Glosa MM: Šetříme, kde se dá!
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Šetříme, kde se dá!
Česko muselo zničit třetinu nakoupených vakcín za téměř pět miliard (Seznam Zprávy 27. 9. 2023). Dodávám: Převzetí absurdně předimenzované objednávky, když česká vláda nebo ministerstvo zdravotnictví nebyly stranou kontraktu, je dech beroucí lokajství.
Ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením lidovce Mariana Jurečky zaplatí vysokým úředníkům lekce, aby jejich prezentace měly „ostrý obraz a dobrý zvuk“. Za bezmála dvě stě tisíc korun se nejvyšší vedení ministerstva proškolí v kurzu nazvaném „Dejte říz svým prezentacím“.
Národní institut pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik (SYRI), který vznikl loni v době covidu, má získat od státu skrze Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR 563 milionů korun pro cca 150 pracovníků. Věnuje se mimo jiné válce na Ukrajině, klimatické změně, genderovým tématům a „boji proti populismu“.
Vláda ve středu schválila pořízení 24 letounů F-35 za cenu 106 miliard korun, dalších 44 miliard bude stát příprava na jejich provoz. Podle premiéra Fialy bude nákup financován z rozpočtu ministerstva obrany.
Což je ovšem jen zástěrka. Ta zcela zbytečná drahá letadla a jejich provoz zaplatíme do posledního šroubku ze svých kapes, aneb kupujeme věci, které nepotřebujeme za peníze, které nemáme.

Prezident Miloš Zeman:
„Když se dívám na českou politickou scénu, tak mám pocit, že sleduji divadelní hru, kterou napsal idiot a kterou režíruje kretén.“

Jiří Weigl, Institut Václava Klause, k nadcházejícímu výročí Mnichova:
Velmoci nemají přátele, ale pouze své zájmy. Výlučně na ně spoléhat se zajištěním své státní existence a bezpečnosti se nevyplácí. V Mnichově nás spojenecké velmoci hodily bez výčitek přes palubu, když měly pocit, že je to v jejich zájmu. A udělají to vždycky, pokud k tomu budou mít silný důvod, bez ohledu na přátelství, mezinárodní právo, demokracii a bohužel i spojenecké závazky.

Šéf NATO Stoltenbergpodle agentury Reuters prohlásil v Kyjevě, že Ukrajinci bojující za svobodu a své rodiny postupně získávají půdu pod nohama, zatímco ruské jednotky bojují za „imperiální bludy“ Moskvy a ustupují.
Bohužel zapomněl dodat, kolik Ukrajinců postupně získává hlínu nad sebou za jiné imperiální bludy.

Petr Bystroň v Bundestagu:
Určitě si poslechněte!

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*