Slepice? Žádný slepice, prasata to jsou
Sdílet článek:

Evropská komise by ráda, aby každý chovatel kuru domácího zaskočil na úřadovnu a znuděnému byrokratovi nahlásil počet chovaných ptáků, vyplnil u té příležitosti nějaké pěkné lejstro, podepsal se, uvedl své identifikační číslo (čti rodné číslo) a spokojeně odešel. No není to báječné? Ale to není vůbec všechno. Jsou tu i jiní.

V roce 2011 zažádala trojice mužů o dotace. Prý budou zkoumat nanotechnologie a dodávat lidstvu skrze ně krásnou budoucnost. A vyškemrali z unie i ze státu 133 milionů korun. Já vím, takové drobné, to nestojí ani za řeč. No, nestojí. Od roku 2011 si za to pánové nakupovali běžné zboží, koupili si domy, byty, a osm tisíc mašinek. Takových těch vláčků, co dělají před rozzářenýma dětskýma očima hů a hů a jezdí po kolejích do kruhu. A letos na ně policie uhodila. Uhodila na ně po mnohaletém pátrání? Ale ani ne. Třem nenasytům došly peníze, tak si zažádali o další. A to už bylo divné i rozhazovačným byrokratům.

„Podle dosavadních závěrů trestního řízení měl hlavní pachatel předstírat realizaci složitých vědeckých projektů v oboru nanotechnologie. V dotačním řízení měl předkládat fiktivní podklady, například smyšlené objednávky, faktury či smlouvy, které měl opatřovat padělanými podpisy a razítky,“ informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Vykuk chycen po jedenácti letech, kdy si užíval peníze z kapes daňových poplatníků, které mu dal byrokrat, aniž vůbec tušil, na co jdou a proč je vydává, aniž by si činnost vykuka zkontroloval, a nechal ho tak jedno desetiletí žít si jako rentiér. A do toho tentýž byrokrat bude brzy požadovat, aby každý chovatel kura domácího zaskočil na úřadovnu a vykázal svou zlotřilou činnost chovatele. Proč? Protože ptačí chřipka? Ne, ne, prosím, dosud nás nevyhladila, nezničila náš svět, a i kdyby, tak Pfizer má jistě v zásobě vakcínu, kterou si za stovky miliard můžeme koupit, a zachránit se tak před strašlivými třemi dny v posteli s čajem.

A co nějaké babičky na vesnici? Nejzářivější premiér Fiala jim s inflací sebral možnost vajíčka si koupit, tak ty, které ještě žijí trochu v souladu s přírodou a chovají doma hejno slepic, tak ty uregistrujeme k smrti? A co daně? Babička si na úkor Green Dealu chová svoje slepice? No to abychom jí napařili uhlíkovou daň. Víte, kolik taková slepice za rok vyprdí metanu? Nevíte? Já také ne. Nemám potuchy. Ale nějakou pěknou tabulku na to nějaký vejlupek z unijní ouřadovny sesmolí. A pak, babičko, plať. Za jednu slepici 10 korun měsíčně. Nebo budou daně za vajíčka, protože když si vajíčka jeden s pomocí slepic generuje doma sám, tak vyloženě okrádá státní kasu? Povinný přeprodej jako s elektřinou? Prodá vajíčko do Němec za dvě koruny a za deset si ho koupí zpátky? A ještě poděkovat, bezzemku, poděkovat, to nemáš vychování?

A tak ano, pokud nařízení registrovat každou slepici projde, pojďme spolu zahltit byrokrata. Pojďme zahltit jejich úřadovny naprostým chaosem. Registrujme se všichni, kompletně, i s novorozeňaty. Registrujme kachničky do vany, slepičky vymalované na talířích, kohoutky u van a umyvadel, registrujme si knihy Pavla Kohouta, Rudolfa Kohoutka, knihy Báry Nesvadbové (ježto je to pěkná slepice). Víte kolik je Slepičků spisovatelů? No to byste koukali. Pavel Slepička mladší i starší. Ale i Jan, Alois a Zdeněk Slepičkovi. Šup byrokratovi pod čenich. Nemáte doma žádného autora s kuřím jménem? Nevadí, zahlcovat se dá i fiktivními kury. Nahlaste, že máte doma slepici. Třeba i v garsonce v osmém patře paneláku. Vzpomeňme na Fuksova Theodora Mundstocka, také měl doma slepici. Hladovou. A kdyby přišel úředník na kontrolu… a on nepřijde, na to je moc lepší a nad obyčejným člověkem, tak nahlásit, že se kur zatoulal. Zahltit, přehltit, jako mírumilovná forma odporu k šťourání se lidem v soukromí, do kterého ouřadovi nic není. Naprosto nic.

Deset let se tři podaření vykukové živili na úkor daňových poplatníků. Vymýšleli ptákoviny a ptákoviny si také kupovali. Ouřadům pod nosem, s jejich svolením, souhlasem, za peníze daňových poplatníků, a hlavně bez kontroly. Deset let prázdnin. A ouřada chce vědět, kolik kdo má slepic. Neuvěřitelné množství, milý ouřado, neuvěřitelné množství. A budu svůj chov registrovat den co den. Nahlašovat, že slepice Bětka se zatoulala. A kohoutek od vany kape, a Pavel Kohout je dočten.

Politici mají být správci, zodpovědní hospodáři, rozhodně si nemají hrát na dozorce. Ale jak se zdá, správci to jsou špatní, viz tři vykukové, dozorci jsou to ovšem zkušení, viz snaha registrovat už i ty slepice.

Štěpán Cháb, Krajské listy

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Místo zahlcení ouřady který,byť je otravný,pouze plní zadání shora, bude lepší soustředit se nahoru. Odkud se ty píčoviny berou.Tam miřte. Přeneseně i doslova. Hlavně se trefte. Škoda každé rány pánubohu do oken. Teď naposledy se do nějakýho mírumilovnýho negra v kukle,se zbraní a na útěku,vešlo 60 ks. Tak do našich ,,elit” se musí vejít taky. Tedy bude-li zájem. Jinak je to plýtvání. Stačí jedna mezi dvě. A je to. Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna “

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*