Frmol v rádiu Jerevan (satira)
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Blíží se zima, regulační poplatky za elektřinu půjdou nahoru a občané volají do rádia, jak se to bude řešit.

Rádio Jerevan složenky nezaplatí, ale může občany uklidnit, že ti, co to řídí, mají věci zcela pod kontrolou.

Občan Josef P. z Újezdu poslal komplexní dotaz spolu s fotografií složenky za elektřinu:

„Milé rádio Jerevan,

 

zelené zdroje energie zvyšují závislost celé energetické soustavy na plynu, který se musí buď dovážet z Ruska, což nechceme, nebo z jiných zemí, které nás zase mohou cenově vydírat. Jaká opatření plánuje Evropská unie, abychom zvýšili svoji energetickou bezpečnost a nebyli s cenami energií závislí na kdejakém diktátorovi?”

 

Rádio Jerevan:

 

„děkujeme za milý dotaz. Evropská unie pod vedením německých soudruhů plánuje masivní investice do zdrojů zelené energie, zákaz těžby plynu a zavření jaderných elektráren. Uhelné elektrárny si nechává jako zálohu z důvodu jejich minimálního ekologického dopadu, kdyby bylo nejhůř. A malý dovětek. Zástupce německých soudruhů nám dopředu sdělil, že na doplňující otázku, zda to nedopadne jako plastové lžičky, odpovídá, že rozhodně ne, že Němci udělají nějakou chybku maximálně jednou za sto let.”

Student Karel ze střední školy píše:

„Milé rádio Jerevan,

 

dočetl jsem se v novinách, že experti přišli na to, že jedním z možných důvodů vysokého počtu migrantů, kteří přicházejí do Německa, mohou být jejich velkorysé sociální dávky. Jak dlouho budu muset studovat, abych byl schopen takovou věc rozpoznat?”

 

„Milý Karlíku,

neradi to říkáme, ale to záleží. Jestli budeš studovat za své, bude ti stačit jednodenní stáž v libovolné fabrice. Ale jestli budeš studovat za státní, budeš potřebovat tři roky magisterského studia a potom dva roky specializovanou nástavbu se zaměřením na azylovou problematiku.”

Advokátní kancelář se specializací na patentové právo se ptá:

„Milé rádio Jerevan,

 

jsme tady samí experti na licenční právo a ochranu průmyslových vzorů. Chceme se ujmout nějakého opravdu fajnového případu. Jaký je v současnosti největší licenční spor u evropského soudu ve Štrasburku?”

„Milý právníci,

v současnosti je sporem s největší publicitou žaloba Kim Čong-una. Podal ji on osobně na Evropskou unii a její akt o svobodě sdělovacích prostředků. Žaloba je velmi krátká, vlastně ji tady můžeme publikovat v nezkráceném znění. Kim Čong-un v ní píše: To jsem ale vymyslel JÁ.”

Zcela zmatené ministerstvo zahraničních věcí posílá kurýra se spěšnou depeší:

„Milé rádio Jerevan,

 

proč chce prezident Zelenskyj zrušit plánované volby na Ukrajině?”

„Milé ministerstvo,

prezident Zelenskyj chce zrušit volby, protože se hodlá plně soustředit na obranu demokracie.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*