Facebook vás ochrání před nebezpečnými názory
Sdílet článek:

Facebook zjevně hlídá, abyste nebyli ovlivněni názory, které považuje za nebezpečné. V tomto měsíci dostali někteří konzervativní komentátoři v USA od Facebooku upozornění, že se mohli dostat do kontaktu s extremistickým obsahem.

O upozornění, které zobrazuje Facebook některým svým uživatelům, informovali dotčení uživatelé na různých sociálních sítích. Upozornění zobrazil Facebook i některým členům Kongresu za Republikánskou stranu. Facebook zobrazuje minimálně dvě upozornění. V prvním varuje uživatele, že se mohl dostat do kontaktu se závadným obsahem, a ve druhém uživatele vyzývá, aby si všímali, co dělají jejich známí a přátelé.

V upozorněních se doslova píše:

„Mohli jste se nedávno dostat do kontaktu se škodlivým extremistickým obsahem.

Násilné skupiny se snaží manipulovat s vaším hněvem a zklamáním. Můžete okamžitě něco udělat, abyste ochránili sebe a ostatní. Řekněte si o podporu od expertů. Všímejte si signálů, porozumějte nebezpečí extremismu a poslechněte si lidi, kteří unikli z dosahu násilných skupin.”

„Máte obavy, že se někdo, koho znáte, stává extremistou?

Máme zájem na prevenci extremismu na Facebooku. Ostatní ve vaší situaci dostali důvěrnou podporu. Poslechněte si rady od lidí, kteří unikli z dosahu násilných skupin.”

Kapitola 1: „Říkají tomu myšlenkový zločin. Myšlenkový zločin není věc, kterou lze skrývat donekonečna. Můžete jim unikat na chvíli, i na pár let, ale dříve nebo později vás dostanou. A pak pocítil, že když chce uchovat tajemství, musí ho skrýt i sám před sebou.”1

George Orwell: 1984
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*