Když je ilegální imigrant důležitější než občan vlastního státu




Sdílet článek:

G. SITAŘ

Média v USA obsáhle informují o kauze „občana z Marylandu”, který byl neprávem deportován americkou vládou do vězení pro těžké kriminálníky v Salvadoru. Skutečnost je o něco složitější. Podpora ilegálních imigrantů je přitom pro Demokratickou stranu tématem, které jí spolehlivě odhání voliče.

Stručná historie deportovaného „občana z Marylandu” a důkaz toho, kam až je progresivní levice ochotna zajít při obhajobě nekontrolované migrace. Zdroj informací v odkazu na konci článku.

MS-13

Onen „občan z Marylandu”, který byl v březnu deportován do Salvadoru, je ilegální imigrant jménem Abrego Garcia, který přišel do USA právě ze Salvadoru v roce 2012. Je členem kriminálního gangu MS-13, který nová americká vláda pro jeho nebezpečnost označila za teroristickou organizaci.

Před několika lety vydal americký imigrační soud příkaz k jeho deportaci. Následně byly u odvolacího soudu předloženy důkazy o tom, že Abrego Garcia je členem gangu MS-13, a soud na jejich základě potvrdil rozhodnutí nižšího soudu nařizující deportaci.

Deportace

Poté, co byl Abrego Garcia zadržen imigrační policií, snažil se odvrátit svoji deportaci. Jeho žádost o azyl byla zamítnuta, protože ji podal po zákonné lhůtě. Následně tvrdil, že nemůže být deportován, protože by po návratu do vlasti mohl být salvadorskou vládou mučen, ale nepředložil pro své tvrzení dostatečné důkazy. Uspěl až s poslední žádostí, na základě které mu byl udělen status „Withholding of Removal” neboli „WOR”.

Ilegální imigrant, který obdrží WOR, nesmí být deportován do své vlasti, neboť mu tam hrozí vážné nebezpečí. Abrego Garcia uspěl s tvrzením, že v Salvadoru mu ve čtvrti, ve které žije, hrozí nebezpečí od konkurenčního kriminálního gangu.

Administrativní omyl

Tím, že jej americká administrativa, spolu s dalšími kriminálníky z gangu MS-13, deportovala do Salvadoru, se dopustila administrativního pochybení, neboť příkaz WOR sice umožňuje deportaci, ale ne do vlastní země, kde mu hrozí nebezpečí. Pokud by se Abrego Garcia vrátil do USA, má americká vláda soudem potvrzené právo jej okamžitě deportovat do libovolné třetí země.

Mediální bouře

Demokraté v USA za pomoci médií hlavního proudu zahájili mohutnou kampaň na podporu Abrega Garcii, neboť podle jejich názoru mu bylo odepřeno právo na „řádný proces”. Abrego Garcia není v novinových článcích označován jako ilegální imigrant, ale jako „muž z Marylandu”, který žije v USA se svojí manželkou. Jeho deportace byla „únosem”.

Záchranná mise

Demokratický senátor Van Hollen za stát Maryland odlétl do Salvadoru, aby se pokusil zajistit propuštění Abrega Garcii z vězení. Prezident Salvadoru se odmítl se senátorem sejít, ale Van Hollen zveřejnil fotografie ze své schůzky s Abregem Garciou, na které sedí u stolku se dvěma margaritami. Poté, co se k fotografii vyjádřil kriticky i prezident Salvadoru, řekl senátor, že na schůzce pili pouze vodu a že „sklenice se solí po obvodu” jim tam někdo přinesl, aby je „kompromitoval”.

Senátor Van Hollen nebyl sám, kdo se vypravil do Salvadoru s cílem dosáhnout propuštění Abrega Garcii, a později jej následovali další zákonodárci. Prezident Salvadoru schůzky s nimi odmítl.

Nulová šance

Ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo další důkazní materiály ze soudních spisů, ze kterých vyplývá, že Abrego Garcia byl členem gangu MS-13 a že se kromě toho násilně choval k vlastní manželce, neboť ta kvůli tomu požádala soud o ochranu.

Mluvčí Bílého domu prohlásila, že neexistuje žádná právní cesta, aby se Abrego Garcia vrátil do USA. Pokud by jej Salvador vydal, což zatím odmítá, byl by okamžitě po vstupu na území USA zadržen a deportován do třetí země.

Soudní bitva

Do kauzy se nejprve vložil federální soudce, který nařídil, aby vláda USA „umožnila” návrat Abrega Garcii zpět do USA. Případ skončil u Nejvyššího soudu, který potvrdil, že vláda má umožnit jeho návrat, ale nařídil soudu nižší instance, aby upřesnil, jakým způsobem.

Další vyjádření Nejvyššího soudu se dají čekat v nejbližších dnech, neboť soud spojil několik podobných imigračních kauz, které k němu doputovaly od soudů nižší instance, do jednoho případu, kterým se bude v nejbližší době zabývat.

Případ Abrega Garcii je v tomto okamžiku prakticky neřešitelný, neboť prezident Salvadoru prohlásil, že členy gangu MS-13 z vězení pouštět nehodlá.

Bílý dům o ilegální imigraci

Podstata sporu, který v USA probíhá, je relativně jednoduchá a zástupce vlády ji shrnul takto:

Administrativa Joe Bidena pustila do USA miliony ilegálních imigrantů bez jakéhokoli zásahu soudu. V tomto okamžiku tvrdí Demokratická strana, že každý z těchto ilegálních imigrantů by měl mít právo na roky trvající soudní proces, včetně práva na odvolání, a využívá liberální soudce k tomu, aby proces deportací zdržovali. Přitom samotný fakt, že někdo vstoupil ilegálně na území Spojených států, je dostatečným důvodem k deportaci.

Tito lidé se rozhodli pro invazi do USA. Média o ně mají velkou starost. Ale je odpovědností vlády je vrátit tam, odkud přišli.

Voliči si myslí své

Podle názoru nezávislých komentátorů sází Demokratická strana na špatnou kartu, když se staví plnou vahou na stranu člena kriminálního gangu, na kterého vydal soud dvakrát příkaz k deportaci.

Podpora vedení demokratů mezi voliči se podle agentury Gallup propadla na historicky nejnižší úroveň. Média hlavního proudu nejsou schopna prodat voličům historku o „nebohém imigrantovi, jemuž se nedostalo spravedlnosti”.

V roce 2016 podporovalo podle televize CNN 36 % amerických občanů deportaci všech ilegálních imigrantů. Poslední průzkum říká, že masové deportace podporuje již 56 % Američanů.

Post scriptum

Pozn. autora:

Migrace je jedním z nejvážnějších problémů západní civilizace a bude jím i v budoucnosti. Aktuální případ je důkazem, kam až je progresivní levice za mohutné podpory médií ochotna zajít při propagaci migrace a obecně myšlenky, že „migrant lepší občana” (pouze mírná nadsázka).

Američané v minulých volbách relativně jednoznačně řekli, jaký na to mají názor, a nová vláda se snaží plnit své předvolební sliby, byť proti ní stojí média, opoziční demokraté a zejména liberální soudci. Evropa je stále ještě v zajetí progresivní levice a médií.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. umístěné na čelních sklech mnoha automobilů ve čtvrtích Droixhe, Coronmeuse, Bressoux, Longdoz, Outremeuse, až po nábřeží Churchill a Marcellis: malý korán, několik centimetrů vysoký, psaný francouzsky.

    Zjevení, které vyvolává otázky: je to proselytismus, ekumenický přístup, provokace, dar? Faktem zůstává, že tato přítomnost vypovídá stejně tak o obyvatelích čtvrti, ať už jsou muslimové nebo ne, jako o policii.

    Lutyšská policie vyrazila na místo dnes ráno a začala odstraňovat stavby. Na konci dopoledne bylo shromážděno asi 800 výtisků.
    https://www.rtbf.be/article/a-liege-des-petits-corans-deposes-sur-les-pare-brise-des-voitures-dans-les-quartiers-de-droixhe-bressoux-longdoz-et-outremeuse-11535634

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*