Rádio Jerevan radí mužům, jak vyřešit problém mítú




Sdílet článek:

SYRZDARMA

Návod pro muže, jak si užívat bez omezení něco, na co se dříve neodvážili ani pomyslet, a jak pro to získat podporu širokých mas.

Pravidelný příval moudrostí, které jinde nejsou. To je rádio Jerevan.

Deset významných hollywoodských hereček posílá zoufalý dotaz:

„Milé rádio,

Harvey Weinstein už několik let bručí za sexuální násilí na začínajících herečkách? Nešlo by to nějak udělat, aby ho už pustili? On totiž produkoval dobré filmy.”

Rádio Jerevan:

„Milé neradodajky, i na tuto záludnou otázku umí rádio odpovědět. Podle posledního vývoje hnutí Me Too stačí, aby se Harvey přihlásil k Hamásu. Může dělat věci, o kterých se mu dříve ani nesnilo, a spousta lidí bude za jeho práva demonstrovat každý den, kdy je škola.”

Cink tank, který se zabývá výzkumem demokracie každý den do zavíracích hodin, píše:

„Milé rádio,

proč si někteří lidé myslí, že je pluralitní demokracie nebezpečná?”

Rádio Jerevan:

„Milí výzkumníci, původně to tak nebylo, neboť pluralitní, tedy jakože je něčeho více, bylo posunem kupředu od koncentrace moci u jediného krále despoty. Ale za to teď.”

„Více plurality je více stran, to je více ministrů a více funkcí. Plus nová funkce pro každého, kdo odejde, a nutnost zvýšení rozpočtu pro toho, kdo přijde.”

„Proto považují někteří občané pluralitní demokracii za extrémně nebezpečnou pro svoji peněženku.”

Vedoucí ekonomického ústavu Akademie vět posílá krátký email:

„Milé rádio,

jaký je největší ekonomický objev za posledních deset let? Něco, co přinese jeho autorovi Nobelovu cenu, máte tip?”

Rádio Jerevan:

„Milí vědátoři, nemáme tip, ale tutovku. Naprosto průlomovou ekonomickou teorií, která je na rozdíl od těch předešlých pochopitelná pro široké masy, je teorie státní byrokracie, která říká: Nejjednodušší vysvětlení pro chování jakékoli státní byrokratické instituce je předpoklad, že je kontrolována a řízena klikou zavilých nepřátel.”

Výzkumnice z neziskové organizace Pohlaví je po hlavě, se zvědavě ptá:

„Milé rádio,

co to bylo za svátek minulou neděli, jak dávali některým osobám kytičky a tak?”

Rádio Jerevan:

„Milá výzkumnice, jak to říci, abyste tam u vás tomu rozuměli. To je svátek, kdy nemenstruující osoby děkují menstruujícím osobám za splnění jejich poslání, kdy na svět přivedou menstruačně neutrální osobu produkující jedovatý oxid uhličitý.”

„Takhle když to jeden napíše, jak libozvučně to zní, že? No, jde to s dobou.”

Sdružení praktických lékařů píše:

„Milé rádio,

New York Times zveřejnily tuhle článek, ve kterém píší, že pokud se po x-tém očkování proti nemoci Covid-19 cítíte špatně, máte horečku nebo se třesete, je to známka, že vakcína funguje. Není to nějaké divné? Jak tomu máme rozumět?”

Rádio Jerevan:

„Tak tohle byla fuška. Museli jsme prozkoumat desítky studií, řadu odborných časopisů, ale přišli jsme na to. Když po očkování zemřete, nemůžete dostat Covid-19.”

Ministr zdravotnictví si neví rady s psychickými problémy dětí a posílá telegram:

„Milé rádio,

stále více dětí má psychické problémy. Není dost psychiatrů, co s tím, co s tím?”

Rádio Jerevan:

„Milý ministře, než vyškolíte ty nové psychiatry, zkuste říci meteorologům, aby u každé předpovědi počasí nestrašili tu ohněm, tu suchem, a když nemají nic doma, ať neříkají nebohým dětem, že se v nějakém čínském zapadákově rozvodnil potok. To by mohlo pomoci relativně rychle. Co kdyby třeba zkusili s veselou tváří říci, ať si děti užijí máje a že lidi si vždycky nějak poradí?”

Evropský Interpol volá až se samotné Francie:

„Milé rádio,

jaká je největší kauza, kterou se zabývá česká policie?”

Rádio Jerevan:

„Milý póle, česká policie vyšetřuje organizovanou skupinu, která se rozhodla dramaticky zvednout výpalné všem firmám s alespoň deseti zaměstnanci. Bohužel jediné, co se nám podařilo zjistit, je, že se policie při pátrání po skupině dostala na úpatí nějakých Kavčích hor.”

Upozornění pro kontrolory:

Trpělivost. Nový evropský zákon Digital Services Act zavádí institut nenávistné řeči. Je to tak gumová definice, něco jako slavný pendrekový zákon, že budete moci stíhat i satiru.

Pendrekový zákon říkal, že pro jeho porušení se stačí „účastnit akce narušující veřejný pořádek nebo ji podporovat.” Jeho krása spočívala v tom, že akce, která narušuje veřejný pořádek, je taková, o které policie prohlásí, že pořádek narušuje. No a nenávistná řeč je taková, která někomu připadá jako nenávistná. Brilantní!

Ale zkuste si přečíst třeba rozsudek amerického soudce Louise Brandeise z roku 1925.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*