato česká vládní nomenklatura půjde do pekel a ještě za své zlé činy bude souzena.

    • To co chce pětikolka podniknout, ji přijde velice draho, nebude to až tak dlouho trvat. Dolar, nechť se to někomu líbí nebo ne, z toho kopce nabírá na rychlosti, holt budou asi muset ti ” polibtici ” vlézt do Čínské zádele, oni to totiž jinak neumějí.

      • P.No a dolar pane?Pro něho Vas na cestě ušlapou tak davejte pozor.Snad se dožijete toho ze vas ušlapou někdy pro rubl.

    • T.Ale nikdo nikoho neoźebracuje ani nelikkviduje demokracii nebo svobodu projevu.Však vidite jak pěkne ji vyuzivate na propagandu pana valecnika a obhajobu jeho dobyvacne barbarske valky.Tak kdyby jste chvalil u neho NATO,tak by jste byl za chvili vyléčen z te demokraci.Tak si to tady u nas uzivejte(anebo od nich musíte?)

  3. pan prezident v “ mrtvém” již dole ? Proč? No aby neutrpěla jeho image , neposkvrněnost černí mouru, ale může říct, že navštívil i horníky v dole a neštítí se .

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*