Glosa MM: Inflaci nepohání ani tak ekonomické důvody jako spíše politická rozhodnutí
Sdílet článek:
Inflaci nepohání ani tak ekonomické důvody jako spíše politická rozhodnutí.
Tolik věta z jedné analýzy. Pokud ovšem politická rozhodnutí pohání inflaci, jsou to mizerná politická rozhodnutí a nejefektivnějším způsobem boje s inflací by bylo zbavit se politiků, kteří tato rozhodnutí učinili a činí, dodávám.

Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová má nekompromisně jasno:
Ve válce na Ukrajině jsou možné tři scénáře. Buď Rusko ovládne ještě o něco větší území, než jakým teď disponuje, nebo se Ukrajině podaří část území dobýt zpět. Nejpravděpodobnější je ale varianta, že se obě strany zaseknou na současných pozicích a průlomu už nedosáhne žádná z nich, jak tvrdí američtí vojenští analytici.

.

Každý, kdo zastává názor, že USA a NATO chtějí bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince, bývá ihned označen za „ruského švába“, „zrádce placeného Moskvou“, „toužícího po medaili od Putina“, a to s odůvodněním, že papouškuje Putinova slova.
Jak to ovšem doopravdy je?
V polovině března tohoto roku pronesl lékař, politik a americký kongresman Ron Paul následující slova: „Je to strašné. Jakoby Bidenova administrativa měla v úmyslu bojovat s Ruskem až do posledního Ukrajince. Jediným řešením pro USA je odejít.“
Jeho slova byla pak v různých souvislostech převzata dalšími novináři a komentátory, načež Putin 7. července 2022 prohlásil: „Už jsme mnohokrát slyšeli, že Západ chce s námi bojovat do posledního Ukrajince.“
Takže prosím, příště poctivě: „americký šváb“ apod.

Stephen Ndegwa, přednášející na United States International University – Africa:
Jednu nepříjemnou lekci Biden při své cestě na Střední východ dostane, totiž že svět se mění a USA coby supervelmoc se na Středním východě postupně stávají slábnoucí, neefektivní a zbytečné. Jejich spojenci v oblasti nehrají podle stejných not, protože si mnozí z nich uvědomují, že kdysi obávaná země v současnosti bojuje doslova o přežití doma.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Jsem zvědav, jak dlouho Americe, zasažené levičáckou ideologií, její prosperita vydrží. Ve střední Evropě ten propad za komunistů zas tak dlouho netrval. Mám pocit, že v USA i na té nejvyšší řídící úrovni personálně nerozhoduje odbornost, ale důležitá jsou jiná, ideologicky žádoucí kritéria. Důsledkem toho je dle mého názoru i současná evropská krize.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*