Novinky

„Plánuji kandidovat,“ řekl Biden v pondělí v Bílém domě
Sdílet článek:

Prezident Joe Biden v pondělí sdělil, že se hodlá ucházet o další funkční období v roce 2024, ale zatím není připraven učinit oficiální prohlášení.

Na každoroční akci Easter Egg Roll (kutálení velikonočních vajíček) v Bílém domě 10. dubna vedl Joe Biden rozhovor s moderátorem pořadu „TODAY Show“ Alem Rokerem.

Moderátor Bidena popíchl a zeptal se ho, zda se bude velikonočního kutálení vajíček účastnit i po roce 2024.

„Mám v plánu ještě nejméně tři nebo čtyři velikonoční kutálení. Možná pět? Možná šest?“ zažertoval Biden.

O chvíli později Biden Rokerovi řekl: „Mám v plánu kandidovat, Ale. Jen to ještě nejsme připraveni oznámit.“

O Bidenových plánech pro rok 2024 se spekuluje od konce prosince 2022.

I poté, co byly na začátku letošního roku oznámeny nálezy utajovaných dokumentův jeho domě v Delaware a washingtonské kanceláři, Biden nadále „trousil“ náznaky, že by mohl kandidovat.

Začátkem března deník The Washington Post informoval, že prezident získává na svou stranu tým vysoce postavených osobností Demokratické strany, potenciálních soupeřů, aby cestovali po celé zemi a propagovali jeho úspěchy během prvního funkčního období.

Na akci v Bílém domě 21. března a Biden opět naznačil úmysl kandidovat. Při předávání ceny Colsonu Whiteheadovi, dvojnásobnému držiteli Pulitzerovy ceny za beletrii, prezident poznamenal, že „sám tak trochu toužím po dalším“.

V současné době Biden a jeho administrativa cestují po zemi v rámci turné, které Bílý dům nazývá „Investing in America“ (Investice do Ameriky), v rámci které se propagují zákony prosazené během Bidenova funkčního období.

Ve svých 80 letech je Biden již tak nejstarším prezidentem v historii USA. Pokud bude v roce 2024 kandidovat a zvítězí, bude mu na konci druhého funkčního období 86 let.

Na svém únorovém zasedání Demokratický národní výbor jednomyslně přijal usnesení, v němž deklaruje „plnou a úplnou podporu“ pro druhé funkční období Bidena a viceprezidentky Kamaly Harrisové.

Do prezidentského klání v roce 2024 se nepřihlásil žádný demokrat, který by v současnosti zastával nějakou funkci.

Minulý týden podal za demokraty přihlášku synovec prezidenta Johna F. Kennedyho Robert F. Kennedy ml. a 4. března autorka knih a duchovní poradkyně Marianne Williamsonová.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Víte, jaké jsou podmínky pro toho, kdo chce být v USA prezidentem? Jsou tři:
    1. Musí být vyzrálý – 70+,
    2. Musí udržet meč a moč, aby mohl vyhrožovat světu,
    3. Nesmí být barvoslepý – musí poznat, jestli je zraněný nebo pos*raný.

  2. To všechno za něj rozhodnou jiní.On tam píchne jenom razítko za pomoci ruky druhého člověka.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*