Glosa MM: Proč žádná slibovaná velká jarní ukrajinská protiofenzíva nebude?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Kdo a proč nechal „uniknout“ tajné zprávy Pentagonu kolující nyní na sociálních sítích, by mohla naznačovat zpráva CNN, znějící: Ukrajina změnila své vojenské plány kvůli úniku dokumentů z Pentagonu.
Jinak řečeno: pomáháme Zelenskému s odůvodněním, proč žádná slibovaná velká jarní ukrajinská protiofenzíva nebude.

Maďarsko prodloužilo dohodu s Ruskem o dodatečných dodávkách plynu a dohodlo se na preferenčním platebním režimu, prohlásil maďarský ministerský předseda Péter Szijjárto po moskevském jednání s ruským vicepremiérem Novakem.
Dodávám:
Brusel by ho za to měl potrestat povinnou návštěvou Tchai – wanu a Kyjeva. To tak, jít špatným příkladem a starat se o vlastní obyvatele!

Jiří Weigl:
Kabinet, v němž nesedí jediný národohospodář, spokojeně schvaluje jeden nesmysl přicházející z Bruselu za druhým a nejraději se věnuje, bez ohledu na náklady, válčení na Ukrajině.“

Trigger warning neboli Varování:
Četba následujících řádků vás může stupiditou svého sdělení rozčílit a způsobit zdravotní problémy!
Trigger warning, tedy upozornění na potenciálně citlivý obsah, bylo na žádost studentů zavedeno na univerzitě Greenwich v roce 2021.
Studenti anglistiky jsou kupříkladu před čtením románu Brama Stokera „Dracula“ varováni, že se v něm objevují prvky nadpřirozena. Ti, kteří se bojí pavouků a hmyzu, jsou upozorněni, že se v románu objevují. V neposlední řadě jsou studenti upozorněni, že je dílo misogynní.
Za obzvlášť choulostivou je označena scéna, kdy Draculův služebník Renfield pojídá hmyz v sanatoriu, kde je zavřený. Scéna je označena jako týrání zvířat.

Petr Cingr, místopředseda představenstva Agrofertu:
Číňané ovládají námořní dopravu a klíčové přístavy. Z Číny dnes přeprava kontejneru do USA stojí 90 dolarů, z Evropy 900. To jsou věci, které bohužel evropský průmysl začínají potápět.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. A ta anglosaská jelita jistě před čtením detektivky raději prozradí, že vrah je zahradník. Bože jak hluboko jsme došli.

  2. A co takhle všude lepit leítka s nápisem – serious warning, Euro-Atlantic civilization…..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*