Glosa MM: Soudruhu Gotte, vy u nás v NSR koncertovat nebudete!
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Ne, soudružko Kratochvílová, vy na závody k nám do Mnichova nepojedete! Prostě vás sem nepustíme. Nikdy jste se nedistancovala od represivního komunistického režimu v Československu a naopak jste jej svými sportovními úspěchy podporovala a nadále podporujete, čímž zároveň podporujete všechny násilnické režimy, které vznikly podvratnou činností sovětského bloku, takže jste spoluodpovědná za jejich oběti! Že jste se ničím neprovinila? Ale to se mýlíte! Jste přece Češka!
Ne, soudruhu Gotte, vy jste se snad zbláznil! Koncerty u nás, v Americe či v Západním Německu? Nejprve se zřekněte komunistického vedení vašeho státu, vraťte všechna vyznamenání z krvavých rukou jeho představitelů, a pak o tom můžeme začít jednat. Ale moc si od toho neslibujte, vždyť jste Čech!

Čtenářka glos B. H. mi napsala:
Reaguji na Vaši úterní glosu, na Váš odstavec týkající se zákazu vstupu do naší země ruským tenistkám.
O víkendu minulý týden proběhly v Praze jezdecké skokové závody (parkurové závody), kdy se mimo jiné bojovalo o postup na OH v Paříži. Velmi mě překvapila účast mladých ukrajinských jezdců, evidentně zdravých. Navíc startovali s koňmi, jejichž cena se pohybuje od 10 milionů korun nahoru (klisna od Anny Kellnerové stála 250 milionů Kč), a těchto drahých koní musí mít každý jednotlivec několik, aby se dostal mezi jezdeckou špičku. Nabízí se několik otázek – proč jezdci nejdou na frontu, proč neprodají své koně a za ně se nekoupí vojenská technika…odpověď samozřejmě známe.

V Kyjevě se začíná mluvit o plánu B, kdo by měl vládnout, kdyby Rusové zabili Zelenského.
Podivuhodné, protože to mohli Rusové udělat už nesčíslněkrát, takže to spíš vypadá, že se jej chtějí zbavit „pod falešnou vlajkou“ jeho dosavadní loutkovodiči.

Ursula von der Leyenová:
„EU a Niger sdílejí hluboké vazby vyvíjené po desetiletí. Nepřijatelný útok na demokraticky zvolenou vládu tyto vazby ohrožuje.“
Inu, Niger je sedmým největším producentem uranu, proto ta starost o tamní „demokracii“…

A máme tady další důkazy, že na Ukrajině jde jen a jedině o proxy válku USA a jeho západních spojenců s Ruskem, aby zůstala zachovaná současná hegemonistická nadvláda USA.
Ukrajina obdržela od Spojených států novou dotaci ve výši 1,25 miliardy dolarů na úhradu výdajů státního rozpočtu, včetně mezd státních zaměstnanců a sociálních dávek, uvedlo v pondělí ukrajinské ministerstvo financí.
Bývalý americký ministr obrany Chuck Hagel prohlásil, že nastal čas zbavit se přešlapování na místě a podpořit Ukrajinu mnohem víc.
„Pokud Západ zeslabí svoji podporu Ukrajině, Rusko bude schopné zcela změnit světový pořádek.“

Spojené státy zkrátily platnost bezvízového systému ESTA pro vstup do země pro držitele maďarských pasů ze dvou na jeden rok. ESTA mohou držitelé maďarských pasů využít jen jednorázově.
Víte proč?
Maďaři začali ve zkráceném procesu vydávat maďarské pasy příslušníkům maďarské menšiny „ve státech sousedících s Maďarskem“.
Takže trest za to, že se Maďarům na Ukrajině nechce bojovat za americké zájmy…

The Wall Street Journal s odvoláním na diplomatické zdroje informoval o tom, že 5. a 6. srpna se v saúdskoarabské Džiddě uskuteční jednání mezi zástupci až 30 západních zemí a zástupci klíčových rozvojových zemí (mj. Indie a Brazílie) ohledně míru na Ukrajině, pochopitelně bez účasti Ruska.
Cílem Spojených států je získat rozsáhlou mezinárodní podporu pro mírové řešení ukrajinského konfliktu, přičemž podmínky tohoto míru by si měla stanovit sama Ukrajina.
Pokud tomu správně rozumím, mělo by Rusko přistoupit na to, aby bez toho, že USA a Západ budou nadále podporovat penězi svých daňových poplatníků Ukrajinu, souhlasilo s podmínkami poraženého státu.
Což se samozřejmě nestane, takže jde jen o pokus dotlačit Indii, Brazílii a další dosud protirusky neangažované státy k odsouzení Ruska.

Petr Robejšek:
Úspěšné společnosti si samy vytvářejí příčiny svého rozpadu, zániku nebo alespoň ohrožení tím, že připravují obyčejné lidi o něco tak přirozeného, co dnes s politováním konstatuji, chybí většině našeho národa, a sice podezřívavost vůči vrchnosti, kritičnost vůči tomu, co mi někdo říká, principiální nedůvěra vůči tomu, s čím se na mě někdo obrací. Vždy se musí počítat s tím, že když mi někdo něco říká, tak proto, že ode mě něco chce, a to není nutně to, co chci já. Lidi konzumují všechno včetně zpráv, včetně politiky, neptají se, zajímá je pouze, jak jednoduše a zábavně strávit den,“

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*